Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy történik az örökbe...

Hogy történik az örökbe fogadás, menhelyről vagy gyepmesteri telepről, és hogy történik az ideiglenes örökbefogadás?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 10:04
 1/4 anonim válasza:
50%
A mi városunkban: Bemész a gyepire,kiválasztod a kutyust,amennyiben a gyepinek módjában áll anyagilag hozzájárulnak a chipphez,oltásokhoz,felhívják a figyelmed mindenre,pl ha gyerek mellé nem ajánlják stb. Ekkor a fent említett kötelezettségekkel azonnal hazaviheted a kiválasztott kutyát-cicát. Valószínűleg néhányszor ki is mennek majd hozzád,hogy megnézzék jó helyen van-e az örökbefogadott állat. Ja és persze alá kell írnod egy örökbefogadási szerződést (azt hiszem ez a neve)! Remélem segítettem.
2015. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én fajtamentőktől fogadtam örökbe némi összegért cserében. Nagyon lelkiismeretesen végezték a dolgukat (külön főztek is a nem kevés kutyára..),nem csak oda adták és vidd..mondván tuti jó helye lesz. 2x találkozás volt szükséges ( 1x velem, 1x a már meglévő kutyámmal..itt ő is megvolt figyelve,hogy hogy van tartva),sétáltathattam az örökbefogadni kívánt kutyust,beszélgettünk a fajtamentő hölggyel. Következő alkalommal frissen fürdetve,megkozmetikáztatva (filces volt a szőre és le a kalappal olyan kutya lett belőle,hogy a szám is tátva maradt...nem nyírással!!) házhoz hozták. Megfigyelték,hogy viselkedik az új környezetében,jó helyre kerül-e. Majd látván ennél jobbat egy kutyának se kívánhatnának rátértünk a lényegre és az asztalnál alá kellett írnom az örökbefogadási szerződést,amiben benne állt feketén,fehéren,hogy a kifizetett ár fedezi az oltási,ivartalanítási és chip költségeket,ill. a kutyáról élete végéig gondoskodni fogok,cserben nem hagyom,nem bántalmazom, tisztában vagyok vele,hogy az állat nem vagyontárgy/használati tárgy,hanem érző élőlény,akinek szeretetre,figyelemre,gondoskodásra van szüksége, NEM ajándékozom tovább,az örökbeadó előzetes egyeztetést követően az örökbeadott kutya körülményeit ellenőrizheti,nem megfelelő tartás észlelése esetén az állatvédő hatóságokkal egyeztetve visszaveheti. Azt se hagyjuk szó nélkül,hogy a kutyus nagyon okos,szépen peckesen sétál pórázon v. a nélkül láb mellett,amelyik kezeddel kérsz azzal pacsit add és könnyen tanítható. Össz-vissz annyit tudok az előéletéről,h. félméteres láncon volt tartva és éheztetve. Ehez képest önmaga múltját meghazudtoló módon egy vidámság bomba,állandóan örül.


A legjobb dolog amit tehetsz az az örökbefogadás,el sem tudod képzelni mennyire hálásak ezek a kis szőrpamacsok amiért új életet,szebb jövőt kínálsz nekik! :)

2015. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ahogy tudod úgy csinálod! hívd fel őket majd megmondják
2015. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a budapesti gyepmesteri telepről fogadtam örökbe egy keverék kant. 5000 Ft volt a kihozatal díja, ebben benne van a veszettség elleni,a kombinált oltás és a chip is.

Nem volt ivartalanítási kötelezettség (bár fajtatiszta kutyáknál szerintem van vagy eleve nem adják ki ivarosan..) és nem is kérdezősködtek túl sokat. Azt hallottam, hogy pl. mindenféle idiótának meg gyanús embernek azért ők sem adnak ki kutyát és nyilván 80 éves mamókának se adnak ki agresszív staffordot...


De mondom, én egy ízig-vérig keveréket hoztam el, mondták, hogy ha 2 héten belül elpusztul ingyen kiadnak nekem egy másik kutyát, szerencsére nem volt ilyen gond :)

2016. jan. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!