Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok a beagle-rol írni?

Tudnátok a beagle-rol írni?

Figyelt kérdés

-mennyi be kerül?

-megvan-e más állattal (pl.macska)?

-mekkora a mozgás igénye?

-család szerető-e?

-mekkorára nő meg?

-mennyi oltás kell neki kiskorába?

-meg tud lenni-e egy olyan házban amiben nincs kert?

-naponta hányszor kell megsétáltatni?

-mennyi időt kell naponta vele foglalkozni?


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT : )



2015. szept. 2. 18:34
 1/10 anonim válasza:
Nekem beaglem volt es nagyon nagy mozgasigenyu, nem tudtam vele foglalkozni eleget ezert elajandekoztuk ismerosoknek ahol hatalmas kert van. Szoval csak akkor vegyel ilyen fajtat ha rengeteg idod van es mindig fogod vinni legalabb egy oras setakra. Ha jol neveled es ki van elegitve a mozgasigenye nagyon szereto es engedelmes kutya. Ha viszont nincsenek meg neki a hosszu setak es nagy figyelem makacs es konok lesz
2015. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk google a barátod!!



-mennyi be kerül?

80 ezer fttól fel felé hobbira


-megvan-e más állattal (pl.macska)?

igen,csak szoktatni kell,mivel a beagle vadász kutya,illetve ha nincs lefárasztva valószínű akkor megkergeti a macskuszt.


-mekkora a mozgás igénye?

nagy!! Naponta 2-2,5 óra aktív mozgás kell neki,amibe úszás,futás kutyákkal való játék benne.

-család szerető-e?

igen

-mekkorára nő meg?

Google a barátod

-mennyi oltás kell neki kiskorába?

ugyan annyi mint az összes kutyának, 3-4-5 orvostól függ,google a barátod.

-meg tud lenni-e egy olyan házban amiben nincs kert?

igen,csak dupla annyi fárasztás kell neki,mint ha kertesben lenne,viszont ugatós így a szomszédok miatt gondok lehetnek.

-naponta hányszor kell megsétáltatni?

kertesben napi 1x elég a fent említett 2-2,5 óra, emeletes házban napi 3 séta,amiból az egyik 2-3 órás, a többi séta lehet fél óra is.

-mennyi időt kell naponta vele foglalkozni?

Ha a séták alatt szellemileg és fizikailag is rendesen kifárad akkor max otthon még lehet labdázni trükközni amit szeretnél.De minden egyed más,azt látod ha igényli a foglalkozást.


Első kutyának annyira nem ajánlott.

2015. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jó köszi
2015. szept. 2. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:

80-100 ezer forinttól hobbi célra.

Ha korán és megfelelően szocializálod, akkor minden állattal barátságos. A miénk pl. baromfival, macskával és más kutyákkal is jól kijön.

A miénk már 9 éves, de még lazán bírja az 1-1,5 órás sétákat. Amikor fiatalabb volt, simán elkocogott bicaj mellet 7-8 (néha 10) km-t is.

Ha a gyereknek és a kutyának is megtanítjátok, hogy hogyan kell viselkedni a másik féllel, akkor ne lesz gond. Alapjában véve barátságos (akár idegenekkel is).

Hivatalosan a minimum marmagasság 32 cm, a maximum 41. A súlya 10-18 kg.

Kötelező a veszettség elleni oltás, és még vannak ajánlott oltások, erről az állatorvosnál tudtok érdeklődni.

Ha megfelelően le van fárasztva, emellett naponta minimum 3-szor le tudjátok vinni sétálni, akkor nyugodtan viselkedik.

Szerintem séta kb. 2-2,5 óra (ebből 1-1,5 óra intenzívebb (pl. kocogás, de akár valamilyen kutyás sportot is kipróbálhattok) és fél- háromnegyed óra pedig kevésbé intenzív (pl. bandázós)). Ezenkívül agyi fárasztás fél-háromnegyed óra (ezt akár séta közben is gyakorolhatjátok)

2015. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, te mi alapján válogatod a fajtákat? Az első kérdésednél nem válaszoltál semmire az életkörülményeiddel kapcsolatban, és eddig két fajtáról kérdeztél, az abruzzói meg a beagle. Hogy javasoljunk neked fajtákat, ha semmit nem írsz?
2015. szept. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szerintem elég sok kérdést feltettem és én ezekre szerettem volna választ. akik pedig válaszoltak rá annak köszönöm
2015. szept. 3. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Beagle lánykám van.

- Nem tudom, ismerőstől hoztuk el ingyen.

- Két másik kutyánkkal, és 4 macskánkkal is tökéletesen elvan.

- Igazából nem nagyon szeret mozogni, de kell neki, mert nagyon hajlamos a hízásra.

- A családban mindenkit nagyon szeret, de az idegenektől fél, és elég hamis emiatt.

- Fogalmam sincs, ezt megnézheted wikipédián. Nem egészen térdig ér.

- Ugyanannyi, mint bármelyik kiskutyának. Érdeklődj az állatorvosnál.

- Szerintem el tud fetrengeni lakásban, de nem valami jó neki. Nagyon szeret szimatolni, meg sajnos ásni is.

- Én hetente viszem sétálni, de nekünk nagy kertünk van.

- Amennyi időd van. Van olyan nap amikor csak edni adok neki, van amikor két órát játszok vele.

2015. szept. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jó köszi
2015. szept. 3. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért a 0%?
2015. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
mi?
2015. szept. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!