Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy magyarázzam el neki?

Hogy magyarázzam el neki?

Figyelt kérdés

Fiatal németjuhász kutyánk van, elég erős terület és gazdivédő ösztönnel. Séta közben sosincs gondja az emberekkel, sőt még a gyerekek "lerohanását" is szívesen tűri. Egyszer előfordult ugyan, hogy elémugrott, egy gyanúg nagydarab férfi láttán, de mikor rászoltam, és látta, hogy nincs gond, bár még ugatott, de azonnal visszaült mellém.

Itthon hasonló a helyzet, szinte élő röngenként nézi át a vendéget, ha fiú jön hozzám, de miután "rájön, hogy nincs gond", simán beengedi, ha odahívom még össze is ismerkedik vele.

A tesóm pasija viszont retteg a kutyáktól, és amint belép a kapun, azonnal zavarja el magától, amit a kutya támadásként értelmez és méginkább megkísérli megakadályozni, hogy bejöjjön.

Hogy magyarázzam el a tesómnak, hogyan irányítsa a helyzetet? Én általában meg szoktam kérni a vendéget, hogy maradjon nyugton, és ignorálja pár másodpercig, míg lenyugtatom a kutyát, de ez náluk, főleg ilyen belépéssel nem jön össze (kivéve ha ott vagyok, mert akkor a kutya csak velem foglalkozik, viszont nem lehetek folyton jelen, amúgy amint lesz rá lehetőségem örző-védőzni szeretnék majd vele)

Lenne esetleg valami tanácsotok, hogy tanítsam meg a tesómnak, hogy uralja a helyzetet?



2015. szept. 2. 03:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk az a rend, hogy a kutyát bezárjuk a helyére, amíg a vendég beér a lakásba. Ezzel a probléma megkerülve.
2015. szept. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ésszerű lenne, csak sajnos nincs hova elzárni... :(
2015. szept. 2. 07:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csinálnék egy olyan alkalmat, amikor jön a tesód pasija, és Te is ott vagy. Ahogy nézem, jól ismered a kutyádat és tudsz is vele kommunikálni, szóval Te elég erős támasz lennél a kutyának, hogy tudja, hol a határ.

Egyszerűen leültetném a tesód pasiját és neki magyaráznám el, hogy ez a kutya nem emberevő, nyugi van.

Az hosszútávon nem tartható, hogy valaki állandó jelleggel fél a kutyától, mert ezt a kutya érzi, és ebből még akár baj is lehet. A pasit kellene közömbösíteni. Üljön le, engedje, hogy a kutya végigszaglássza, ismerkedjenek össze, simogassa meg. Nem kell erőltetni, csak üljetek ki a kertbe, hogy mindketten természetesen tudjanak közeledni a másikhoz.


Nekünk két németjuhászunk van, nálunk ez eddig bevált. :)

2015. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megmondod a tesódnak, hogy ne vegyen tudomást róla. Közben, ha lehet, legyen éhes a kutya, és ha megszaglássza, de nem lép fel támadóan, nagy dícséretek közepette simizd és jutalmazd valami finom falattal. Eközben ne csináljon semmit a tesód, csak álljon, és beszélgessen veled (kézmozdulatok nélkül). Ezt gyakorolni, majd tovább menni, be a házba, ott is ugyanígy tenni. Aztán pár alkalom után, ha már fogja tudni a kutyád, hogy minden oké, meglehet próbálni, hogy engedni, hogy odamenjen a kutya a tesódhoz, és ha normális akkor a tesód is megjutalmazza egy karika virslivel (például). Ugyanígy a simogatást is. De csak ha a kutya megy oda, és teljes mértékben nyugodt, nem ideges viselkedéssel.


Az én kutyám durvább volt, volt, hogy jöttek hozzánk, először semmi, aztán hirtelen nekirontott az idegennek, holott semmi szokatlant nem csinált, csak annyit, hogy férfi volt, és a kutyámat valszeg bántotta az előző gazdája (ő is férfi volt..). Azóta mi is ezt alkalmazzuk és jól működik. Mondjuk hozzánk sokan jönnek, így elég sok emberrel kell megcsinálni ezt, de a legtöbbnek elmondjuk belépés előtt, hogy hagyja figyelmen kívül a kutyát, minden oké, ne simogassa, ne beszéljen hozzá, csak ha majd megengedem, mert kissé nehézfejű :)

2015. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!