Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát javasoltok...

Milyen kutya fajtát javasoltok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Eddig még soha nem volt saját kutyám, gyerekkoromban a nagyszüleimnek volt egy kis tacskójuk, vele nagyon sokat foglalkoztam, tanítottam ha volt időm. Most családi házban élek és szeretnék venni egy kölyökkutyát, de nem tudom eldönteni, hogy melyik fajta lenne a legmegfelelőbb. Minden nap tudnám sétálni vinni több órara, van egy nagy park tóval a kutyáknak itt a közelünkben szóval az nem lenne gond. Ha el kellene mennem egy pár órára akkor kellene csak egyedül hagynom a kertben vagy a házban, de többnyire egész nap tudnék vele foglalkozni. Egy közepes méretű kutyát szeretnék. Tetszik a shiba inu de sokaktól hallottam, hogy nagyon makacs fajta és ez egy kissé elbizonytalanított, de gondolom ez is nevelés kérdése. Szívesen várok ötleteket és tanácsokat azoktól, akik már tapasztalt kutya tulajdonosok. Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 12. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Menhelyi keverék?
2015. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Mivel nincs egy kimondott "fajtaszerelmed", ezért tökéletes egy keverék kutyus is számodra. Én ezt javasolnám. Menhelyen vannak kölykök is.
2015. nov. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerettem volna menhelyről kutyust örökbe fogadni, de én inkább szeretnék egy kölyökkutyát és a menhelyen az átlag életkoruk 8 év körül volt. Még mindig nézem őket hátha akad valami, de eddig semmi, vagy pedig túl nagy méretű kutyák.
2015. nov. 12. 14:57
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
labrador, golden retriever, tacskó
2015. nov. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
Tacskót ne ajánljuk már kezdőnek!
2015. nov. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
könnyebben kezelhető vadászkutyák (vizslák, szetterek, retrieverek), abból a szetterek mondjuk inkább magasabbak. A többi, amit tudnék ajánlani és könnyen kezelhető, az nagytestű.
2015. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Menhelyen is találni kölyökkutyákat. Igazad van annyiból, hogy könnyebb egy kölyökkel, akinek még nincs "előélete", nem kell felülírnod egy csomó rossz tapasztalatot, félelmet, rossz beidegződést. Persze menhelyi kölyökben mindig benne van a rizikó, hogy törpespicc lesz belőle vagy jegesmedve, de erre vannak a menhelyi gondozók, hogy segítsenek neked.

[link]

Shiba inut én nem javasolnék kezdőnek, elég fura jószágok.

2015. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

??? Merrefelé laksz? A menhelyeken tömegével vannak kölyök kutyák, főleg "szezonban", messze nem a 8 év az átlag. (Ide raktam volna az allatok.info-s keresést, de látom, már megelőztek :-))


A shiba inut tényleg nem ajánlják nem tapasztalt kutyásnak. Egyébként vannak vicces fajtakeresős oldalak is, ahol a preferenciák alapján kiköp pár szóba jövő fajtát, de hát nem mindig túl pontosak a fajták leírásai, és sokat nem érsz azzal itthon, ha kijön tökéletes kutyádnak mondjuk egy saluki. Pl:

[link]

(magyarul most nem találtam)


Azt is érdemes végiggondolni, hogy szaporítótól nem szabad vásárolni (nem azért, mert a zöldek azt mondják, hanem a saját jól felfogott érdekedben), egy rendes tenyésztőtől származó kiskutya viszont nem olcsó.

2015. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, otthon rengeteg kölyökkutya van menhelyeken de errefelé ez nagy ritkaság. Semmiképpen sem szeretném ezt a döntést elhamarkodni, mert nem szeretném ha a kutya élete és az én életem is egy rémálom lenne. Fogok érdeklődni továbbra is más menhelyeknél is hátha akad valami. De nagyon nagy testű vagy "zsebkutyát" nem szeretnék.


Vicces, purina.com szerint az én kutyatípusom a shiba inu. Hát ez sem adott sok ötletet nekem :)

2015. nov. 12. 16:07
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

"Külföldön élek, otthon rengeteg kölyökkutya van menhelyeken de errefelé ez nagy ritkaság."

Persze, gyorsan elkapkodják őket, mert picik, "nincs előéletük" és cukik. Külföldi oldalakon azt szoktam látni, hogy bár van néhány leadott alom, inkább azért kerülnek a menhelyre kutyák, mert képtelenek őket megnevelni.


"Menhelyen is találni kölyökkutyákat. Igazad van annyiból, hogy könnyebb egy kölyökkel, akinek még nincs "előélete", nem kell felülírnod egy csomó rossz tapasztalatot, félelmet, rossz beidegződést. Persze menhelyi kölyökben mindig benne van a rizikó, hogy törpespicc lesz belőle vagy jegesmedve, de erre vannak a menhelyi gondozók, hogy segítsenek neked."

Ha vállalod a rossz szokások gyomlálását, a menhelyi fiatal felnőtt kutyának is meg vannak az előnyei: ismert a mérete, temperamentuma, mozgásigénye. Egy kölyökkel ellentétben van némi kontrollja a hólyagja és a bélmozgása felett, nem csak negatív másodpercekre terjed ki a figyelme, nem fogzik, nem kamaszodik.


"nagyon makacs fajta és ez egy kissé elbizonytalanított, de gondolom ez is nevelés kérdése."

A-a. Ez fajtajelleg. Az nevelés kérdése, hogy ennek ellenére tudsz-e használható kutyát faragni belőle. Márpedig egy abszolút kezdő kutyásnak egy "normális" kutyával is meg szokott gyűlni a baja, nem hogy egy makacs, független, nagyon intelligens, nagy mozgásigényű fajtával.

Neten vannak elég korrekt fajta-nem-ajánlók, google: don't get a shiba inu ;)


Ötletek (Bár jobban menne, ha tudnánk, mi fogott meg a shiba inukban és mit szeretnél egy kutyában):

- kezelhetőbb spicc-félék?

- ha olyan helyen laksz: angol agár, whippet - akár fajtamentőktől is. A shiba inukhoz hasonlóan őket is cica-kutyának szokták leírni, függetlenek (nem fogják százhuszadjára is teljes lelkesedéssel földhöz vágni magukat, amikor azt mondod nekik, hogy fekszik, mert az uncsi), a vádászösztönük miatt őket sem érdemes levenni a pórázról, viszont szeretnek a családjukkal lógni, nem brutál makacsak és nincs nagy mozgásigényük. (vigyázz, az agármix, az egy más műfaj: [link]

- a könnyebben kezelhető vadászkutyát (én ide sorolnám a spánieleket is, bár ők is tudnak makacsak lenni), úgy gondold meg, hogy őket arra tenyésztették, hogy szorosan együtt működjenek az emberrel. Ami abszolút nem rossz dolog, sőt :) csak érdemes észben tartani, hogy ha ezek után veszel magadhoz egy shibát, az egy elég nagy kulturális sokk lesz :D


Nézd csak, ez is hasznos lehet: [link]

2015. nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!