Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezért érdemes...

Szerintetek ezért érdemes megengednem egy eddig tiltott dolgot (a kutyának) vagy sem?

Figyelt kérdés
A következő a helyzet. Van egy kutyám, egy bulldog, tüneményes kis pofa, de abszolút nem egy ilyen átlag kutya. Hogy mást ne mondjak a séta egy rémálom vele, ő sem élvezi én sem. Jelenleg emeletes családi házban lakunk és eddig a lenti szinten a nappaliban meg a konyhában lehetett a kutya illetve melegebb időben kiment a kertbe. Az a probléma, hogy ez a fajta szinte csak arra jó hogy a lábadnál üldögél meg nézelődik és látom is rajta hogy arra lenne igénye hogy minél többet mellettem ülhessen. Viszont így hogy lent lehet csak ez nem kivitelezhető. A szabályokat nagyon jól betartja a tiltott helységekbe soha nem megy be de éppen itt a bökkenő. Ez a szabály addig volt értelmes amíg kicsi volt és nem volt szobatiszta, plusz sokkal könnyebb volt megtanítani is a szobatisztaságra a földszinten. Azért vázoltam a szituációt hogy megérthessétek miért akarnám megengedni neki a szabályszegést. Mit gondoltok megéri? Ha igen hogyan vehetem rá hogy megszegje a szinte agyonsulykolt szabályt? Egy másik tiltott helységbe még hívásra sem jött be.

2015. nov. 30. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:
A kutyát mindig konzekvensen kell nevelni. Ha egyszer megengedsz neki valamit, akkor a továbbiakban meg kell neki engedni. Ha csak évszakosan engedsz neki neki valamit (pl. télen vagy késő ősszel, vagy kora tavasszal a nagy hidegben be lehet jönni éjszakára a konyhába), akkor ezt minden hideg időben tedd meg, de nem máskor. Meg fogja tanulni, hogy mikor mehet és mikor nem.
2015. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szilvi & Argos ***** válasza:

Etetés és játék közbe barátságosan hívd be a szobába. Biztasd, csalogasd, mutasd, hogy mehet.

Nem láttam olyan kutyát, aki ilyenkor nem ment volna be :D

2015. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!