Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a labradorró...

Mi a véleményetek a labradorról? Könnyen tanítható? Barátságos? Mire lehet megtanítani? És mindent írjatok ide le amit tudtok még róla!

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Venni csak jó helyről, eredményekkel, szűrésekkel rendelkező ősöktől, különös tekintettel a diszpláziára!

Vagy:

[link]

2010. márc. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon barátságos, és szeretetre méltó kutyák.

A könnyen tanitható fajták közé sorolható, de kutyája válogatja, és tanitás közben nagyon fontos a TÜRELEM.

Nekem igaz, hogy nem labradorom van, hanem golden retrieverem, de eléggé hasonló kutyák.

Nagyon szeretnek úszni, nemhiába található a "lábujjaik" között úszóhártja.

Ha felmész egy labrador kennel honlapjára, biztos több infót megtudhatsz.

2010. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hova vigyem úszni?
2010. márc. 15. 14:45
 4/13 A kérdező kommentje:

EZT ELFELEJTETTEM:

Baranyai vagyok, melyik a legjobb kennel a környéken?

2010. márc. 15. 15:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok kennelt a környéken, de ha a neten böngészel biztos találsz vmi közelit.

Tavakban nyugodtan lehet úsztatni, csak győződj meg róla hogy az a tó tiszta-e.

2. voltam.

2010. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A labrador kedves, barátságos, család centrikus, gyerekszerető, okos, jól és könnyen tanítható fajta, nem véletlenül van sok labi terápiás kutya is.

Elég nagy a mozgásigénye, játékos, szeret úszni, általában apportíroznak is.


Ha valóban tenyésztőtől szeretnél venni, akkor ne a távolság számítson.

Inkább utazz 3 órával többet, és költs még el 10e Ft benzinpénzt, minthogy - az úttal spórolva - kegy idegrendszeri problémás vagy diszpláziás kutyát kapj.

Hidd el, sokkal olcsóbb és kifizetődőbb alaposan utánajárni, akár hónapokat várni és az ország másik végébe elmenni, mint 2-3 éves korában diszpláziával műttetni.

Ha már rászánsz 100e Ft-ot, akkor ne az időn és a benzinen spórolj.

Csak törzskönyves, szűrt szülőktől vegyél kölyköt. Olyan kennelt válassz, ahol minimum már a honlapon is fenn van a kutyák pedigréje, kiállítási és szűrési eredményeik, ahol tényleg a fajta nemesítése, jobbá tétele a cél.


Ezt mindenképp olvasd el vásárlás előtt:

[link]


Ha nem számít a törzskönyv, vagy nincs 100e Ft-od egy tenyésztői kiskutyára, akkor válaszd a fajtamentést. Hihetetlenül jó, gondos munkát végeznek.

[link]

2010. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nekem egyáltalán nem fontos a törzskönyv.De jó lenne ha kb 30 000 alatt lenne.
2010. márc. 15. 16:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha így állsz hozzá és a fajtamentőktől sem kell ingyen kutya, akkor viszont inkább ne legyen kutyád. :D Olvasd el az olcsókutyás linket légyszi és ne gazdagítsd a szaporítókat. 30 ezerért pedig jó esélyjel egy örökletes betegségben szenvedő kutyát is kifoghatsz, aztán majd lesel, mikor sok százezer forintot ott hagytál már az állatorvosnál és végül 2 évesen el kell altatni. Ezt szeretnéd? Ugye nem? Akkor ne sajnáld a pénzt, a kutya nem a törzskönyvtől kerül sokba, hanem attól, hogy a szüleinek megvannak a vizsgálataik, amikkel garantálható az EGÉSZSÉG!!!
2010. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:D ez helyett ezt :S akartam bocsi
2010. márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt mondta a kérdező, hogy majd balkézről szerez kiskutyát, és utána állatmenhelyre dobja a beteg kutyust, csak azt, hogy nincs olyan sok pénze kutyusra.

Meglehet, szívesen megmentene egy kidobásra ítélt kis labi keveréket, akinek, bár nincs törzskönyve, de nem tehet arról, hogy az anyja gazdája felelőtlenül kieresztette a tüzelő szukáját. A kölyök attól még örökli a labik kitűnő tulajdonságait!

Nekem is épp ilyen kutyám van (goldi mamitól és labi apucitól), az anya gazdája ki akarta dobni a kicsiket, én pedig megszereztem az egyiket, és a mai napig örvendezek a labik remek természetének, és annak a ténynek, hogy van egy majdnem fajtatiszta keverékem, aki gyönyörű és okos.

A retriverek fantasztikusan okosak, nagyon tanulékonyak, és igazán nagyon emberbarát kutyák. Szolgálatkészek, hűségesek és engedelmesek.

Sokat esznek és szívesen kirándulnak, megvédik a családot, ha kell, egyébként nem ugatnak és nem is harapnak - soha. Imádják a gyerekeket, gyakorlatilag bármit megtehetnek velük.

Szeretik a vizet, úsznak, sokat isznak, és kedvelik az esőt is. A bundájuk kellemes tapintású, az egész kutya igen kellemes jelenség.

Szerintem ha nincs pénzed fajtatiszta labira, nézz körül a menhelyen, adnak-e vm. helyes labi keveréket, mert épp olyan jó, okos és szép, mint az eredetije.

2010. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!