Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek vegyek Német...

Szerintetek vegyek Német Juhászt vagy ne?

Figyelt kérdés
Pontosabban a szüleim vennék nekem, de én foglalkoznék vele. Ez a kedvenc fajtám. Azt olvastam, hogy napi 3-4 órát kell vele játszani, és minden nap kell vele sétálni, mivel munkakutya. De az a gond, hogy iskola mellett heti 2-3x tudnám sétálni vinni, és napi 1 órát vele lenni. már van kutyás tapasztalatom. Tenyésztőtől lenne, egy ismerőstől. Kutya oviba nem járnák vele, se suliba. Kinti kutya lenne, egy kb. 100x30m-es kertben. Szóval hacsak ennyi idő van rá bevállalhatok egyet?
2015. szept. 1. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Napi 1 óra nagyon kevés. Munkakutyát csak akkor vegyél, ha neked ez a hobbid amit rendszeresen csinálsz az elkövetkező 10-15 évben. Csak azért ne vegyél ilyen kutyát, hogy legyen.
2015. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

tl:dr


NE.

2015. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne.
2015. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne.
2015. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Ne, mert szerencsétlen jószágnak ártasz vele. Abba a kertbe lenne bezárva az idő nagyrészében, te otthon se nagyon vagy, mert suli, egy- egy órára felbukkanni az életében pedig édeskevés.
2015. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne. Munkakutya! Kevés neki ez a foglalkozás, nem lesz lekötve sem fizikailag, sem agyilag az energiája. Suli is fontos lenne, plusz a napi séta. Nem csak játszani kell vele, hanem nevelni, ellátni feladatokkal.

Napi 1 órát tudnál csak vele foglalkozni, a többi 23 órában egyedül lenne egy nagyon picike kertben. Ez semmilyen kutyának nem felel meg, nemhogy egy munkakutyának.

2015. szept. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ne. Az első 1-1,5 évben kell a legtöbbet foglalkozni a kutyával, de utána sem szabad elhanyagolni, és ennyi foglalkozás sajnos kevés neki. Én megértem, hogy nagyon szeretnél kutyát, de sajnos még várnod kell vele. Én is bevállaltam egy kutyát (terrier keverék) mikor iskolába jártam, és hát eléggé durva volt, vagy tanulni nem tudtam normálisan, vagy a kutyával foglalkozni. Azóta munka mellett valamennyivel több időm van rá, de suli mellett nem vállalnám be újra, ha választhatnék.
2015. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

AZért mert a német juhász munkakutya, nem kell kutyaiskolába rohanni vele.. Teljesen megfelel egy családi kutyának is! :)

Ami viszont igaz, hogy az idő amit a kutyával töltesz kevés..

Nem arról van szó hogy órákat nyüstöld, de a tanítás és a játék nagyon fontos! éééss igen, kölyök illetve növendék korába igazi " szivacs", ezért főleg ott kell vele lenni a lehető legtöbbet! ( Mondjuk ez nem csak a német juhászra ugaz, hanem MINDEN kutyára)! Ha nincs rá időd és energiád inkább ne kutyát vegyél! :)

2015. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kell neki a mozgás. Én napi több kört futok vele a futópályán, játszunk a kertbe. Néha kertbe is futunk egy keveset, sokat vagyok vele. Már nem kölyöök, három éves, de nem akar felnőni, mindig játszani akar. Napi több órát foglalkozunk vele, nem csak én, hanem a családom is. Egy óra nagyon kevés. Ne vegyél kutyát, max. valami kis termetű kutyát, ami kevés mozgást, helyet igényel. (Csivava) Bár neki is kll törődés, de nem annyi, mintegy NJ-nek.
2015. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Niola Bes Xyrta válasza:
NE! Amit leírtál az a tipikus "kivert kutya" állapot. A kutya nem erre való, főleg nem egy német juhász. Aki nem tudja a kutyát taníttatni az ne vegyen. A gyerekedet sem a kertben tartod és ő is iskolába jár. A kutya szőrös gyerek.
2015. szept. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!