Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemreg meghalt az 5 honapos...

Nemreg meghalt az 5 honapos nemetjuhasz kutyank. Ujjat akarunk venni (6-7 hetest) de felmetult egy lehetoseg ismerosunk fonoketol, hogy ingyen ida adja a 3 eves nemetjuhaszat mert panelbe koltozik. Mit tegyunk?

Figyelt kérdés
Fogadjuk el vagy a kicsi mindig ragaszkodobb,aranyosabb,jobban megszerethrto?A nagy kutya mak egeszseges jatekos okos tanitott a kicsit vennenk kereskedotol mit szoltok?

2015. okt. 2. 11:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Válaszd a felnőttet. Ugyanúgy fog ragaszkodni hozzátok, mint egy kicsi.

Miben halt meg a kölyök?

Hol élsz te, hogy kereskedőtől vásárolnál kutyát?

2015. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedőtől semmiképpen ne vegyél kutyát, sem pedig szaporítótól.

Fajtatiszta kutyát venni tenyésztőtől kell, és nem 6-7 hetesen, hanem 8 hetes kor után.

Egyébként fogadjátok el nyugodtan a 3 éves kutyát, meg fogja szokni az új családját.

2015. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

6-7 hetes kutyát nem veszünk, a 3 éves pedig ugyan úgy fog ragaszkodni.

Én is megkérdezem, miért pusztult el az előző?

2015. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hetes kutya TÖRVÉNYILEG nem lehet nálad.

Egy három éves kutya még fiatal, ugyanúgy fog ragaszkodni (én egy 7 évest fogadtam örökbe, olyan mintha mindíg is itt lett volna).

2015. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedőtől és szaporítótól nem veszünk kutyát. 6-7 hetesen pedig csak ők adják oda. Egy rendes tenyésztőtől a kölyköt 8 hetes kor után, chippel, törzskönyvvel, életkorának megfelelően oltva, féregtelenítve kapod meg a kutyát, szűrt szülőktől. Szerződéssel és tenyésztői garanciával veheted át, hosszú levelezés, telefonbeszélgetés, és személyes találkozás után. Ennek persze megvan az ára is, egy tk-s kutya 80-100 ezer forinttól kezdődik, és határ a csillagos ég.

Szerintem fogadd nyugodtan örökbe a 3 éves kutyát, Ő is ugyanolyan ragaszkodó, hűséges lesz. Egyébként így 'megússzátok' a kölyökkori rosszalkodást, nevelést, a sok oltást...stb. Egy 3 éves kutya meg fiatal.

Ja, hogy egy kölyök aranyosabb? Nézőpont kérdése. Persze, minden kölyök cuki, meg aranyos, nem tagadom. De egy kutya hamar megnő, aki csak azért vesz (vagy fogad örökbe) kutyát, mert "kicsinek olyan aranyos", akkor annak maximum plüsst ajánlanék. És az nem igaz, hogy egy kölyök jobban megszerethető! Szerintem sokkal jobban járnál a 3 évessel!

Jó kutyázást! :)

2015. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Miben halt meg az 5 hónapos kutyátok?
2015. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És mi a garancia, hogy az új kölyök nem pusztulna el?
2015. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3 éveset hoznám el. A kicsikkel sok a gond, munka mellett macerás és a kutyának sem jó, ha nincs vele eleget foglalkozva. Ha meg emiatt rombol, nem a kutyára kell haragudni. Egy három éves kutya azért már átesett a kölyökkori hülyeségein. Ugyan olyan ragaszkodó tud lenni.
2015. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Meghalt betegen született. (Valószinüleg) elvittük 2 orvoshoz is de 3 nap alatt elpusztult. Gyomrával volt gond szegénynek,minden második nap kihányta az ételt bármit adtunk. Tápot,többszőri etetésel kevesett,összetörve akármi. Habos,nyálkásat hányt.
2015. okt. 2. 16:38
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezért sem szabad szapórítótól vagy kereskedőtől vásárolni olcsó kutyát!
2015. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!