Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos rednose pitbull!?!

Neltarion90 kérdése:

3 hónapos rednose pitbull!?!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy kis 3 honapos pit kölyköm. Egy kis tanácsot szeretnêk kérni ugyanis nagyon deviáns a viselkedése, egyszerűen nem bírok vele. Ha rosszat csinal nem tudom fegyelmezni, amint meghallja a tilto szót a " nem" -et azonnal ugat hisztizik, gyakran nem játékból hanem teljesen komolyan véve megtámad. Morog es erősen harap ha el tudja csípni a kezem, ha a kezet nem sikerul neki gyakran a labamat kezdi tamadni. Még most eleg kicsi h a rokonok csaladtagok komolyan vegyék de pár honap es 20 kilot fog nyomni, felnőtt fogai lesznek azzal pedig komoly sebeket fog tudni ejteni... Probaltam a kizökkentéssel hogy oldalba bököm vagy megerintem a hatat vagy vállát de egyszerűen az agressziv lelkiállapotból képtelen kizökkenni. Ilyenkor rendszerint kirakom az udvarra 10 percre hogy lenyugodjon de egy pár perc mulva folytatja. Szeretnem iskolaba vinni, de meg nem lehet mert nem vedett minden betegsegtol, es felek h ha el is viszem a tobbi kiskutyaval is ilyen agressziven jatszana. Volt már tobb ilyen kutyam is, de egyikkel sem volt ilyen problema, mind nyugodt kiegyensúlyozott okos és szelíd kutya volt, ezert allok tanacstalanul az eset elott. Valaki tudna javasolni valamit az agressziv es tamado magatartasának kezelésére higy szereto nyugodt csaladi kutyus válhasson belőle? Illetve szerintetek a kiskutyaban van a hiba? Gyenge lehet az idegrendszere vagy mi lehet a problema?

2015. okt. 30. 15:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
17%
Szia. Ez a kutya fajta ilyen. Esetleg a szüleiről tudsz valamit? Érdemes lenne megtudni hogy azok hogy viselkedtek. Iskola az jo neki. Addig vidd sokat futni jatsz vele..De ne csibeszeld.Még korai.Ez az Én véleményem.
2015. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egy 3 hónapos kutya még nem támad "teljesen komolyan véve".


Ha ezt teszi, fektesd a hátára,tartsd a földön amíg kell, ezzel mutatva neki, hogy te vagy a főnök, adja meg magát.


Mihamarabb keress kutyaovit.

Minden kutya más egyéniség, de ettől még nem "gyenge idegrendszerű".

2015. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
De hidd el hogy komolyan támad. Tudom mi a különbség a játék és támadó magatartás között. A modszert amit javasolsz próbáltam, a hátára forditom amikor nagyon eldurvul a helyzet es nem hagyom neki h felkeljen de mintha annal jobban hergelném vele. Harcol az utolsokig, egyszerűen nem válik be olykor 10 percig is lefogom, ha kifarad mar nem annyira harap megadja magat de par perc es kezdodik elolrol... Tulsagosan benne van a verekedős hajlam.. Mintha valami miatt nem alakult volna ki az eros kotelek kozottunk mint kutya es gazdaja, nem tudom mi az oka. Pedig nem az elso kutyam, de ennyire agressziv viselkedessel es ennyire makacs eros akaratu ebbel meg nem talalkoztam. A szuleiről annyit h az anyja nyugodt amikor elhoztam megsimogattam idegenekkel is baratsagos, a papat sajnos nem ismerem.kutyaovi, suli remelem seguteni fog.
2015. okt. 30. 15:40
 4/18 anonim válasza:
79%
Lehet apuja volt ilyen..sajnos örökölhető..ne aggódj nem marad agresszív ha normálisan foglalkoznak vele..a kutya alakítható de sok türelem kell hozzá. Olvasgass esetleg kutyaoktato konyvet.vagy keress neten hozzáértő tanítót hatha tud segíteni.
2015. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Meddig marad ilyen szerinted? Esetleg mig fel nem nő? 10-12 honapos koraig? 3 honap mulva megyunk ivartalanításra. Esetleg addig?
2015. okt. 30. 15:58
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyve van? Hány hetesen került hozzád? Ha 8 hetes kor előtt akkor érthető az agresszió!!

Ez akár idegrendszeri is lehet vagyis túlzott agresszió,ezt pedig nem fogja kinőni.Szülőktől örökölhette.


Persze még csak 3 hónapos még gyerek,nem kell komolyan venni. Viszont amint meg van minden oltása sürgősen vidd kutyaoviba,majd kutyasuliba. Ha most nem bírsz vele később,mint írtad rosszabb lesz!


Arra pedig soha ne alapozz,hogy az eddigi kutyáiddal nem volt probléma. Mivel fajtán belül is vannak éles ellentétek a kutyák jelleme között. Eddig szerencséd volt,most nincs. De szakemberrel szerintem orvosolható,illetve kellően szigorúnak kell vele lenni.


Nekünk első Havaneseünk volt egy könnyű eset kb nevelésre sem szorult,annyira egy nyugodt,engedelmes jellem volt már kölyök korában.Igazából ha hangosabban rá szóltunk tudta nem szabad.Ezért is maradtunk a fajtánál,kicsi,nem hullik a szőre,nyugodt,barátságos kutya bárhová magunkkal tudtuk vinni.


Ő sajnos már nincs velünk. Vettünk egy másik Havanese-t vele voltak és vannak gondok,akaratos kisdög. Már nem egyszer kapott oda nekem,ilyenkor megfogtam a grabancát és megrángattam. Utána lenyugodott.Mivel még kicsi a tiéd feltudod emelni vagyis elbírod.


Illetve ha bedurvul rögtön állj fel és menj ki a szobából. Nekünk sem használt,hogy bökdöstük még jobban bepörgött tőle. Az ott hagyásnál elgondolkozott,nem is foglalkoztunk vele vagy 20-30 percig hiába jött oda hozzánk. Ha újra játszani akartunk vele és durva volt akkor újra ott hagytuk.

Ami még bevált a morgás,morogj rá. Ha meglepődik használhatod.Ha nem akkor ez nálatok nem válik be.


Minden kutya más mindegyiknél más módszerek válnak be,meg kell találnod ami a te kutyádnak jó.


Még egy kis palackba kavicsokat tegyél ha bedurvul rázd meg,ha nem használ dob MELLÉ.


Remélem vmi segíteni fog :D

2015. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Kizárt, hogy tenyésztőtől legyen, mert egy tenyésztő nem ad olyan embernek pitbullt, aki ennyire nem is ismeri a kutyák viselkedését! Borzasztó, hogy ilyen hozzá nem értő emberek kezébe kerül egy komolyabb kutyafajta. Siralmas komolyan mondom. Nem a kutya hibája, hanem a tied kérdező! Sürgősen keress neki más gazdit! Olyat, aki ért a fajtához!
2015. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nincs torzskonyve, egy szaporitotol hoztam el,7-8 hetes koraban nagyon megsajnaltuk. Vezna volt a hasa meg hatalmas es puffadt, tele volt fereggel. Helyrehoztuk meggyogyitottuk, leoltottuk gyonyoruen fejlodik is mostmar a Hills táptol csak ez az agresszió amivel nem tudunk mit kezdeni... Koszonom a palackos tanacsot ki fogom probalni vagy esetleg azt h bezarom 5-10 percre a furdobe ha megbolondul. A 15. Keruletben lakunk esetleg a kozelben tudtok jo ovit sulit ajanlani? Vagy szakembert?
2015. okt. 30. 16:36
 9/18 anonim válasza:
Szerintem a bezárása sem jó. 😃 1eves koráig kell elhagynia az agresszivitast. Nem tudom mennyi penzed van ra de javaslom a k9kutyakepzo iskolát. Bent lakasos. Hivd őket bátran. Itt neten ra tudsz keresni.
2015. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A 7. Hozzászólónak annyit válaszolnék h nincs joga ahhoz hogy palcat torjon es bíráskodjon fölöttem. Nem kivanom senkinek odaadni sem eladni a kutyam. Azert ker tanacsot az ember h tanuljon. Ha te viszont ennyira ertesz a fajtahoz ird le a tapasztalataid ha csak ugatni tudsz es biraskodni kinek milyen kutya való nem vagyok rá kíváncsi... Kemeny határozott jellem vagyok az eletben is, ha nekem nem akkor kinek való ilyen kemény fajta!? 2 kan pitet is felneveltem mar amikkel nem volt problema, a teren jatszottak az idegen gyerekekkel. Ez egy kiveteles eset hogy tanacsert fordulok tolem okosabb tapasztaltabbakhoz hatha valami segit.
2015. okt. 30. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!