Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós a kutyám, vagy...

Detti97 kérdése:

Depressziós a kutyám, vagy valami mas baja van? Vagy ez normalis? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3 kutyank van most. A németjuhász még nincs egy éves. Nemrég hoztuk el a harmadik kutyánkat, aki még nagyon kicsi. A németjuhásszal kapcsolatban vannak aggodalmaim. Eddig egy nagyon rossz, szuper aktív kutya volt. Mindig rohant ahogy meglátott. Ugrált, meg minden. De amióta itt van a kiskutya, megváltozott. Nem rögtön. Elösszőr nagyon féltékeny volt. Még most is az, de már nem érdekli annyira mint akkor. Nem ugrál, nem aktív. Eszik rendesen, csak séta közben is máshogy viselkedik. Már nem olyan aktív abban sem. Lehetséges, hogy csak megkomolyodott? Azért aggódom ennyire, mert pont azokban a napokban szedtunk ki belőle 2 kullancsot is. Kb 2 hete. Lehet, hogy beteg lesz? Eszik rendesen.

2015. nov. 17. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, csak a kedvetlenség sok minden miatt lehet, a biztonság kedvéért elvinném az orvoshoz. Babesios esetén (nekem egyszer azt mondták, de nem vagyok orvos, szóval nem tuti módszer, nem tenném ezekre az infókra a kutyus életét), hogyha sárgás az ínyének a színe, akkor az gyanús. Mérd meg a lázát, ha van neki akkor is lehet erre gyanakodni.Vagyha barnás, véres a vizelete, úgy emlékszem ezeket mondta nekem egy tenyésztő ismerősöm, mikor rákérdeztem egyszer, de már nagyon régen régen volt.

Lyme-kórnál meg bepirosodhat a seb, ahol megcsípte(de nem feltétlen), meg fájnak az ízületei.

Egyébként vidd el gyorsan, mert a Babesios-a hamar elviheti őket :(

2015. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az én kutyám, mikor babezia gyanúval vittük orvoshoz, szintén nagyon kedvetlen volt, sétálásnál is érezhető volt hogy valami nagyon nem oké. Szerintem vidd el orvoshoz, biztos ami biztos alapon, nehogy később komolyabb baj legyen belőle..

A másik ok, a féltékenység is lehet, ahogy Te is írtad. Én is a német juhászommal jártam így. Új kutyus érkezett a házhoz, és az addig életvidám kutyámból egyszerre kedvtelen állat vált, még csak ugatni se ugatott. Lelkileg engem nagyon megviselt a dolog, de aztán rájöttem, hogy az új kutyussal a régi szomorkodása miatt sem lehetek kevésbé "kedves", és sztem innentől kezdve, mikor a német juhász is érezte a harmóniát, és hogy mindketten fontosak számomra, visszarázódott minden a normális kerékvágásba. Azóta pl imádják egymást és sokat játszanak együtt :)

2015. nov. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!