Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7,5 hónapos magyar vizslám...

7,5 hónapos magyar vizslám eszeveszettül húz pórázon bizonyos helyzetekben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérlek akinek vizslája van, segítsen. 7,5 hónapos magyar vizslánkkal minden nap megyünk sétálni, pórázon indulunk, majd elengedjük, jöhet a játék, pórázon haza. Ha a környéken sétálunk vele, jól viseli a pórázt, nem húz. Viszont minden este vízpartra visszük, ahol összejött egy jó kis kutyatársaság, akikkel együtt játszik, és ha oda indulunk, meg van őrülve, képes fulladásig húzni (ezért van hámja, és nem nyakörv). Semmire nem hallgat, biztosan tudja, hogy megyünk játszani a pajtásokkal, és megőrülve húz. 21kg, de olyan erővel megy, hogy alig tudjuk visszatartani. Próbálkoztunk mindennel: másik irányba indulás, addig állunk, míg le nem nyugszik, lábnál vezetés jutalomfalattal, fenekére csapunk valamivel... de a külvilág megszűnik és menni, menni akar. Hogyan kezeljük a dolgot? Ilyen idős korban érdemes e egyáltalán ilyenkor nagyon visszatartani, vagy csak érjünk le hagy menjen? Mintha nem értené, hogy mit akarunk tőle. Különben nagyon okos, szinte mindig behívható, már lassan játék közben is, jól nevelt kutyu. Köszönöm a segítséget!

2015. szept. 2. 14:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki segített! :) Utolsó pár alkalommal úgy indulunk el, hogy amint húz, megállok és addig várok, míg le nem nyugszik. Nem egyszerű, eszméletlen nagy hisztiket vág le, hogy ő menni akar, de én csak állok, rá se nézek, hozzá sem szólok, és csak várok, hogy lenyugodjon. Egy helyben álltunk szerintem 15-20 percet, de a végén lefeküdt. Remélem rájön, hogy nincs értelme a húzásnak. Séta után, ha meg elfáradt, hazafele a láb mellett jövést gyakoroljuk póráz nélkül, falatokat adagolok neki, egyre ritkítva. Na ilyenkor nagyon szépen tud jönni a lábam mellett :) Remélem a kettő gyakorlásra együtt eredményre vezet.

Kutyás ismerősök mondták, hogy igen, a hám nem megfelelő annyira, de nem szeretném, hogy baja legyen a nyakának. Ha kicsit is vissza vesz magából, cserélem nyakörvre, mert amúgy jobban szeretem.

2015. szept. 8. 11:09
 12/13 anonim ***** válasza:
A nyakának nem lesz baja, erős cucc ám az a vizsla. Ha meg rendesen használod is a nyakörvet (sosem hagyod feszesen a pórázt, hanem ha a kutya megfeszíti, akkor visszarántod, olyan erősen, hogy észre is vegye, hogy valami történt, nézzen rád, hogy jé, gazdi, te itt akarsz tőlem valamit?), akkor végképp semmi baja nem lesz, mert nem kap folyamatos terhelést, viszont maximum két hét alatt elfelejti ezt a marhaságot.
2015. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló jól mondja.

Az én kutyám hiperszuper problémás, sajnos az élete első 2 évét nagyon rossz gazda mellett élte meg..agresszív. Nekünk is fojtó van, láncos fojtó, ha bezakkan, akkor nem mindig elég a rántás, hanem ki kell emelni, ami azzal jár, hogy a kutya kicsit nem kap levegőt. (pár másodperc). Aztán leengedem, és meg van nyugodva.

A kutyám nyaka egy kicsit piros, de semmi több. Szóval a tiédnek sem lenne semmi baja a láncostól, ha megfelelően használod. Mert ugye a 98%ban lazán van rajta, ami még jobb is mint a sima nyakörv. Az én egyik kutyám ráadásul vakarózik mindenféle nyakörvtől :D kivéve a láncost.

Szóval ha esetleg suliba viszed és ezt ajánlják ,ne félj tőle :)

2015. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!