Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7,5 hónapos magyar vizslám...

7,5 hónapos magyar vizslám eszeveszettül húz pórázon bizonyos helyzetekben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérlek akinek vizslája van, segítsen. 7,5 hónapos magyar vizslánkkal minden nap megyünk sétálni, pórázon indulunk, majd elengedjük, jöhet a játék, pórázon haza. Ha a környéken sétálunk vele, jól viseli a pórázt, nem húz. Viszont minden este vízpartra visszük, ahol összejött egy jó kis kutyatársaság, akikkel együtt játszik, és ha oda indulunk, meg van őrülve, képes fulladásig húzni (ezért van hámja, és nem nyakörv). Semmire nem hallgat, biztosan tudja, hogy megyünk játszani a pajtásokkal, és megőrülve húz. 21kg, de olyan erővel megy, hogy alig tudjuk visszatartani. Próbálkoztunk mindennel: másik irányba indulás, addig állunk, míg le nem nyugszik, lábnál vezetés jutalomfalattal, fenekére csapunk valamivel... de a külvilág megszűnik és menni, menni akar. Hogyan kezeljük a dolgot? Ilyen idős korban érdemes e egyáltalán ilyenkor nagyon visszatartani, vagy csak érjünk le hagy menjen? Mintha nem értené, hogy mit akarunk tőle. Különben nagyon okos, szinte mindig behívható, már lassan játék közben is, jól nevelt kutyu. Köszönöm a segítséget!

2015. szept. 2. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kutyasuliba vidd el!
2015. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jártunk kutyaóvodába a szocializáció és az alapdolgok megtanulása miatt, és, hogy mi is tanuljunk. Végig is jártuk az óvodát, nem fogom azonnal elvinni egy iskolába. Kölyök még, nagyon hebrencs, aktív, nem fogom ráerőltetni a dolgokat. Minden nap gyakoroljuk otthon az ül, fekszik, marad, vár parancsokat és a behívást sétáknál. Ennél többre ennyi idősen nincs szüksége szerintem. Másrészt egy zárt területen, ahol a kutya nem izgatott nem is fog húzni, így teljesen feleslegesen vinném el.
2015. szept. 2. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát sokáig kell próbálkozni, határozottan tiltani a húzást, elindulni sokáig a másik irányba, plusz az ültetés. Akár egy egész napot is el lehet ezzel tölteni (jó, amúgy pár óra után kiakadnak már a kutyák:D), de muszáj megtanulnia. Ha nem húz, akár 1 percig tart, akár 10percig, folyamatosan dícsérni, jutalmazni. Ha elkezd húzni, akkor rászólni, leültetni, stb. Előröl kezdeni. Mondjuk a korában is benne van, hogy most nehezebb lesz nevelni, kamaszodik. De kitartónak kell lenni. Előtte kicsit lefárasztani.
2015. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 bites a kutya, nem tud egyszerre több dologra figyelni. Tapsolj egy jó hangosat, hogy meglepődjön, akkor már rád figyel és mondhatod neki a parancsot amit akarsz (ül, gyere ide, vagy akármit).
2015. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tényleg az kéne, hogy szakember megmutassa, méghozzá gyorsan, mert minél többet húz a kutya, annál jobban érzéketlenedik el a nyaka, és annál durvább eszközökhöz kell majd nyúlni később, amikor tényleg megunod.

A kutyasuli alatt meg nem feltétlenül a tanfolyamot értjük, visszaviheted oviba, vagy egyéni foglalkozásra, tökmindegy, kérdezd meg, hogy mire menj, ha csak ezt a problémát szeretnéd megoldani. Azért vannak ott az oktatók, hogy segítsenek, gondolom :)

2015. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, vagy hívhatsz házhoz is kiképzőt, akkor el is tudtok menni oda, ahol a probléma fennáll, és tényleg azt a helyzetet tudjátok kezelni, amivel gond van.
2015. szept. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Direkt hám van rajta, hogy a nyakörvvel ne sértse meg a nyakát, így szerencsére ezzel nem lehet gond.

Elindulunk hamarabb sétálni, és ha kell egy óra alatt megyünk 10 métert, hátha megérti mit akarok tőle. Különben ugrál is előre-felfele, mint egy lovacska, hogy menjünk már, menjünk, így biztos vagyok benne, hogy egyszerűen túl izgatott. Amiben bizonytalan vagyok, és sajnos nem kaptam választ, hogy ilyen idős korban érdemes e ezt a szeleburdiságát ennyire határozottan elkezdeni nevelni, vagy kinőné magától.

2015. szept. 3. 10:35
 8/13 anonim ***** válasza:

Öhm, azt nem mondták az oviban, hogy hámban nem lehet kutyát nevelni? Nem tudsz vele rendesen kommunikálni a pórázzal, meg se érzi, akármit csinálsz vele, maximum pakolgatod jobbra-balra a kis testét, de neki meg se kell mozdulnia, ökörködhet benne kényelmesen. Szóval ez esetben meg tegyél rá egy rendes nyakörvet, és használd.


Kezelni mindenképpen érdemes, hiszen a ráhagyod, tök jogosan hiszi, hogy ez normális. Nem pici kölyök már, egyre több önkontrollt várhatsz el tőle, és el is kell várnod, különben sosem fog fejlődni. Sokan hiszik azt a viszlákról, hogy ők ilyen elmebajosak életük végéig, holott baromira nem, csak nevelni kellene őket.

Legalább annyira kellene tudnod kontrollálni, hogy leálljon, ha rászólsz, meg megkísérli fékezni magát, akkor is, ha néha elfeledkezik magáról. Szóval nem az a lényeg, hogy ne legyen hebrencs, hanem hogy ne szarjon a fejedre. Nyilván nem feltétlenül kell rögtön nullára leterrorizálni, ha neked az nem fekszik (bár a kutya abból ért a legjobban, ha világosan és élesen meg vannak húzva a határok), de minimum a szándékot bele kéne rakni, hogy mérsékelje magát meg arra figyeljen, hogy te mit akarsz, ne a saját feje után akarjon menni.

2015. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Vizslám van igaz már 4,5 éves de nagyon jól emlékszem ennyi idős korában hasonló gondjaim voltak vele. A hám nekem is működött, nyakörv nem volt jó hasonló okok miatt. Nem működött a leültetés, a vissza fordulás. Ami jó volt egy nagyon határozott visszarántás határozott, rövid NEM parancs kiséretében. Sok időbe telt, de megtanulta hogy én diktálom a tempót. Tudom hogy nem szabályos de mikor gyalogosan nagyon jól ment, először bicikli mellett sétáltatva, majd kerékpárra ülve is alkalmaztuk a módszert. Ma póráz nélkül fut a kerékpár mellett és ha azt mondom NEM ott marad mellettem és a tempómat tartva fut. Így könnyebb lemozgatni és megbízhatóan jön mellettem. De sok türelem és idő kell hozzá. Ne add fel, kitartás, hidd el megéri! Sok sikert és remélem tudtam segíteni.

2015. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Fojtó nyakörvet egy szakember mutassa meg,hogy kell használni.Hidd el hamar csodát lehet vele tenni. Hámmal abszolút nem lehet megfékezni.

És de egy 7,5 hónapos kutyától igen is sok mindent el kell várni ahhoz,hogy kontrollálható legyen.


Gondolom akkor izgatott mikor elő kerül a póráz.Nos várd meg míg lenyugszik.

Szóval előveszed a pórázt-kutya megbolondul-te leteszed a pórázt és csinálod tovább a dolgaidat-amikor a kutya lenyugodott,lefeküdt vhová-Akkor újra elő a póráz-újra izgatott rögtön rakd le.-Lehet több óra lesz mire megtanulja,de nem baj.-Amikor már teljesen nyugodt.Akkor rárakod ha ismét izgatott lesz,vedd le a pórázt és csináld tovább a dolgot.


A lényeg,hogy teljesen nyugodtan induljatok el!! Ti léptek ki az ajtón,kapun előbb.Ha kiránt akkor is le a póráz és lerak.Lényeg,hogy míg kiértek a kapun addig teljesen nyugodt legyen.Utána lehet olyat is,ha már nyugodtan zajlik míg utcára léptek,hogy amint húz haza mentek,póráz le. Több óra,több nap is eltelhet mire sikereket értek el.De szerintem hatásos.

Még az is lehet,hogy egy másik útvonalon menni,mivel amin eddig mentetek a húzás rögződött.


Szóval nyakörv,póráz és nyugodtság.

2015. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!