Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia vs angol bulldog vd...

Francia vs angol bulldog vd boston terrier?

Figyelt kérdés

Melyik fajtának mik az előnyei? Miért? Melyik a legnyugodtabb?

Köszönöm a válaszokat előre.


(kérlek titeket, hogy csak erre a kérdésre válaszoljatok és ne térjetek el...

Ha saját tapasztalatokat IS írnátok,meg köszönném ... )



2015. szept. 5. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha masztifot keresel akkor dogue de brodeaux ;)

annyira nyugis, hogy tilos előtte veszekedni!

Majd hogy nem rottweiler, bár a rottweiler még tőle is nyugodtabb, majd hogy nem az a legnyugisabb, mondjuk én newfoundlandi párti vagyok, na ha azt valaki felbőszíti az az igazán kemény, 70 kg-os dög létére elég szépen tud leteríteni embereket, karmával elég szépen szét tudja karmolni az egyént, harapását meg sajnos én is megtapasztaltam már, nagyon fájdalmas( volt egy balesete és akkor volt megrémülve, úgy történt). Eltértem a témától, de mindenképp az első kutyát ajánlom, apámnak van olyan, sokáig éltem vele, egy gazdás de nem olyan szinten, hogy csak arra az egy emberre hallgasson, a családot is figyelembe veszi. Viszont nem térhetnék el elméletileg a kérdéstől, én megmondom, kistermetű masztifot nem vennék, csak nagy termetűt. De nem írtad le, hogy mire kell, hogy pesten legyen kit simogatnod, vagy vidéken kisebbségtől védeni a portát, rábízni a gyereket...?

2015. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Boston terrier: ritka fajta nálunk, ennek megfelelően nagyon drága is. Nem igazán ismerem a jellemét, ezért nem tudok bővebben nyilatkozni.

Bulldogok: ők is drágák, a nehézkes tenyésztésük miatt. "Nyomott orruk" miatt a meleget nehezen viselik, nagyobb melegben hűvös helyen hagyni kell őket pihenni, vagy hűteni. Horkolnak, röfögnek ébren is és álmukban is. Alapvetően kedvesek, szelídek emberekkel. Mindkettőből ismertem példányokat, az én ízlésemnek kissé nehézfejűek, úgymond 'buták', de lehet, hogy csak nekem tűnik így, vagy nem voltak jól nevelve.

A két fajta körül akkor már inkább a francia szimpatikusabb. Normális esetben a bulldog nyugodt fajta, szeret pihenni, de természetesen mozgásra, sétára nekik is szükségük van.

Csak nagyon jó hírű tenyésztőtől vegyél, ha veszel, mert elég beteges fajták amúgy is. Szem-és bőrproblémák jellemzőek rájuk.

2015. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rég olvastam annyi marhaságot, mint az első. A bulldog bull típusú, nem masztiff. A többi h.lyeségről ne is beszéljünk. Szerintem a boston terriert kihúzhatod a listáról, mert eléggé pörgős kutya. Lustaságot tekintve az angol bulldog nyert, viszont nehezebb természetű valamivel, mint a francia.
2015. szept. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy bulldogom, nagyon nyugodt, de tud pörögni ha az kell és néha akkor is ha nem kéne... Nagyon jó jellemű kutyák és nem annyira nehéz fejűek ha figyelsz a nevelésnél. Nekem egy Tk-s kutyám van, nem volt még beteg, légzése teljesen jó, tény hogy röfög néha de nem állandóan. A tk-s kutyák jóval szebbek is! Én láttam pár szapis kutyát, azóta tudom miért van ilyen rossz híre a fajtának..
2015. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!