Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van! Ti mit tennetek?

Elegem van! Ti mit tennetek?

Figyelt kérdés

Pit bullom van. Sajnos rengetegszer mar messzirol atmennek az utca tuloldalara, a gyerekeiket arrebb kuldik, beszolnak stb.

Emeletes hazban lakom, ma a liftbol szalltunk volna ki, meg sem allt a lift mar kikaptak az ajtot aztan jottek volna be mikor meg ki sem szalltam. A kolykuk meglatta a kutyat, elkezdett visitani mint akit b@$z.i visznek, erre a kutyam ugatott. Persze en voltam a hibas, harcikutya stb. Szerintem teljesen normalis ok-okozat reakcio volt, foleg hogy kb rank masztak, de mikor szoltam neki abbahagyta. De en neveljem meg a korcs kutyam, altassam el stb. Miert ennyire tudatlanok az emberek? Mentett kutya, valoszinu harcoltattak is, viszont hatalmas utat tettunk meg a szocializacio es a bizalom teren. Buszke vagyok ra, es tudom tobbet er az osszes ilyen embernel! Viszont mar komolyan feltem ot, nehogy artsanak neki az eloiteletek miatt. Masokkal is tortennek ilyenek? Annyira szomoru vagyok...



2015. nov. 30. 17:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Koss a kutya nyakorvere rozsaszin masnit. (Ha kan, akkor a babakek is jo.)
2015. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Miért is liftben szállítod a pit-bullodat?Teljesen érthetőn reakció, ha megijed tőle egy gyerek.Én sem örülnék, ha egy liftben egy harci kutya öt centire tőlem el kezdene ugatni...Annak meg pláne nem, ha a gyerekemet halálra rémítené...Persze, túlzás volt az embereknek az a kijelentése, hogy altattasd el, meg ilyenek, de valszleg ők sem gondolták komolyan...Ha nem akarsz ilyen megjegyzéseket, kerüld az olyan szituációkat, ahol a kutyád szorosan kerül idegen emberek közé.Így én igenis a családnak adok igazat (a beszédmódod is eléggé híven jellemez amúgy)
2015. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni. Próbálj meg figyelni rá, hogy parkban vagy közterületen ne egyen össze semmit (mérgezés elkerülése végett). Amúgy meg szard le az embereket, vigyed továbbra is sétálni meg minden. Meg figyeljél, hogy senkit ne harapjon meg véletlenül se, próbáld meg onnan elvinni ahol látod, hogy hergelhetik, sok sikert!
2015. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
tartsd be napi szinten a törvényt. póráz, szájkosár stb. akkor nem találnak rajtad fogást s a kutya se tud bajt csinálni
2015. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2es! Nem szallitom, azzal kozlekedunk. 9.en lakom, szerinted?! Beszedstilusrol ne beszelj, mert kivancsi lennek te hogy moderalnad magad ha azt bantak akiert az eleted adnad?!

Es nem, pont nem normalis hogy meg sem varjak mig kiszallok, es utoljara irom le, nem a kutya kezdte az ugatast.

2015. nov. 30. 17:19
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

"A kolykuk meglatta a kutyat, elkezdett visitani mint akit b@$z.i visznek, erre a kutyam ugatott"


NA, ezt mondd el nekik is. És hogy a visításra még az apró öleb is ugat. És hogy ameddig ők nem képesek megnevelni a gyereket, hogy ne vonyítson ok nélkül, addig nem fogadsz el "jótanácsot" nevelés témában.


Pont ugyanolyan stílusban szólj vissza mindenkinek, mint ahogyan ők indítanak, mert gondolom, hogy ha udvariasan megkérnek, hogy engedd őket, mert sietnek, a gyerek meg fél, akkor semmi gond nincs... ne hagyd magad/magatokat, oltsd le te is őket, senki nem hibátlan.

2015. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Meg is mondtam nekik, pont ez a baj.. Nem lett volna szabad tamadasi feluletet adnom, de a kutyamert olok.

Nem mellesleg ennek a gyereknek egyszer szetpuszilta a kutya a kezet-fejet (nem sokkal idosebb, de valoszinu nem csak meseben latott kutyat, es meg a szulei sem neveltek a kutya ellen), akkor a mamaja volt vele, majdnem infarktot kapott mikor meglatta, es hogy en ne menjek a kozelebe (Y)

2015. nov. 30. 17:25
 8/21 A kérdező kommentje:
*ennek a gyereknek a tesojat
2015. nov. 30. 17:26
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Én 2 amstaffal vagyok ugyanígy... Ámbár sosem ugatnak, szerintem hangjuk sincs, nem tudom. :D

Sosem mutattak agressziót semmi és senki ellen, mégis nem a csattogó fogú szobanyéze a görény, hanem az enyém, mert ránézett a nála kisebb kutyára.

Ezt meg kell szokni, én is vívtam kisebb csatákat a kutyáimért, akik az életemet jelentik. Aki ostoba, korlátolt és fingja sincs a kutyákról, sosem fogja szeretni egyiket sem... :P

Aki harcikutyázik, annak mindig azt mondom, hogy én nem látok aknát vagy robbanótöltetet egyik kutyám hátán sem. Régen (sokszor most is) felfújom magam, ha ilyet kapok, mert idegesít az emberek tudatlansága és gonoszsága, de legtöbbször teszek rá, mert 1.: én kutyáim, tudom, hogy mindkettőt kenyérre lehet kenni (csüngött már rajtuk egy fél óvoda, kb. háromnegyed órán át nyúzta őket a sok gyerek), és 2.: nem másnak akarok megfelelni azzal, ahogy kutyát tartok.

Az emberek hülyék. Én utálom őket. :D

2015. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolso, koszonom szepen! En is egyre jobban utalom oket, csak az ember tehet a viadalokrol, (nem hiszem hogy onket jelentkeztek a kutyak ra), meg az hogy ha mar nem volt hasznuk, utcara dobtak, ha egyaltalan tulelte, es nem halt bele a seruleseibe, de nyilvan a kutyak hibaja minden..
2015. nov. 30. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!