Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyánk legyen?...

Milyen fajta kutyánk legyen? 13/l (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy Anya és Apa belement, hogy jövőre legyen egy fajtatiszta kutyánk. A fajtát pedig az öcsém (9 éves) és én választhatjuk ki.

Első kutya lenne. Kertben tartanánk, kutya oviba/suliba mindenképp vinnénk.

Napi 3x tudnánk sétálni vinni, 1-2 órát tanítani és sokat játszanánk vele!

Fontos szempontok:

-jól kijöjjön egyéb házikedvencekkel (cica, nyuszik)

-közepes méretű legyen

-szeresse a gyerekeket

-családcentrikus legyen.

Eddig a golden retrieverre gondoltunk, de várok még sok-sok ötletet, és ha javasoltok egy fajtát, kérlek írjátok le, hogy miért ajánljátok! :)

Minden normális választ előre köszönök!



2015. aug. 13. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Labrador
2015. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%
Golden Retriever a legjobb erre a célra de akár labrador, husky, shiba inu vagy corgi.
2015. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Golden retriever vagy labrador jó lehet.

Hogy hogyan jön ki a több állattal, az főleg nevelés kérdése.

Viszont, ha nincsenek olyan terveitek, amihez fajtatiszta kutya kell (pl. kiállítás), akkor a menhelyen sok labrador jellegű keverék van, onnét is választhattok.

Ha maradtok a fajtatisztánál, akkor pedig figyeljetek nagyon, hogy jó kennelből, eü. szűrt és tenyészszemlés szülőktől vegyetek kiskutyát.

2015. aug. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Border collie
2015. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem németjuhász mert nem csak kiváló családi kutya de remek nyomkereső/kiállítási kutya is egyben ha esetleg akarnátok neki engedelmességi vizsgát. Ő a legkönnyebben taníthaó/fegyelmezhető fajta. Nekem is van egy és most az ölembe hajtva a fejét alszik. 😉😉😉
2015. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze jöhetnek még! :)
2015. aug. 13. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Skót juhászkutya. Az egyik legkönnyebben alkalmazkodó, intelligens és jól nevelhető fajta. Első kutyának kiváló. Továbbá juhászkutya, míg a retriever vadászeb, az ebből adódó viselkedéskülönbségek miatt a skót juhász egy gyerek esetében könnyebben "kézben tartható", egy goldinál a kifejlett szukák testtömege 27-33 kg, a kanok 30-38 kg között van, skót juhásznál ez kisebb, szukánál 20-25, kannál 25-30 kg között mozog. Szőrápolást mindkét fajta egyaránt igényel, a goldi selymes szőrét sem kell kevesebbszer fésülni és abba is beleragad a bogáncs, plusz a lógó fülébe a toklász is könnyebben belemegy, ha a fűben szimatol. Családcentrikus, gyerekekkel és más állatokkal is jól kijön (nálam macskával van, de ismerősnél pl. nyuszival), nem olyan extrém mozgás és foglalkozásigényes, mint a border collie, de ugyanakkor szívesen részt vesz minden aktivitásban.
2015. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem eddig labradorom és angol cocker spánielem volt.Mindkettő remek családi kutya, csak ajánlani tudom.

Persze, a legtöbb kutyából remek családi kutya válhat, minden csak nevelés kérdése, na meg az idegrendszeré.Ha fajtatisztát akartok mindenképp jó helyről vásárolj, vagy nézzetek be egy menhelyre, és mentsetek meg egy életet.:)

2015. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Azért ne ajánljunk már olyan fajtát, ami nem kezdő kutyás. Pl a labrador egyáltalán nem kezdőknek való, attól függetlenül, hogy okos, és családcentrikus. Kutyaiskolában velük van a legtöbb baj. Egy tévhit, hogy azok kezdőknek való. A husky is makacs, önfejű, ahogyan a bordert sem ajánlanám kezdőknek. Ráadásul a bordernek NAGYON sok feladatot kell adni, folyamatosan tanítani kell. Nem fogja szétszedni a lakást unalmában, de hogy unalmas élete lesz, az tuti. Sokan nem látják át a dolgokat, hogy melyik fajta mire is lett kitalálva.


Golden retriever megfelelő. Német juhász is könnyen tanítható, de hozzá egy ponttal több elszántság kell. Igaz, nem közepes, de a berni pásztor is jó első kutyának, mert nagyon szelíd. És mivel értelmesebb sok fajtától, könnyen átlátja a helyzetet, és könnyebben tanítható. hűséges, mert az egész családot imádja. Én a szettereket is javasolnám.

2015. aug. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

A labrador egy szinten van egy golden retrieverrel, mindegyik nagy mozgásigénnyel rendelkezik, családcentrikusak, szerintem mindegyik simán mehet kezdőknek.Attól hogy a kutyaiskolába megfordulnak neveltlen kutyák, hát megesik, mint minden fajtában, goldennel is lehet ugyanez.Border collie valóban csak az elég tapasztalt gazdiknak való.Nekünk az első kutyánk, mint kezdő kutyások Labrador volt.És 13 év alatt semmi gondunk nem volt vele, semmi!A titka csak annyi, hogy nevelni kell mint minden kutyát.Én láttam olyan Golden Retrievert, aki nem kezdő kutyáshoz került, és kezelhetetlen lett a kutya, mert nem nevelték.(és jelenleg láncon tartják egy kis helyen elzárva)

Nem kell szaporítóktól ideggyenge kutyákat venni.Egy Tenyésztő meg fogja tudni ítélni, hogy melyik kutya való a családnak, melyik nyugodt, melyik extrán aktív és simán ki lehet választani a megfelelőt.

2015. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!