Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Amstaff mennyire jó...

Egy Amstaff mennyire jó nyomkereső kutya?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben megfigyeltem, hogy a kutyám, aki Amerikai Staffordshire Terrier fajtájú, elég intenzíven szaglászik, mindig apró részletet felfedez, a legkisebb szagon is rajta van. Ilyen típusú kutyáknál fel lehet használni nyomkereső célra ezt a tudását, megfelelő betanítással? Persze tudom, minden kutyának jó az orra, szimatol stb, viszont az érdekelne, hogy az Amstaff mennyire használható erre a társaihoz képest. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. aug. 10. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%
Az attól függ, hogy mennyire motiválható. Hiába szeret szaglászni (mint amúgy a kutyák többsége), ha csak azt hajlandó lelkesen keresni, ami neki tetszik :)
2015. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Valamilyen szintig minden kutyát lehet tanítani nyomkövetni, de őszintén szólva én még nem láttam, nem is hallottam jó nyomkövető bull típusúról. De ha érdekel ez, akkor érdemes felkeresni egy olyan sportkutyás iskolát, ahol értenek a kiképzők a nyomkövetés tanításához.
2015. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Mantrailinges corso például van :) Az nem klasszikus nyomkövetés, hanem légszimatos munka, sokkal jobban szokták élvezni a kutyák (hiszen a természetben is úgy vadásznak, nem patanyomonként követik a vadat), ezért a kevésbé alkalmasak is jobban belevetik magukat. A pitem habzó szájjal vinnyog, ha meglátja, hogy gyakorolni készülünk, imádja :D
2015. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Meg most hobbira nem is az a lényeg, hogy jó legyen a kutya, hanem hogy szeresse csinálni :) Az ilyen fajták hosszú nyomon gyorsan fáradnak, mivel az elején beleraknak mindent, de ha nem fognak soha versenyszerűen vagy mantrailing esetében élesben keresni, akkor is egy élmény csinálni :)
2015. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy jobban élvezik, csakhogy nem igazán eredményesek. Már a rendőrkutyáknál sem használják a mantrailinget pont ezért.
2015. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szórakozásból nyilván lehet csinálni.
2015. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

ma 14:35

Láttál te már amcsi rendőrkutyát dolgozni? Amelyik szépen egy induló szagról elmegy a városban és meg is találja a keresett személyt? Mert van ilyen. Akkor miért is nem használják a maintrailinget?

2015. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

Mert mint mondtam, nem elég sikeresek a csak mantrailinges kutyák! A klasszikus nyomkövetéssel előképzett, majd ezután légszimatra engedett kutyák sokkal jobbak, mint ha csak mantrailingre képezték volna őket. Most már a rendőrség ezt használja. És teljesen logikus is, hisz sokkal jobban megtanulja használni az orrát a kutya nyomkövetéskor, és sokkal erősebb szabályrendszert is kell betartania ott.

A farkast kár behozni példának, egyrészt nekik sokkal jobb a szaglásuk, mint a kutyáknak, másrészt ilyen erős szabályt, hogy ha nem ér célba elpusztul, nem szoktak az emberek használni a kedvencüknél.

De mint mondtam, és ahogy Akumi is megjegyezte, szórakozásnak, lefárasztásnak jó lehet a mantrailing is.

2015. aug. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

"Már a rendőrkutyáknál sem használják a mantrailinget pont ezért."

Fura, a mantrailinget pont rendőrök hozták be az országba pár éve, és minden szemináriumon elmondják, hogy kellenek a civil MT-s kutyák, mert lenne rá igény, csak kevesen vannak olyan szinten, hogy tényleg ki lehessen küldeni őket elkószált idősek meg hasonlók után. És eredményesek ;)

2015. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Azt meg amúgy tisztázzuk, hogy nem ugyanarra a nyomra engedik rá a trackinges meg a mantrailinges kutyát, tök másra valók. Ha erdőn-mezőn tűnt el a delikvens, és mondjuk bűnöző, tehát elhullajtott tárgyat is kéne találni (véres kés, bármi), akkor nyilván a trackinges kutya fog rámenni, mert abban ő a tuti. De egy városban, ahol nincs lábnyom, meg van halva az olyan kutya, ott csak a légszimatos munka működik.
2015. aug. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!