Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A családom kutyája többször...

A családom kutyája többször megakart harapni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

ikerházban lakom a családommal, van nekik egy kutyájuk lassan 1 éves, nagytestű, nem sokat foglalkoznak vele mert egész nap dolgoznak. Én rengeteget vagyok ott, és nem játékból már 3x megharapott. Meg lehet még nevelni?

Etetésnél nem harap, de ha pl megfogom míg kiállnak kocsival, szabályosan meg akar támadni. Mi ilyenkor a teendő? nem szeretném sem bántani, sem azt, hogy másnak adják ez miatt. Nem értek a kutyákhoz nekem sosem volt.



2015. nov. 20. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A családodnak kéne megnevelni, de mivel ez nekik nem megy, kutyasuliban tudnak segíteni.
2015. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli, ahol a gazdit IS tanítják, főleg azt!
2015. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. nov. 20. 18:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3 lehetőséged van.

1. kerestek közösen olyan gazdát, aki törődik vele, vagy menhely.

2. Elkezdenek szépen foglalkozni vele, lefárasztják, hordják sulizni, tanítják, stb.

3. Magadhoz veszed, te leszel a gazdája (mert ha nem te vagy a fővezér, akkor nem fog rád hallgatni), és te foglalkozol vele. Milyen kutya, német juhász, roti...csak mert az sem mindegy, hogy melyik harap meg, meg mennyire merjem neked ajánlani azt, hogy te foglalkozz vele:D

2015. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amerikai buldog keverék
2015. nov. 21. 23:49
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, de ha nekem veszélyeztetné a testi épségemet valaki, csak mert lusta és nem HAJLANDÓ megnevelni a kutyáját, akkor én meg jogos önvédelmet gyakorolnék, és sintért hívnék a kutyájára, vagy magam lőném le. Tudom, szar ügy, az ember sajnálja a kutyát, de eljön az a pillanat, amikor végre elkezdhetnek engem is sajnálni...
2015. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ehhez a kutyához (még) nem kéne sintér és elaltatás stb, csak valahogyan megnevelni. De mivel nem az én kutyám nincs beleszólásom és nem is értek hozzá. Soha nem volt kutyám, ha tartanék is csak akkor, ha lenne időm felkészülni rá + időm, hogy foglalkozni tudjak vele.
2015. nov. 22. 12:36
 8/9 Gauntszelleme válasza:
28%
Úgy felrúgnám,azt se tudná hányadikán van elseje.
2019. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kötelet a nyakára a lába alatt fújjon el a szél, és fél óra múlva meg kell nézni hogy megszelídült-e már!
2021. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!