Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog jó és rossz...

Angol bulldog jó és rossz tulajdonságai? (tényleg nagyon büdös? )

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül a törzskönyves?
2010. márc. 8. 22:20
 1/9 anonim válasza:
Hát tényleg nagyon büdös. Barátnőmnek van, panelban tartják és az egész lakás bűzlik tőle. Mellesleg iszonyúan lusta, de egyébként aranyos:)
2010. márc. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem büdös, ha tisztán van tartva, nagyokat tud eregetni, ez mondjuk igaz:)
2010. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100ezer körül már találsz kedvencnek valót
2010. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Az angol buldog tud akkorát "eregetni", mint te és horkol is alvás közben. Egy nagyon aranyos kutyus!

Én idősebb embereknek vagy olyanoknak merném javasolni, akik valamilyen baleset következtében már csak komótosan tudnak sétálni. Hatalmas mozgásigénye nincs, neki napi egy-két rövid séta megteszi. Neki nem jó se túl hideg, se túl meleg idő. Úszni nem tud ! Csontot nem ehet, mert a torkán akadhat.

2010. márc. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az angol bulldog jó természetű, nagyon kiegyensúlyozott és szelíd kutya. Vidám és barátságos, spontán és lelkes viselkedésű, de a lakásban nyugodt. Érzékenyen reagál a környezetében uralkodó hangulatra. Önmagát nem kíméli. Értelmes fajta, amely átgondolja a dolgokat, ám ettől még igen engedelmes. Az angol bulldog kimondottan gyengéd kutya, amely szeret a család közelében lenni. Ridegen tartásra nem alkalmas.

Nem szabad csontot adni neki, mert olyan mohón eszik, hogy baja lehet tőle, kiszúrhatja a beleit vagy akár meg is fulladhat.


Társas viselkedése: A más kutyákkal és egyéb háziállatokkal való együttélése általában problémamentes, részben azért, mert egyáltalán nincs vadászösztöne. Igen toleráns, és gyakran jól fejlett humorérzéke van. Nem könnyű kihozni a sodrából. Általában mindenkivel könnyen összebarátkozik, bár előfordulnak óvatosabb egyedek is.

általában könnyen tanítható. Érzékenyen reagál gazdája hangjára és hangulatára, s gyakran már egy barátságos, de határozott hangú kérés is elég ahhoz, hogy engedelmeskedjen. Semmiképpen sem szabad komolyabban bántalmazni, viszont azt sem lehet hagyni, hogy túl sokat engedjen meg magának. A nevelésében állandóan következetesnek és egyértelműnek kell lenni. Ez a kutya nagyon szeretne gazdája kedvében járni, és ha megérti, hogy mit akarnak tőle, akkor nem okoz csalódást.


Mozgásigénye: A fajta nem igényel hosszú sétákat, beéri napi három rövid kiruccanással. A nap fennmaradó részét szívesen tölti a lakásban vagy a kertben, feltéve, hogy a család is a közelben van. E tulajdonságai miatt ideális társ az otthonülő emberek számára. A bulldogkölykök hajlamosak arra, hogy még akkor is tovább futkossanak és játsszanak, amikor már teljesen kimerültek. Ügyelni kell rá, hogy eleget pihenhessenek, és korlátozni kell a mozgásmennyiségüket is. A nagy meleget igen rosszul tűri, ezért a forró napokon árnyas pihenőhelyre van szüksége; ilyenkor nem szabad sétáltatni, sőt autóba ültetni sem.

értelmes és szívesen tanuló fajta, testalkata miatt alkalmatlan a kutyás sportokra.

2010. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

No, akkor én meg mondom a saját tapasztalatot:

az enyém azt hiszem bulldog sport edition, mert úszni is tud, magasugrani is, és viszonylag jól bírja a futást (bár igaz, hogy le kell állítani, mert labda után futva képes addig menni, míg összecsuklik).


A lány nem különösebben büdi, most kanom van, neki azért van egy jellegzetes szaga az ivartalanítás ellenére is, de két-három hetente fürdik, és így azért kibírható.


A fingás viszont nagyon durva, nekem rossz a szaglásom nagyon, de van olyan barátnőm, aki köhögve öklendezik egy pukitól :)


Horkol, és böfög, valamint van egy speciális kommunikációs stílusa, amit mi töffögésnek neveztünk el. Ez olyasmi mint a röfögés, de általában csak egyet töffen, amivel némi nyál is távozik, mondhatni barátkozólag arcon köp :)


Azt hiszem kutyák között a gusztustalansági versenyt bizonyára megnyerné, én láttam tőle olyat, hogy használt bugyit hányt :)))


A mozgásigénnyel kapcsolatban vitatkoznék, sajnos tényleg sokan azt hiszik, hogy napi pár egészségügyi séta elég, és valóban elég is tud lenni, ha lusta dögöt nevelnek belőle. Ezért van az a rengeteg elhízott buldi, még tenyésztőtől is hallottam, hogy azért szereti a bulldogot, mert az úgy elröfög otthon.


De sokkal szerencsésebb, ha mozgatva van, azt mondják napi 4 kilóméterre szüksége van azért neki is. Persze ha labdás, akkor ez pikk-pakk meg van úgy, hogy a gazdi közben egy helyben üldögél.


Az enyém elég sokat mozog, de nagyon jó elosztásban, és egy komolyabb kiruccanás után azért pár napig tényleg csak pisilni megyünk ki. Az általános felállás az, hogy hétvégén vidéken vagyunk, hétfőn komoly erőfeszítés felkelteni a reggeli sétához. Este már könnyebben kel, de még kómás. Szerdán pont kiegyensúlyozott, csütörtökre élénk, és négy lábon pattogva üdvözöl, pénteken nagyon pörög, lemegyünk vidékre, és kezdjük előlről.


Egyébként az enyém elég domináns, de persze alap dolgok, mint ül, fekszik, marad, pacsi, lassan, megállsz stb. mennek, viszont vannak dolgok amik után megállíthatatlanul elindul, ilyen a labda, és a macska.


És ha úgy éreznéd, hogy csak rosszakat mondtam róla: a legimádnivalóbb, legmókásabb pofa a világon, az arckifejezésein órákat lehet röhögni, és annyira ormótlan kis balek, hogy a butaságai is irtó szórakoztatók. Tényleg nagy előny, hogy nem kell napi 3 órát futni vele, hogy az esőt nem szereti, és cseppet sem zavarja, ha későn kelünk.


Ha a fentiek nem zavarnak, akkor a legnagyobb szeretettel tudom ajánlani, és mindig vallom, hogy minde háztartásba kéne egy bulldog, és mindenki sokkal boldogabb lenne ::)

2010. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a szuka egyáltalán nem büdi, a kannal már más a helyzet, de ez megoldható:)

Hatalmas arcok, igazi buldózerek. Sajnos az enyémek már nem fiatalok, és nincsenek azzal tisztában, hogy nem tudnak már annyit menni,mint régen, így képesek összeesésig hajszolni magukat.

Más állatokkal remekül kijönnek,az enyémek pl imádják a lovakat. Macska kérdés. Érdekes. Hetekig járt hozzánk a szomszéd macskája, együtt evett a kutyával a tálból, egy rossz mozdulata nem volt a kutyának. Majd egyik reggel reggeli közben megérkezett a macska szokás szerint, odament a kutya táljához csipegetni, és 2 másodperc múlva el volt törve a gerince. Megunta...

Nagyon játékos, mókás állatok. Egyedül azért sajnálom őket mert egy ilyen kis gnóm testbe vannak zárva:)

2010. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Tunyának és lustának tűnik, ugyanakkor hihetetlen gyorsan fut, ha kell: mint a rakéta, oly sebes tud lenni. Gumilabdaszerűen ugrik, akár másfél métert helyből. Őrző-védő feladatot is rá lehet bízni. Ha küzdeni kényszerül feltámad benne a régi ősök vadsága. Nem ismeri a megadást és a vereséget, ezért semmiképpen nem ajánlatos más kutyákkal összeverekedtetni. Elszántságban és vakmerőségben a kutyák között vezető pozícióban van. De nemcsak fizikai tulajdonságai, hanem mogorvának tűnő külsejét meghazudtoló játékossága is az angol bulldog mellett szól: felnőtt korában is egy kölyökkutya elevenségével hívja játszani gazdáját vagy fajtársait; ismeretes egy hazánkban élt kan, akinek kedvenc játékszere egy 20 kilós vasrúd volt, vígan hurcolta nap mint nap.


Sértődékeny, ilyenkor hátat fordít. Túl makacs embereknek nem ajánlott, inkább türelmes, vidám, az élet nehézségeit humorral áthidaló gazdáknak való. Kerüli a felesleges mozdulatokat: bármilyen érdekes szituációban, amikor más kutya kiugrik a bőréből (pl.: új kutya érkezése), képes csak a szemét az érdekesség felé fordítani, hitelesen alakítva a "hidegvérű angolt". Ha valaki közel kerül hozzá, elvarázsolja rendkívüli hűsége és különleges karaktere. Aki ismeri, vallja: már-már nem is kutya ez az angol bulldog!

2010. márc. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Én egyet ismertem, de az akkorákat eregetett h egy szobában nem lehetett meglenni vele..
2010. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!