Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert ilyen filleresek a...

Miert ilyen filleresek a pitbull terrierek es amstaffok?

Figyelt kérdés

Mindenhol neztem oket, mert szerettem volna venni egy kiskutyat es mar 5000fttol lehet venni. Atlagban pedig 10 ezer forintert adjak oket, de persze vannak dragabbak is 20-50 ezer kozott. De nagyon olcso a legtobb, sot ingyen is van, kolyok is! Tudom hogy a legtobb a kisebbseg kezeben van, vagy keverek csak fajtaneven adjak el, nade azert ilyen olcsok, mert senkinek sem kell, vagymert annyi van mint a nyuvek?

Mert en azert ilyen yorkikkal szemben alig talalok beloluk es ingyen meg 10 ezres yorkit senki sem talal, max egy evben egyszer...

Akkor miert ilyen olcsok?

Sot nemreg lattam egy hirdetest is, ahogy 5 ezer/ kolyok, de volt azt hiszem 4-5 es ha egybe viszik el, akkor az egesz 15 ezer. Ez elegge ijeszto. En arra gondoltam meg, hogy talan mind beteg, de amilyen emberek aruljak, ketlem, hogy ez erdekli oket..



2015. nov. 30. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szaporitok, mit varsz toluk? Foleg ezt a fajtat nem szabad ezektol venni, mert alapbol is ideggyengek, hat meg egy bull tipusu. Disznoolban elnek, szarban fekszenek, szerinted milyen surun kaptak orvosi ellatast?! Fogadj orokbe ha nincs penzed tenyesztore, de ne tamogass szaporitot! Atvernek, es kapsz egy beteg kutyat aki lehet megeri az 1evet ha nem hal meg parvoban.
2015. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te nem láttál fillérekért se pitet se amstaffot. de még olyat se ami legalább 1/8-ad részt fajta tiszta lenne. Rogyásig van ez az ország ezeknek a kutyáknak a jobbra balra keresztezésével. Nah ezért ilyen olcsó
2015. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Pitbullra és amstaffra hasonlító kutyákra gondolsz?


Egy normális tenyésztőnél ezeknél a fajtáknál is ugyanúgy százezres tétel egy kiskutya, törzskönyvvel, megfelelő oltásokkal, tanácsadással, segítséggel a választáshoz és az együttélés megkezdéséhez. Cserébe jó eséllyel egészséges kutyát kapsz.


Ezektől ne várj semmi jót.

2015. nov. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 HUN_Sector ***** válasza:
93%

Az állatvédőrségnél minden 5-ből 4 posztban bull típusú kiskutyát lehet örökbe fogadni.

Tetszik vagy sem sokaknak, de divatkutya lett belőle. 10 éve a csivava volt agyonszaporítva, majd jött a yorki, most boldog-boldogtalan a staffi és társait nyomatja.


Most a saját véleményem írom le: A legjobbat szerintem akkor tennél, ha egy kis árva menhelyes kölyköt fogadnál örökbe. 5000 ft jellemzően a költsége, megmentesz egy életet, ráadásul a keverékek gyakran igen szívósak és életrevalóak. Jól jársz vele, hidd el.

(Ilyenkor szoktak a tenyésztők és szaporítók felbukkanni és 0-ra pontozni)

2015. nov. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, ne vegyél ilyen emberektől kiskutyát.


Amúgy a kérdésre válaszolva:

Azért mert nagyon jól tudják ők maguk is, hogy keverékek, ezért minél előbb szabadulnának tőlük, még addig, amíg nem feltűnő, hogy a szomszéd labrador/vizsla/németjuhász mix Buksitól vannak a kölykök. Ingyen meg azért adogatják oda őket, mert többe kerülne az etetésük, mint amennyi haszon lenne rajtuk. Márpedig ha kölyökként nem viszik el őket pénzért, később még annyira sem fogják, tehát a nyakán maradhat akár 5 növendék kutya is...


A yorkit szvsz azért nem adják ingyen, mert az nem eszik sokat és egy nyúlketrecben is elvegetál (állatkínzás, de szaporítóktól mit lehet várni...).

2015. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Eleg jol ertek a bulltipusuakhoz, szoval az lep meg, hogy gyakran egy kevereket adnak 10 ezerert pit neven, de egy fajtisztat vagy erosen pit jellegut ingyen. Tehat nagyon butak akik tartjak. Sajnos az a helyzet, hogy tenyesztotol szerettem volna venni pitbull terriert, de magyarorszagon nem talaltam se jot, se rosszat. Amik interneten fent van honlapok, azok mar megszuntek sajnos. Staffit annyira nem kedvelem, mert az nagyobb testu es en inkabb a kisebb igazi adba pitet szeretem. Nem nincs ra penzem!:) ellenkezoleg. Maximum 200 ezret szannek a kutya vetelarara es azon felul meg lenne penzem az oltasokra, etetesre, cuccaira stb. Tehat ezert lep meg ez az olcso felhozatal es valobban feltunt hogy nemcsak nem torzskonyvesek es kennelesek de nincs is. Marmint a pitbol, allitolag kulfoldrol lehet szerezni, fel milliotol.. Bocsanat kedves tenyesztok, de ami sok az sok.. En nem sajnalom a penzt egy minosegi kutyara, de ha a "legrosszabb" kolyok amnyiba kerul, akkor mennyi lehet mar egy jo, ami versenyre viheto? 1-2 millio? Szoval az nem nekem valo. En inkabb tenyleg mar elgondolkoztam, hogy vagy orokbefogadok valamilyen alapitvanytol, vagy valami csunyaarcu ember, aki ingyen akarja adni, attol elfogadom. Ebben meg nem dontottem, de tenyleg elegge siralmas a felhozatal, mert a meghirdetettek 80% bandog vagy keverek es kesz..:/
2015. nov. 30. 20:36
 7/14 anonim ***** válasza:

"egy kevereket adnak 10 ezerert pit neven, de egy fajtisztat vagy erosen pit jellegut ingyen"

"Marmint a pitbol, allitolag kulfoldrol lehet szerezni, fel milliotol."


Gondolod, hogy a szaporító megveszi fél millióért a "fajtiszta pitjét", a kölykeit meg majd ingyen odaadogatja? Most érted... Akkor miért is nem árulná ő is ilyen drágán, vagy csak fele ennyi pénzért ha már ő maga ennyi pénzt beleölt? Hidd el, nem azért mert ő olyan nagylelkű... neki sem fajtatiszta kutyái vannak, csak keverékei, azért adja ingyen, hogy vidd el mielőtt meglátszik rajta, hogy keverék, ne maradjon a nyakán...


Amúgy ha komolyak a szándékaid, akkor a Facebookon kéne keresni pites csoportokat, vannak olyan csoportok, akik kutyás súlyhúzók, sportolók, na velük kéne ismerkedned, illetve a nyersen (barf) etetőkkel, mert ott is találhatsz embereket. Vannak tenyésztők, csak nem reklámozzák magukat, mert ők maguknak tenyésztik a jobb kutyákat, nem másoknak.

2015. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Adba-bol pont hogy van par jo. Folyamatosan jarnak sulyhuzasra, bulgar meg szerb felmenoik vannak.
2015. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De hogy tudnak csak maguknak tenyeszteni?? Ha van egy szuka es egy kan, ok parosodnak, maris van 8-12 kolyok. Maris van 10-14 kutyajuk osszesen. Ezekbol legalabb 5-10et elkell adni, hogy normalis szamban legyenek.. Hogy tudnak csak maguknak tenyeszteni? Nem beszelve arrol, hogyha tobb alom van, hiszen nagyon magas a nagytestu kutyak alomszama. Ha nem eladjak, hova teszik a kolykoket? Csak nem tartjak meg az osszeset😃
2015. dec. 1. 00:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem nagyüzemben csinálják... Mondjuk kétévente vagy háromévente születik egy alom, és a kölykök java részét külföldre adják, olyannak, aki nem gettós "pibbbúú" kutyát keres, hanem szintén komoly sportcéljai vannak.


Olyan is van, aki magánál tart pár ígéretesebb kölyköt, eredményeket szerez vele vagy velük, majd akár drágábban is eladhatja őket, hisz a kutyák már letettek valamit az asztalra.


Tudod, az állattenyésztés célja az állat nemesítése, jobbá tétele, nem a létszámának a növelése és a pénzhajsza. Egy jó tenyésztő elsősorban magának tenyészt, igen, hogy jobb kutyája legyen, mint az előzők. Ezért szakma ez, ezért kell a tudás, mert nem mindegy hogy hozod össze azt a bizonyos kutyát. Az eladás csak egy másodlagos dolog. De a normális tenyésztők inkább halálukig maguknál tartják a náluk született kutyákat, minthogy sz_r helyre adják. Persze ilyen nem nagyon van, mert a kölykökre már a megszületésük előtt jelentkeznek a gazdijelöltek.

2015. dec. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!