Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor vagy kuvasz? Melyikbő...

Komondor vagy kuvasz? Melyikből mennyi van kb? Melyiket érdemes kezdőként választani?

Figyelt kérdés
2008. szept. 12. 21:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Kezőként egyiket sem, hanem valami könnyebben féken tartható, és könnyebben nevelhető kutyát ajánlanék. Ha mindenképpen magyar fajtát akarsz, akkor egy mudit ajánlanék. Ha azzal kitanultad a helyes kutyatartást, akkor jöhet egy komondor. Kuvaszt csak végső esetben, ha már tapastalt kutyás vgy.
2008. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
45%
mind a kettő elég kiszámíthatatlan fajta.főleg gyerek mellé nem ajánlom.
2008. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
56%
pontosan. egy kuvasz minden gond nélkül lekapta nagyanyám orrát
2008. szept. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Kiszámíthatatlan? Ejj.. ti csak a külsőről ítéltek?

Rettentően jó természetű kutyák, nagyon ragaszkodóak és e mellett gyönyörűek. Ha jól vannak szocializálva akkor nincs semmi gond a gyerek kérdéssel. (Egy pincsit is össze kell szoktatni a gyerekekkel, vagy egy tacskót egyszóval még a legjámborabb fajtát is. Ez nem fajtától, hanem inkább gazdától függ.)


De én a keverék kutyát ajánlom kezdésként. Tudom, hogy elég hülyén hangzik, de egy ilyen "bocs, hogy élek" típusú kutyusokkal könnyű bánni én is a menhelyről hoztam az első porontyomtól kezdve az utolsóig mindet. Az első kutyámnak nagyon hányatott volt az előző élete és akkor még kezdő kutyás lévén rettentően féltem. A tökéletességre törekedtem, hogy mindent megadjak neki, mindig egészséges legyen és tökéletes életet éljen. De ettől nem kellett tartanom. Aaannyira jó természete volt, hogy lehet, hogy csak én fogtam ki egy szuper kutyát, vagy valóban a hányatottabb életet élt kutyák ennyire kedvesek.

A fajtatiszta kutyáknál lehet sejteni (persze nem minden esetben), hogy mi lesz belőle: milyen természete van, mekkora lesz stb. Míg egy kis keveréknél nem nagyon. De ezért is szeretem őket. Imádom a kihívásokat, szeretek megbírkózni nehezebb feladatokkal. És még egy jó szempont: ha nem a te "stílusod" az új kutya bátran visszaviheted és ez az egész egy filléredbe sem kerül (jó esetben).

Amúgy én inkább a komondort választanám... de csak azért, mert kuvasz(keverék) téren még nem vagyok tapasztalt. :)

2008. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
39%

A kiszámíthatatlanságot hogy lehet külsőről megítélni...?? Ezt nem értem...

Előtted írták, hogy miért kiszámíthatatlan a kuvasz, azt senki nem mondta, hogy nem gyönyörű.

A barátnőm együtt nőtt fel egy kuvasszal, gyakorlatilag a kutyával tanult meg járni, és kb. 10 évesek voltak mindketten, amikor a kutya váratlanul rátámadt, és úgy összemara az arcát, hogy most felnőttként, plasztikázva is rettenetes!! Soha nem ajánlanék kuvaszt, dalmatát, vagy kaukázusit senkinek!!!

2008. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ilyen gondom sosem volt bár, mint említettem nekem csak keverék kutyákkal volt dolgom. Van ilyen, tényleg sajnálom a barátnődet, de azért nem szabad senkit sem eltiltani bizonyos fajtáktól. Ugyan volt már rossz tapasztalatod, de lehet, hogy csak egy hibbant tenyésztője volt vagy a kutyát valami erős inger érte még kisebb korában. Meg, ha kuvaszt szeretne biztos, hogy azt fog választani. Kaukázusival nekem is volt problémám, még kisebb koromban egy ilyesféle kutyussal nőttem fel és 7 éves koromban jól az arcomba mart, míg a rottweiler(!!) nyalogatott és imádott. Ettől függetlenül "kezeltem" már kaukázusit, akinek egy cseppnyi agressziója sem volt. Szóval vannak ilyen félre sikerült kutyusok.

(És a borzasztó, hogy vannak országok, ahol betiltották az ilyen kutyák tenyésztését a kutyatámadások miatt. Na, ez az, amit semmiképp sem szeretnék...)

2008. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nagyon jó kutya a kuvasz is és a komondor is.

DE KEZDŐNEK NEM VALÓ EGYIK SEM!

A kutyatartás sok tanulással jár és vannak kutyák, amelyekhez több kutyás tapasztalat kell. Kezdőnek jobbak a jámborabb, könnyebben kezelhető fajták. (Mint például a labrador, retrieverek, ha nagy testű kutyát szeretne, akkor esetleg a berni pásztor, újfoundlandi)

Kedves Kérdező! Ha még nincs kutyás tapasztalatod, inkább hagyd meg későbbre a komondort, vagy a kuvaszt! Mindkettőtöknek jobb lesz. Kezdőként, megtanulni a kutyázást sokkal jobb egy olyan fajtával, amelyik jól (jobban) tolerálja a kezdeti botladozásaidat. Aztán ha beleszeretsz a kutyázásba (ami valószínű), később még mindig lehet kuvaszod vagy komondorod és akkor már jobban fogod tudni, hogyan kell bánni velük ahhoz, hogy gond se legyen velük, Te is élvezhesd a társságukat és ők is boldog életet éljenek.

Sok sikert!

2008. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
82%
Nekünk volt kuvaszunk, nem tudom hogy a fajtára jellemző vagy csak a mienkre, hogy szökött.Nagyon barátságos volt a családdal de szökött visszahoztuk megtalálás után(egész falut körbejárta tesóm és apukám érte)és újból megtette(fiú volt)magas drótkerítés is volt, lyuk sehol, de valahogy mégis elment, kölyökkorában került hozzánk tehát mi szoktattuk, rendesen evett, foglalkoztunk vele de mindig elment s végül elajándékoztuk, apu tartotta a házaspárrral a kapcsolatot és kiderült onnan is megszökött utána mondjuk ők megkötötték.ezt azért írtam le hogy a kuvaszról mindenképpen lebeszéljelek
2008. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk 2 hatalmas komondorunk van és 3 gyerekünk. Jóban vannak, a komondor nyugodt, kiszámítható, ha megfelelően törődsz vele. A kuvaszról viszont már sok rosszat hallottam, hirtelen természetű, nem tudnék bízni benne.

Persze, "baleset" nálunk is volt, az anyakomondor annyira csóválta a farkát, hogy adott vele egy pofont az akkor 3 éves fiamnak. :-)

2008. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
49%

Látom, mindenki le lett pontozva, aki azt merte mondani - gondolom, tapasztalatból - hogy a kuvasz kiszámíthatatlan fajta.

Hát akkor javaslom, hogy vegyetek kuvaszt, aztán jöhet a következő kérdés: "Hogyan szedjem ki a gyerekemet a kutya szájából?"

2008. szept. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!