Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen rossz tulajdonságai...

Milyen rossz tulajdonságai vannak egy törpetacskónak? Ajanlják lakásba egy 75 éves ember mellé?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik pillanatban itt, másikban ott. Inkább olyanoknak való, akik ki tudják elégíteni a mozgásigényét. De kifejezetten lakáskutya, imádja a társaságot.
2015. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Makacs lehet, nagy mozgásigénnyel. Mindenképpen lakásba való, de csak aktív 75 évesnek, aki sokat tud vele sétálni menni, minimum napi háromszor.
2015. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Túl kicsi, nehogy hasra essen benne.
2015. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egy 75 éves ember mellé nem jo. 11 vagyok, és még így is alig bírok mellette sétálni vagy futni.
2015. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen rossz tulajdonsága nincsen. Olyan viszont rengeteg, ami miatt nem kéne egy 75 éves embernek tartania.

Eleve kezdjük ott, hogy kicsi, az idősek meg nem szívesen hajolgatnak. Nem lépcsőzhet a gerince miatt, cipelni kell. aktív, makacs, nehéz nevelni, az időseknek meg ritkán van erre energiájuk.

Meg úgy általában nem tudom, hogy 75 évesen az embernek mihez van ereje, meg hát csúnyán hangzik, de ideje. Egy kutyát 15 évig gondozni kell. Mi lesz a kutyával, ha kórház, vagy még rosszabb jön közbe?

Esetleg egy idős, nyugis, esélytelen menhelyi keveréket tudnék elképzelni, de akkor is meg kell oldani, hogy legyen gazdája, ha akármi történik a bácsival.

2015. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyik 70+-os szomszéd bácsi néha elbattyog az ablakunk előtt egy törpe tacsival. Viszont vele lakik a lánya, a veje és az unokája is és ők végzik a kutyázás és a sétáltatás oroszlánrészét. Másképp nem is lehetne: nagy mozgásigényű, pörgős, konok és bátor kutya.


Azon kívül, hogy megerősítem, amit Akumi mond (75 év után sajnos nem fiatalodik az ember), nekem az a tapasztalatom, hogy akik idős korukban vettek magukhoz kölyökkutyát, nagyon megbánták. Egyszerűen türelmetlenek. Ha megfigyeled, alapvetően magukkal szemben is, mert semmi nem megy már úgy mint régen. De egy kis hebrencs szőrcsomó összes hülyeségeihez (rágás, 0 koncentrációs készség, szobatisztaságra szoktatás) meg végképp se humoruk, se energiájuk.

Én is nyugodtabb, felnőtt-idős menhelyi keveréket ajánlok.

2015. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!