Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatvédők, hogy szoktassam...

Állatvédők, hogy szoktassam le a kutyámat az ugrálásról hogyha nem akarok belérúgni?

Figyelt kérdés
Állandóan ugrál, télen sáros leszek tőle, nyáron pedig összekarmol,volt hogy véreztem tőle. Azt mondják ilyenkor a lábára kell lépni vagy a fejére csapni vagy jól meg kell rúgni párszor, de én nem tudom ezt megtenni.
2015. aug. 20. 17:25
1 2
 1/20 anonim válasza:
47%
Csak egy kicsit üsd meg a fejét, ne fájjon, de azért jelezze neki, hogy ezt nem lehet csinálni. Utána kb. 5 percig ne simogasd, ne foglalkozz vele.
2015. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell belerúgni. Ha kitartod a lábadat és abba ütközik, az kényelmetlen számára. Mondod hozzá, hogy nem! és amikor nyugton marad, megsimogatod.
2015. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
ezeket már mind próbáltam. Menhelyről hoztuk nagyon buta egy kutya amúgy.
2015. aug. 20. 17:47
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Buta kutya nincs... valószínűleg nem voltál határozott! Keress fel egy kutyaiskolát, vagy házhoz járó kiképzőt, aki tud segíteni!
2015. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Buta kutya nincs, csak béna gazdi. Ha ugrál, elfordulsz, félrelököd, és erélyesen rászólsz. Téged is úgy neveltek a szüleid, hogy beléd rúgtak?
2015. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeri alkalom nem fog eredményes lenni. Kettő-három sem. És minden alkalommal , amikor ugrálni akar.
2015. aug. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tagadnám, hogy a kutyák intelligenciaszintje különböző, így van "butább" meg "okosabb", innen már csak egy lépés a "buta". Az más kérdés, hogy a köznyelv sokszor az okost a képzett, a butát meg a képzetlen kutyára használja, ami szinte semmilyen összefüggésben nincs a kutya intelligenciájával. Képezhetetlen kutya tényleg nincs.


Visszatérve a kérdésre, kedves kérdező, ennek a problémának a megoldására 3 fokozat, 3 féle megoldás van (én legalábbis ennyiről tudok), van ami több, van ami kevesebb türelmet igényel.


Az első a leghosszadalmasabb, de a legkíméletesebb is, amit itt már sokan emlegettek, nem veszel tudomást a kutyáról ha ugrál, pörög, izgatott akkor nem foglalkozol vele, elfordulsz, kivárod, míg lenyugszik, és ha nyugodt, akkor szolidan üdvözlöd.


A második, hogy felöltözöl karmolásálló ruházatba, amit nem sajnálsz, kimész a kutyához, és ha felugrik rád, megfogod a mancsát, és vársz. Egy idő után baromi kellemetlenül fogja érezni magát, és mindent megtesz, hogy elengedd, te meg megvárod, hogy már tényleg borzasztó rosszul érezze magát, és akkor engeded el. Ha nem karmolásálló ruházatban vagy, akkor az első vagy a harmadik módszert lehet bevetni, és ezt is többször ismételni.


A harmadik módszer pedig a legegyszerűbb: jó nagy maflás a kutyának, a felugrás pillanatában. Nyilván a kutyához mérten jó nagy, egy érzékeny kiskutyánál ez teljesen mást jelent, mint egy nagy pofátlan 50 kilós megetestesült érzéketleség-kutyánál.


Én annak a híve vagyok, hogy mindenképpen az elsőnél kell kezdeni, és ezzel próbálkozni sokat-sokat. Akkor lehet radikálisabb módszerek felé fordulni, ha ez tényleg teljesen esélytelen és egyáltalán nem működik hosszú idő óta, de ez szerintem nagyon ritka.

2015. aug. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Több módszer is van, amivel le lehet erről szoktatni, de a "belerúgás" nem tartozik közéjük. Bárki tanácsolta ezt, menj oda hozzá és akkorát rúgjál bele amekkorát csak bírsz utána "csapj a fejére" egy hatalmasat, és kérdezd meg megtanulta-e a leckét, hogy hülyeséget nem tanácsolunk.

Helyes módszerek:

1, Ha felugrik karba fonod a kezed és elfordulsz a másik irányba és semmibe veszed, amíg megnyugszik. Nem gyors módszer, hetekig is eltarthat, nem kell türelmetlenkedni.

2, Ha már tud ülni a kutya parancsra, amint ugrik azonnal kiadod az ülj parancsot, így ellentétes irányú mozgásra ösztönzöd.

3, Amikor ugrik felemeled a térded (nem rúgsz!) csak felemeled, hogy ő magától nekiütközzön.

4, Amikor felugrik elkapod a két mellső lábát és tartod. Addig tartod míg nagyon kellemetlen lesz neki, nézeget lefelé, próbálja kivenni a lábát a kezedből és nyüszít. Néhány ilyen húzás a részedről és rájön, hogy ez neki nagyon kellemetlen.

5, Amikor ugrik határozottan egy jó nagyot lépjél feléje, hogy "felboruljon", így az akciója kudarcba fullad. Nem hátra lépsz ez fontos, a falka vezér előre halad!

6, Ha ezek egyike sem hoz eredményt 1-2 hónapon belül sem, akkor irány a legközelebbi kutyasuli.

2015. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

" Ha ugrál, elfordulsz, félrelököd, és erélyesen rászólsz. "


Ezeket már mind próbáltam de semmi eredmény. Ugyanúgy folytatja mint valami hülyegyerek.

2015. aug. 20. 23:41
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg azt próbáltad már hogy ha felugrik akkor ellököd (nem erősen) és közben határozottan mondod neki hogy nem és egy darabig nem veszel róla tudomást!? A másik kicsit durvább de nem fáj a kutyának, ha fölugrik megfogod a marjánál és lenyomod a földre (na persze csak épp annyi erővel ami szükséges) ezzel azt is mutatod neki hogy te vagy a falkavezér és nem ő. Kitartást, ha eszembe jut még valami megírom. ;)
2015. aug. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!