Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El merjem engedni a kölyökkuty...

El merjem engedni a kölyökkutyámat?

Figyelt kérdés
A kölyökkutyám 3 hónapos múlt, már sétálni is járunk, tanulja a pórázon közlekedést. Pár napja találtam a környéken egy kutyafuttatót nagyon kedves gazdikkal és kutyákkal, ahol eddig csak egyszer voltunk, viszont az én kutyám még eléggé tart a többitől, a közelükben ott már nem mindig ugatott, elnézte őket maga körül, de a játékhoz nem csatlakozott, sőt ha közeledett valamelyik, mindig hátrált mögém. Minden nap hordom utcára, hogy szocializálódjon viszont kutyákkal jóformán csak a futtatón találkozott eddig, de már az is hatalmas előrelépés volt, hogy nem ugatta őket. Az lenne a kérdésem, hogy el merjem engedni ott a pórázról, ha a terület sajnos nincs bekerítve? Viszonylag nagy, sok fával, és a kutyám itthon is mindig a sarkamban van, nem távolodik el az udvaron sem, de nem tudom mi történne kerítés nélküli parkban, ha esetleg nagyon félne a többitől és menekülne.. Szerintetek?

2015. aug. 26. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Háát én nem nagyon engedném el. a kölyökkutyák még nem eléggé jólneveltek ahoz hogy ellenáljanak egy arra kószáló cicának vagy bármi másnak.
2015. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem engedném el. Nekem másfél éves kutyám van. Faluban lakunk, vagyis tudna bőven szaladgálni, de a szocializáció miatt elhordom sétálni. Soha nem engedtem el és nem is szeretném elengedni, főleg mert nincs olyan hely ahol le van kerítve. Bármikor megláthat valami érdekeset ami után elkezd rohanni. Elég sok kutya van szabadon a faluban, mert e kedves gazdák nem ismerik a kerítést. A kisebb kutyák rögtön hozzánk szaladnak, mivel kíváncsiak, és persze az én kutyusom is, meg hát játszana velük. De mikor olyan helyen sétálunk ahol a kerítés másik oldalán nagyobb kutyák vannak (pl bernáthegyi) akkor elég rendesen megilyed és elkezdi rángatni a pórázt és húz hátra, hogy nem akar arra menni mert fél. Pedig kerítés van köztük. Szóval ha elsőnek el szeretnéd engedni szerintem olyan helyen próbáld ahol nincs olyan sok kutya és le van kerítve.
2015. aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen alap, hogy az ilyen kicsi kölyköt el KELL engedni! (Szocializálódni se tud másképp.) Most még nem fogod elveszíteni, majd ahogy kamaszodik, már nehezebb lesz, de most lehet megalapozni a későbbi biztonságos behívhatóságot.
2015. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10 méteres pórázt rá raksz és engeded had menjen,ezzel ha megakarna lépni vagy bármi akkor rátudsz lépni,illetve a behívást is gyakorolhatod, hívod Buksi,gyere! Nem jön,akkor rántasz picit a pórázon,így tudja,neked "messzire is elér a kezed" :)


3 hónaposan mi csak zárt parkba engedtük el a kutyánkat,de ott volt a másik kutyánk így esze ágában sem volt elmenni tőlünk :) Ennyivel egyszerűbb volt.


De full szabadon /10 m póráz nélkül/ nem engedném el. Hirten megijed és világgá szalad.

2015. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem válaszoló írta, 10méteres rá és hagy menjen, fél szemed mindig legyen rajta. Nem kell megijdeni ha kicsit távolabb megy tőled, csak maradjon 10méreten belül, hogyha tényleg baj van, akkor rá tudj lépni a pórázra, de akkor se húzd vissza, hanem próbáld meg jutalomfalattal, játékkal visszacsalogatni. Egy idő után oldódni fog és nem fog annyira félni a már ismerős kutyáktól.


A behívást is érdemes gyakorolni, akkor is ha melletted van és nem nagyon megy el, csak mondod a nevét vagy amit szeretnél és simi, kaja.


Nagyon fontos, hogy minél több kutyával találkozzon, próbáld meg elvinni ide-oda, nem is muszály elsőre haverkodnia minden kutyával, az is bőven elég ha nyugodtan elsétál mellettük és nem ugat/nem parázik be, ha ugat próbáld meg elvonni a figyelmét, kizökkenteni ebből az állapotból.

2015. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!