Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaház fűtésére mit ajánlaná...

Kutyaház fűtésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Üdv.!

Szóval van egy 100x60-as kutyaházam. Minden fala szigetelt, szóval a hő megtartása nem jelenthet gondot. Amikor építettem arra gondoltam, hogy majd a padlót fogom fűteni infra filmmel (ugye ez elég gyakran használt dolog), de kicsit jobban utánaolvastam, és azt írják, hogy az alulról jövő hő, majd mikor kimegy, a hirtelen hideg nem tesz jót a kutya izületeinek, így ezt nem ajánják, inkább a levegőt kell fűteni kb 10°C-ig. Így fűtés nélkül fejeztem be a házat, de nem bizonyul teljesen jónak mert a kutyánk még így is fázik benne (mikor egyedül van bent). A kérdésem az lenne, hogy nem tudtok e valami mini hősugárzót, vagy valami itthon összerakható fűtést amivel meg lehet oldani? (Sokat kerestem, sajna nem jártam sikerrel, szóval aki tud linkeljen légyszives)

Köszi!



2015. nov. 1. 07:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, béleld ki bőven szalmával, az ajtóra pedig tegyél hófüggönyt (ha még esetleg nincs).

A szalmát cseréld, ha átnedvesedik.

2015. nov. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2015. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az infrafilm is jó, csak ne alulra tedd, hanem a plafonra, mint a lakásokban a mennyezetfűtés esetén.
2015. nov. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 pont ilyenre gondoltam, köszönöm! Csak nem talátlam ilyen kis méretűt.


Mindenkinek köszi a választ

Van rajta hófüggöny, meg van bent neki egy takaró (ne tudd meg hogy védi, mintha az élete múlna rajta :D). Sajnos mégis fázik már most is, ami nem jó jel azt tekintve, hogy még csak november eleje van.

Az infrát még átgondolom. Az a baj, hogy elég meredek utólag beépíteni. Nagyon körülményes, mert le kellene szerelnem a tetőt, és úgy tudom megbontani a burkolatot. De azért átgondolom, köszi! :)

2015. nov. 1. 09:14
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű infraégőt kell belógatni. Olcsó hatásos. Én valami burkolat rács mögé raknám hogy nehogy megrágja.
2015. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Milyen kutyád van , hogy fázik egy szigetelt kutyaházban?
2015. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy tacsiról lenne szó. Ha a másik bebújna mellé, akkor nem fázna, de a másik az egy örökmozgó, és annyira ritkán megy be, hogy szinte soha. A tacskó, meg egész nap bent van, mert fázik, szinte tényleg csak labdázni jön ki, de azt is úgy, hogy szalad pár kört, aztán bebújik, majd még pár kör és megint vissza. Ma reggel is kijött, és nagyon sajnáltam, mert remeg. Beengedtem a házba, de max pár órát lehet bent, mert nem szobatiszta, szval bent aludni nem lehet neki. Most még nem olyan rossz a helyzet, mert nappal meleg van, de télen ugye nappal is fázik.. Ezért gondoltam fűtésre. Az infra égőt meg fogom csinálni, mert viszonylag olcsó, és egyszerű, hátha beválik. Köszi!
2015. nov. 1. 17:00
 8/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
41%

Tacskót NEM tartunk kerti kutyaként, nem arra való a szőre!!!!

Ha nem szobatiszta, akkor rendszeresen ki kell engedni, ki kell menni vele, s ha kint ürít, meg kell dicsérni.

Csóri kutya hónapokig csak a kutya házában dekkoljon????

2015. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na pont az ilyen agyoniskolázott embereket akartam elkerülni. Tudsz válaszolni a kérdésre? Nem? Akkor ne OFF-olj, nem vagyok rá kíváncsi. Köszi!
2015. nov. 1. 20:49
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez a kutyaház hatalmas egy tacskónak. Akkorában egy labrador is kényelmesen elfér, a tacsi sose fogja befűteni magának. Ha már nem tudod beengedni (ami öreg hiba, pláne ha fázik, és pláne ha csak a szobatisztaságával van a gond, ami nettó nevelési kérdés), akkor legalább legyen egy neki való kutyaháza. Ajtó a hosszabbik falán oldalt, hogy a sarokban megmaradjon a meleg, 10 centis küszöb, függöny, meleg bélés, méretre pedig max. akkor kell, amiben el tud feküdni az ajtó melletti zártabb részen, meg fel tud állni. A többi felesleges tér, ami csak arra való, hogy kihűljön.
2015. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!