Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb házörző/terül...

Melyek a legjobb házörző/területörző kutyafajták?

Figyelt kérdés

Kertes ház, körülbelül 5-6 ár udvar. Nincs gyerek, valószínű 4-5 éven belül nem is lesz. :)

Ezek előtt egy Németjuhászunk volt, azt is területörzésre vettem illetve nagyon tetszik, maga a kutya. Sajnos pont egy olyan egyedet vásároltam, ami nagyon barátságos volt mondhatni mindenkivel.

Legszívesebben most is NJ-t vásárolnék, de félek hogy olyan lesz mint az előző...

Ami még tetszik, az a Belga Juhász (Malinois), bár erről sok helyen olvastam eltérő véleményeket, területörzéssel kapcsolatban.

Ami még jó lehet, az a kaukázusi. Ennél azt nem tudom, hogy mennyi a táplálék igénye, félek hogy, egy kaukázusi annyit eszik mint két Nj. Ezt megtudná valaki erősíteni/cáfolni.

Ami még jó lenne az a Kuvasz, viszont ezzel az a helyzet Rómániából írok, itt viszont nem találkoztam ezzel a falytával.



2015. okt. 14. 22:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%
Komondor. Ha valóban dolgozó szülőpártól veszel kölyköt, az tudni fogja, mi a dolga. Ételben pedig jóval kevesebbet eszik, mint egy nj. Mert a tanyákon dolgozó komikat nem táppal etetik .
2015. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Komondor, közép ázsiai juhász, kaukázusi, sarplaninac, kangal (az első kangalokat ha jól emlékszem pont Romániából hozták be Magyarországra pár éve), munka vonalú németjuhász.
2015. okt. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Területőrzésre a nagy testű pásztorkutyák valók, mint a komondor, az általad is írt kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, kuvasz stb.

A német juhász sokoldalú munkakutya, de nem elsősorban területőrző, és ez kevés is neki, hogy csak úgy van a telken (legyen az akármekkora). Képzést, kutyaiskolát igényel. A belga juhász meg végképp nem való erre, pörgős, feladatigényes munkakutya.

Nem hiszem, hogy egy kau kétszer annyit enne, mint egy német juhász, max. valamivel többet.

Mindenképpen nagytestű pásztorok közül válassz, ők valók erre a feladatra.

2015. okt. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy a régiek csinálták: egy puli plusz egy komondor. A puli rögtön riaszt a legkisebb gyanús neszre is, a komi pedig elvégzi a többit. Mindkét kutyát úgy tenyésztették, hogy kevesebb legyen a víz- és kajaigénye, mint a hozzájuk hasonló méretű más fajtáknak.

Esetleg az előttem már leírt fajták: kuvasz, kaukázusi, közép-ázsiai.

Én is mindenképpen pásztorkutyát javaslok, majorok, objektumok őrzésére nem véletlenül őket tenyésztették ki. :)

2015. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Területőrzésre Kaukázusi, Komondor, Kuvasz, Közép-Ázsiai juhász, Sarplaninac, Moszkvai őrkutya.


A német juhász, Malinois, Tervueren, Rottweiler, Dobermann, (+stb.) inkább testőr kutyák. Ezeket tanítani kell a védésre sokszor.

A pásztorkutyákat, akiket fent felsorotam, pedig nem kell, a vérükben van.


Azok közül a moszkvai/sárhegyi (=sarplaninac)/komondor könnyebben kezelhető, a többi azért keményebb kezet igényel

2015. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Területőrzésre a legalkalmasabbak a nagytestű pásztorkutyák. Erdély tele van velük egyébként, mind a román fajták, mind az egyéb keleti fajták ott vannak, csak körül kell nézni kicsit. Sőt, kuvaszok is vannak szép számmal és egyre több komondor is.


Az etetés pedig. Ezek a pásztorkutyák bár másfélszer nagyobbak mint a németjuhász, kevesebbet esznek. Pont ez az egyik fontos tulajdonsága a pásztorkutyáknak.


A területvédő ösztön egyedfüggő. Hallottam már olyan kutyáról, amelyik 3-4 hónaposan már morogta, ugatta az idegent, de olyanról is, amelyik csak 2 éves kora után mutatott eziránt érdeklődést.

2015. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokt!



Utolsó.:

Még nem kerestem eddig kuvaszt...Most megnéztem, nagyon kevés van belőlük, azok is tőlem 2-300 km-re...



Lehet akkor a kau marad.

A malinois azért jött szóba, mert a romániai hírdetések 90%-ban azt írják hogy nagyon jó házörzők...

2015. okt. 16. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!