Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam? Pumi,...

Gom kérdése:

Melyiket válasszam? Pumi, mudi, labrador, golden. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2015. okt. 19. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mire kell a kutya?

Egyik fajta sem az a kanapénheverős, a lustaségtól folyékony halmazállapotú fajta. Az első kettő kőkemény munkamániás (a többség), a többi meg vadászkutya, nem kis igényekkel.

2015. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Az attól függ, mire szeretnéd "használni", tehát hogyan képzeled el vele az életed. Hol lenne tartva, mennyi időd jutna rá naponta, miket csinálnátok együtt stb.
2015. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Napi 2 órát.2 holdnyi földön.Családi kutya lenne.
2015. okt. 19. 19:49
 4/10 anonim válasza:
83%
Nekem goldenem van és nem okozott még soha sem csalódást és én is úgy tudtam, hogy aktív ez a fajta, de az enyém nagyon lusta, állandóan fekszik, csak a sétát imádja. Ha házőrzésre kéne, akkor szerintem nem ő és nem is a labrador a legjobb választás.
2015. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pumi, mudi magyar fajta, erősítsük a magyar fajtákat.

Amúgy kissé makacs fajták, jó jelzőkutyák.

A két retriever erős vadászösztönnel rendelkezik, ezt ki kell elégíteni. Nagyon kezesek, simulékonyak, könnyen taníthatóak. Házőrzőnek nem jók, bár jelezhetnek :)


Én elsőnek a goldent javaslom, de ha van már tapasztalatod, akkor azt, amelyik a szívedhez közel áll.

De ne szaporítótól vegyél, mert akkor nem kapsz igazi fajtát, legfeljebb kinézetre..de tényleg. Nem lesz olyan a vérvonala, HIDD EL.

2015. okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Labrador vagy golden retriever. Egy pumi vagy mudi szenvedne attól, hogy nem kap feladatot. Ugyanabban az udvarban futkosni nem szellemi kihívás, rossz szokásokat vennének fel, hogy szórakoztassák magukat. Nagyon kreatívan átrendeznék a kertet. Az enyém benti, beteg voltam és ezért nem foglalkoztam vele annyit. Arra kaptam fel a fejem, hogy az összes fellelhető lábbelit körém hordta. Ez 2-3 nap volt. Egy évekig unatkozó pumi vagy mudi szerinted mit művelne? :) Szeretnek terelni, szóval élveznék a vendégek érkezését is - a vendégek már kevésbé, kicsi kutyák, de jó nagyot tudnak harapni, még a csipkedés is fájdalmas egy embernek.

Szomszédomnak labradorja van, az első évet végig kínlódták, de most már szépen elvan az udvaron. Nem munkavonalas kutya, hanem az a hordó alakú.

2015. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már eldöntöttem,golden lesz.Nem fogom szaporítótol venni.
2015. okt. 20. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó döntés! Gratulálok, és sok sikert.

Ha teheted, akkor vagy fogadj örökbe, vagy tenyésztő. Nagyon-nagyon sok beteg goldennel találkozok az állatorvosnál :( És mind szaporítós :( ha tehetném megölném a "tenyésztőiket"

2015. okt. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én mondjuk a labradort ajánlanám

nagyon hasonlóak a goldennel

mindkettő gyerekszerető kutya

nehogy elvárd tőle hogy őrizze a házat mert még 1 kávéval is megkínálná a betörőt :)

2015. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Schrancdorka ***** válasza:
45%

basszus....az a napi 2 óra szart sem ér

nekem is goldenem van

egy igazi kezesbárány, imád mindenkit, egész nap alszik, kivéve ha kint van valaki mert akkor hozza a játékát, stb

sétát igényli

sokat kell vele foglalkozni...lehet hogy van xy méretű kerted de azt a kutya nem értékeli, neki munka, játék szeretet kell, nem az hogy 14:00-kor kimész 16:00-kor meg bejössz oszt kész a kutyázás

2015. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!