Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák miért nem szeretnek...

A kutyák miért nem szeretnek fürdeni/miért félnek a víztől?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 03:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kutyák nenm vízi állatok, de vannak vízbolond kutyák is. Csak meg kell szokják.
2015. szept. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Ez erősen fajta függő.
2015. szept. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
+ sokan akaratuk ellenére akarják velük megszerettetni és ezzel pont az ellenkezőjét érik el...
2015. szept. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát... a mi egyik vizslánk olyan 10 hónapos korában először meglátta a Velencei tó vizét, azonnal beleugrott a vízbe a hajókikötő betonozott mólójáról és fél órámba került, míg rimánkodással a part közelébe úszott és nyakánál fogva kiemeltem a vízből, addig vidáman úszkált a vízben, kapkodta a felszínre repülő rovarokat, láthatóan nagyon elemében érezte magát és rám sem hederített....
2015. szept. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem igaz hogy félnek a víztől! Fajta és kutya függő! Régen volt egy németjuhászom és imádta a vizet. Mindig vittem úszni. És volt mellette egy palotapincsim is,de az csak a patakba ment bele. Egyszer elhatározta hogy bemegy a tóba. Nem tudtam elkapni. Beuszott jo messzire es nem tudtam utana ugrani(akkor még én se tudtam uszni) a szőre lehuzta és már alig láttam. Sírtam is. De szerncsére az én drága németjuhászkutyám megfogta a szőrét és kihozta.a mostani kistestu keverek kutyusom meg retteg a víztől. Tehát van amelyik imád,van amelyik szeret de nem tud és van amelyik utál úszni.
2015. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kérdés csak a kutyák egy részére igaz. Arról vitatkozhatnánk, hogy miből van több, vízimádó vagy víztől irtózó kutyákból.

Sok mindentől függ a víz szeretete pl. fajta, egyed, első élmény a vízzel, későbbi kellemetlen emlék stb.

2015. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert idegen, ismeretlen, és mint ilyen, potenciálisan veszélyes.

De amúgy tényleg nem minden kutya fél a víztől, nagyon sokuk magától is imádja, vagy megfelelő szoktatás után tök kellemesen elvan benne.


A fürdetés más téma, ott zaj van meg visszhang meg víz, és még a lábuk is szanaszét csúszik, persze, hogy utálják, kellemetlen.

2015. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tesóm kutyája, ha meglát egy tavat, úgy megindul, hogy nincs az az ember, aki meg tudná tartani. Beleugrik. Tök mindegy, hogy nyár van, vagy esetleg tél, ő bármikor kész a pancsizásra. Az én kutyám belejön addig ,amíg leér a lába,és kész, ennyi. Mondjuk befogadott, szanaszét vert kutya, nem is csodálom, még egy zacskótól is 5 métert ugrik, ami leesik a földre...

Ahogy írták, fajta- és egyedfüggő.

2015. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem eddig két kutyám volt, a Welsh terrier imádta a vizet, télen képes volt beleugrani, a tacsi meg annyira utálta, hogy minden fürdés egy kín volt. Pedig semmi különöset nem csináltunk egyikkel sem, amit a másikkal nem tettünk.
2015. szept. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Hát az én kutyáim nagyon félnek a víztől..kis korukba pedig imádták..ezért nem értem..szerintetek rá lehet még szoktatni?
2015. szept. 24. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!