Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kenneles...

Mennyibe kerül egy kenneles border collie? árban nagy a különbség az Aussie és a Border C közöt?

Figyelt kérdés
Immádom az aussie-t a fajta szerelmese vagyok de úgy tudodm hogy egy kenneles , kiállításra is szánt kutya akár 300 000 ft is kóstál , amenyi azért nem adnék kutyáért , ezért döntöttem úgy hpogy lehet egy gyakoribb de hasonló kutya felé mozdulok

2015. aug. 12. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó borrder collie-t már lehet kapni 130-ért is.
2015. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
24%

Az Ausztrál juhászkutya sem 300000 Ft, tudom mert nekem is van. Egyedül itt olvastam ezt a csacsiságot, de terjed rendesen. Persze biztos van olyan egyed a világban, amelyikért ennyit kérnének, de ez nem az átlagos ár.

Nem kell félni, fel kell keresni néhány kennelt, beszélni a tenyésztőkkel és nyilván nem első kérdésnek de fel kell tenni az ára vonatkozó kérdést. Azért másik fajtát választani mert fél megkérdezni az árat és legendákban hiszel nem lenne jó döntés. Másik részről ha ennyit sem teszel meg az álom fajtádért, akkor valószínűleg nem neked való....

2015. aug. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én mindenképp olyan kutyust akarok amelyikkel kiállításokra is járhatok , tehát nem szín vagy küllem hibás, ivaros, szuka kutyát szeretnék ez ha nem is 300 000 de közelíthet. de én lennék a legboldogabb ha nem ebben az árkategóriában lenne
2015. aug. 12. 16:14
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Akkor még egyszer. Nem közelít a 300000 Ft-hoz és nem tettem hozzá, hogy küllem hibás vagy kan lenne.

Nem közelítenek az ausztrál juhászkutyák ehhez az árhoz, ez egy itt terjedő legenda.

2015. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a megerősítésed , mostmár jobban körbeérdeklődöm a kennelek között hogy menyibe kerülnek konkrétann, csak nem akartam ugy odamenni a kennel hez hogy utána kiüljön az arcomra a sokk amit az ár okozptt így már magabiztosabb vagyok
2015. aug. 12. 22:31
 6/14 A kérdező kommentje:
tudsz nekemb privátban írni hogy a te kutyusod honnan van ű?
2015. aug. 12. 22:33
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Itt terjedő legenda, anyám...:D Idestova 15 éves, mára már valósággá vált álmom az ausztrál juhászkutya. Megkezdve az első alom megszületésétől tavalyig, nem volt olyan magyar aussie kennel, ahol ne kérdeztem volna rá TÖBBEK KÖZÖTT az árra is. Sehol nem mondtak 250, 200, vagy épp ennél is kevesebb árat, mindenki 1000 €-t, magyarán háromszázezer forintot mondott és mikor az álmom valóra vált, forintra pontosan ennyit fizettem ki a kis csodakutyáért. Egyébként ez az ár egy nagyon szuper szűrő is egyben, mert tényleg csak a legelhivatottabb fajtaszerelmesek választják így ezt a csodálatos, ám de nem mindennapi igényekkel rendelkező kutyát, mert bizony, nagyon nem való a legtöbb embernek. Kérdező, a beazonosítást segítő részeket kitakarva privátban küldöm neked a kutyám adásvételi szerződését a pontos vételárral, hogy lásd, mekkora legendáról van szó.
2015. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Én is szeretném privát üzenetben megkapni az árra vonatkozó papírt, ha lehetséges! Őszintén még mindig kételkedem benne, hogy ennyiért árulnák a magyar! tenyésztők az aussiekat, de ha látok egy papírt akkor elhiszem, hogy más drágábban vette és nem tartom tovább legendának. Ezek szerint nagyon-nagyon szerencsés vagyok, hogy egy nagyon jó kennelből van a kutyusom és messze nem ennyiért vettem, pedig semmi hibája nem volt és azóta sem lett!
2015. aug. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Fel nem érem ésszel, az igazság miért fáj egyeseknek annyira, hogy 0%-ig képesek lepontozni...:D De tudjátok mit? Két verzió van - lehet élni tovább a kellemes hitben, hogy egy átlagos áron kínált kutyáról van szó, illetve a még jobb eset, fel lehet emelni a telefont és megkérdezni magát a tenyésztőt, illetve tenyésztőket. Ezzel az erővel én is mondhatom, hogy nem hiszem, hogy potom pénzért lehet kapni egészséges, törzskönyves, nem színhibás, kiállítási minőségű aussie-t...Egyszer igaz, láttam egyet ötvenezerért, neves kennel eladó 5 éves, full színhibás kanját...Az megint más tészta...:)
2015. aug. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, és te akkor meg tudod mondani, hogy miért ilyen drága? Mert engem is érdekelne. Oké, hogy ritka fajta (az országban, szerintem külföldön nem annyira), de azért mégsem annyira, vannak sokkal ritkábbak. Tudtommal nem is betegesebb vagy problémásabb a tenyésztése mint az átlagnak. Biztos vannak olyan dolgok amik nagyobb költésgekkel járnak, mint az átlag kutyánál, pl egy messze lakó fedezőkan, na de a legtöbb dolog, oltás, táp, szűrés, benzin, kiállítsi belépő stb, ugyanannyiba kerül minden fajtánál. És mint ugye itt már mindenki tudja, egy törzskönyves kutya kb 100 ezer körül van.
2015. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!