Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baromi sok bulltipusu kutyanak...

Baromi sok bulltipusu kutyanak van vagva a fule magyarorszagon es meg csak nem is tenyesztonel, aki kulfoldrol hozta volna. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Ha nem orvos vagja nekik, akkor hogy? Csakugy nem allhat neki valaki altatas/kabitas nelkul levagni egy kutya fulet!!! Vagy megis? Valaki meselje mar el, hogy hogy megy ez...

2015. nov. 10. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Házi vágás, sokan csinálják. Vagy jóban vannak az állatorvossal.
2015. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pénz, amiért néhány orvos elvállalja. Vagy otthon megoldják.
2015. nov. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ismerős, haver otthon megcsinálja... úgy is néz ki utána a kutya füle... Hogy hogyan csinálják? Ne akard tudni... Akinek a kutya csak egy "farokhosszabbító", az magasról letojja, hogy fáj-e a kutyának altatás/kábítás nélkül... úgy van vele hogy "ez pibbú, bírja a fájdalmat".
2015. nov. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt még a szaporító szokta eladás előtt. Neki nem farokhosszabbító, hanem árucikk. Sok különbség nincs a kutya szempontjából, csak mondom, hogy akinek vágott fülő kutyája van, az nem feltétlenül ütnivaló paraszt, általában eleve így kapják a kölyköt.
2015. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok orvos vállalja jó pénzért, ajánlás alapján, szájról szájra adják a kutyások a hírüket.
2015. nov. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sok profi orvos van az országban aki megcsinálja minőségi módon. Az már másik dolog hogy nem mindenkinek.. :)
2015. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sok orvos megcsinálja..csak egy telefon, illetve addig telefonál orvosról orvosra, amíg valaki elvállalja. Ha más nem, sutyiba... Vagy igen, ahogy írták, a "tenyésztő" is szokott ilyet vállalni (érzéstelenítő nélkül).

Tény, hogy dobermann/amstaff/argentin dog/cane corso, stb. mind jobban néznek ki vágott füllel, de én soha nem tudnám ezt megcsináltatni a kutyámmal. Mellesleg én úgy tudom (bár nem biztos, hogy igaz, csak hallottam már többször), hogy a dobermannoknál volt régen nagy hagyomány a farokkurtítás, aztán mikor kiderült hogy koordinációs zavart okoz, akkor alábbhagyott ez a fellángolás..Ami amúgy tökre érthető,ha ez igaz, például a halak sem tudnának úszni farok nélkül...


Sajnos az az igazság, hogy aki házilag csinál ilyen fület/farkat, az nem fog aggódni a törvény miatt, mert ugyanezek az emberek rakják ki láncra éheztetve/összeverve a kutyát és/vagy dobják be harcolni egy másik kutyához. Mind-mind törvényellenes, de vajmi kevés azoknak a kutyáknak a száma, akik túlélik, azokéhoz képest, akik már a mennyből néznek...:(

Az én előző kutyámat például megmérgezték, és hiába hívtam rendőrt, nézettem kamerát, stb, semmi nem lett...a környéken egy csomó kutya elpusztult, mind kóbor, mind gazdás, és senkit nem érdekelt..

2015. nov. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Igazából a vágott fülű-farkú kutyáknál nem viccből csinálják ezt, van értelme. Hosszú farkú vizsláknál, dobiknál stb. előfordul, hogy a nagy csóválás közepette addig csapkodják a kis érzékeny bőrű farkukat mindenhez, amíg kisebesedik, és nem tud begyógyulni, mert mindig csóvál és mindig odacsapkodja valamihez. Annak is amputálás a vége, csak akkor, amikor már jobban fáj, meg rondább is. Koordinációs zavart amúgy egyáltalán nem okoz, ha vágva van a farka, a jobb agilitys fajták közül némelyik eleve farok nélkül születik, és semmiféle problémájuk nincs.

A vágott fülű fajtáknak ugyanez van, sérülékenyebb rajta a bőr, játék közben is véresre sebezhetik, ha meg balhé van, akkor aztán végképp gyorsan és csúnyán sérül. Utólag sérülés miatt vágni meg szintén jobban fáj és marha ronda.

Szóval azért nem ördögtől való dolog ez, és mindenki jobban járna, ha csinálhatnák az állatorvosok, és nem kéne házilag csesztetni vele a kölyköket...

2015. nov. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Picit benan fogalmaztam. Azt nem irtam hogy konkretan azt nem ertem, hogyan vagjak le egy kutya fulet? Tehat egy kolyoknek nem nehez, oke. Nade egy kifejlett vagy legalabbis mar nem kicsi kutyanak hogyan vagjak le hazilag?? Csakugy megfogjak?? Ketlem hogy azt hagyna!!
2015. nov. 10. 19:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Felnőttnek nem vágják. Minek? Aki vágott fülő kutyát akar, az vágott fülű kölyköt vesz és kész.
2015. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!