Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a kullancsok...

Mit tudok tenni a kullancsok ellen? Melyik spot-ont próbáljam még?

Figyelt kérdés
Advantixet vettem a kiskutyámra, mivel elméletileg lepkeszúnyogok ellen is véd két hétig. Az első két hónapban jól működött, aztán egyre több kullancsot találtam benne. Októberben Frontline Combora váltottunk, de mintha rajta sem lett volna. Érdekes módon úgy tűnik nekem, mintha így ősszel még több kullancs lenne, mint nyáron. Én meg persze folyton parázok, nem tudom mit kéne tennem. Nagyon tömött, hosszúszőrű fajtáról, skót juhászról van szó. Lehetséges, hogy a spotok nem annyira hatásosak így? Vagy csak még keresgélnem kéne? Ez esetben miket ajánlanátok? Gondoltam természetesen a Bravectora is, de én félek ettől a belsőleges verziótól, pláne egy ilyen gyógyszerérzékenységre hajlamos fajta esetén.

2015. nov. 1. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémen jelenleg Scalibor nyakörv van, előtte Vectra cseppet csöpögtettünk rá, de a Vectra mellett egy Kiltix nyakörv is volt rajta. Bár a Kiltix már az 5. hónap után volt együtt a Vectrával, de akkor egyetlen kullancs sem volt benne. A Scalibor mellett belement ugyan egy kullancs, de szinte magától kijött, szerintem működött a nyakörv:) Ezek ellenére naponta átnézzük. A kullancs főszezonja az ősz, tegnap mondták a Tv-ben.
2015. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Foresto és Bravecto kombináció vált be. Még megpróbálhatod a geránium olajat.
2015. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is a Scalibor vált be. Így is előfordul néha 1-1 kullancs, de az Advantix mellett volt hogy egy héten 50-et is kiszedtem belőle.
2015. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen, ősszel és tavasszal sokkal több a kullancs, mint nyáron.
2015. nov. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nahát, azt hittem a nyári melegben van a legtöbb.

A nyakörv sajna nálunk nem jön szóba, ha hosszútávon a kutyán van hagyva, kidörzsöli a szőrt.

Köszönöm mindenkinek! :)

2015. nov. 1. 09:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Bravecto nem nyakörv az tabletta. Drága de nálunk 100%-os védelem volt mellette.
2015. nov. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tudom tudom :D a nyakörvet a Kiltixre, Scaliborra, Forestora értettem.

A Bravecto tablettától csak szimplán tartok,de lehet hogy ez lesz a végső opció.

2015. nov. 1. 10:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Érdeklődj az állatorvosodnál tabletta formájú kullancs elleni szerről.

1-1,5 éve létezik. Olvasni róla jót is, rosszat is, de nekünk, két hosszú szőrű border collie-nál nagyon bejött.

Bármilyen spot-on, volt olyan hogy egy séta után 6 kullancsot szedtem ki csak egy kutyából, aztán napi stressz, hogy lesz-e valami baja, vagy sem. Az egyik kutyám kétszer volt babéziás, a másik egyszer. Túlélték, de én nem kívánom senkinek azt az érzést, amikor nem tehet semmit, csak simiz és számolja az infúzió cseppjeit! Igazán megérinti a gazdit annak a szele, hogy ez már csak is a kis kedvence küzdeni akarásán múlik és ő nem tehet semmit. Főleg a tehetetlenség a legrosszabb, hiszen én megvettem, becsöpögtettem úgy, ahogy az le van írva és még is betegek lettek. Utáltam.

Amióta a tablettákat kapják is szedtem ki belőlük kullancsot, de döglöttek voltak, illetve sok csak tengett-lengett, nem fúródott még be.


Erdő mellett lakunk, ősszel rengetegen vannak ezek a dögök és valósággal vadásznak szerintem a táplálékra. Minden nagy séta után hatalmas, bőrig szőrbetúrós simik vannak, amit ők nagyon élveznek, én kevésbé szeretem a kullancskeresősdit, de az nem számít. :)

2015. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is allergiás és nagyon érzékeny a bőre is, ergo a nyakörves verzió szóba sem jöhetne. Évek óta Bravecto-t használunk, eddig 100%-os hatásfokkal, nem volt még sosem benne kullancs, pedig erősen fertőzött területen lakunk, a Börzsönyligetben. Bezzeg én midig tele vagyok, hiába fújkodom magam :) Beszéld meg a dokiddal, de szerintem bátran használhatod a Bravectót.
2015. nov. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én Foresto és Scalibor nyakörvet szoktam venni a kutyáimra, mikor melyikre van éppen pénzem. Sztem a Foresto a jobb, mert az vízálló, és könnyebb felrakni. Mind a kettő nekem 100% védelmet nyújtott eddig az évek során. Sztem a nyakörvel próbálkozz, gazdaságosabb mint a havi csepegtetés.
2015. nov. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!