Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak a kutyammal?

Mit csinaljak a kutyammal?

Figyelt kérdés

A ferjem nincs itthon a heten. Ö az akitöl tart a kutyusunk, engem imad. ( (Neha azt hiszem a tulajdonanak tekint) Miota a ferjem elutazott a kutyaval alig lehet birni. En dolgozok, amikor hazamegyek elvarja, hogy semmi mast ne csinaljak, csak vele foglalkozzak. Ha nem teszem, mert pl. fözök, akkor ül a konyhaban, engem bamuö es sir. Ha jatszunk, egy idö utan megunja, megnezi ahogy leesik a jateka es sir. (Halk elnyujtott nyüszöges). Ha en inkabb simogatnam, odafekszik es sir. Magyarul minden olyan helyzetben, mikor nem az törtenik amit ö akar, akkor sir. Ha raszolok abbahagyja kb ket percig es ujrakezdi. Nem beteg, nem faj semmije. Onnan tudom, hogy mindig akkor csinalja, ha csak en vagyok otthon.

Tegnap azt csinaltam, hogy elküldtem a helyere, de akkor meg lelkifurdalasom van, hogy nem törödök vele eleget. Amugy foglalkozok vele, jatszunk, probalom mozgatni is. Tudom, hogy en vagyok a gyenge lancszem, de mit csinaljak vele.

(Önjelölt allatvedöknek: nem nincs elhanyagolva a kutya, nincs rossz elete, figyelünk ra es szeretjük)


2015. dec. 1. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Nincs semmi baj, téged tekint gazdájának, mint ahogy írtad, téged imád. Te adsz neki enni általában?

Nem bonyolult a képlet, szeret, és szeresd viszont :-) Egyem a szívét.

2015. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

En tenyleg nagyon szeretem öt. A gond az, hogy nincs kapacitasom minden otthon töltött percben a kutya vagyaot lesni. Komolyan plyan mint egy gyerek. Velem foglalkozz, engem szeress. Nagyon edes es en nagyon igyekszem, de az allando nyüszöges kiborit.

Amugy nem is tudom ki eteti altalaban. Neha en neha a ferjem.

2015. dec. 1. 11:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kutyusod már nagyon jól tudja,hogy lehet manipulálni téged. Csak sírnia kell és máris övé a figyelmed. Tehát ő irányít. Nem vedd figyelembe, ha sír,úgysem sírhat örökké. Előbb-utóbb abbahagyja. És főleg ne legyen lelkifurdalásod. Mert megérzi és máris van egy újabb gyenge pontod. Ha megnyugodott, csak akkor dícsérd és szeretgesd. Akkor játsz vele, amikor te akarsz játszani, nem amikor ő rádtukmálja a játékot. Mindig te irányíts! Tudom, hogy nagyon nehéz. Én is sokszor nehezen állok ellen de muszáj, hogy minden körülmények közt tiszteljenek,mert az egyik kutyám elég kemény és domináns típus. Sajnálni meg végképp ne sajnáld, mert hidd el,hogy így lesz boldog, kiegyensúlyozott és nyugodt kutyád. Sok sikert!
2015. dec. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most megnyugodtam, hogy nem vagyok kegyetlen ha nem engedek neki. :) Matol bekemenyitek :))
2015. dec. 1. 11:34
 5/14 anonim ***** válasza:
1# voltam. Ezt az én kutyám is csinálja, hogy egyszer csak gondol egyet, leül mellém és bámul, amivel azt akarja kivívni, hogy foglalkozzak vele. Hátat fordítok, és még akkor is érzem a hátamon, hogy néz. De nem szabad engedni, és ez nem kegyetlenség. Ha engedsz neki, ezt csinálná a nap 24 órájában. Tényleg sokszor úgy viselkednek, mint a kisgyerekek, de hidd el nem azok. Nekik más stratégia kell, mert másképp működik az agyuk, és mindig addig nyújtózkodnak, ameddig a takaró ér. Nem szenvednek lelki sérülést, ha nem engedsz az akaratukból.
2015. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy önjelölt állatvédők léteznének. Aki állatvédő, annak mindegy, hogy önjelölt vagy nem, szereti és fontosnak tartja csinálni és kész. Szegénykém egy kicsit nárcisztikus, de ez még nem annyira nagy baj, ha nem harapja ki az új nadrágodat... Nekem egyszer kiharapta, szeretetből... :-) A kutyák valójában szőrös gyerekek...
2015. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azert irtam, mert egyszer nem a kerdes temajaba vagoan ugy ledorongoltak, hogy nem vagyok felelös allattarto es tarsai.

Amugy latnotok kene azt a sertödest, mikor elvonul. Epp csak az ajtot nem csapja be maga utan. :) Na akkor jön a lelkifurci. Tudom, hogy manipulal, de ember legyen a talpan aki ellen tud neki allni. :)

2015. dec. 1. 12:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne gondolj rá úgy, mint egy emberre. Ő egy kutya. Hidd el, sokkal egyszerűbben működnek, mint mi. És milyen jó nekik! Szóval amikor úgy látod, hogy megsértődik,ne aggódj. Gondolj arra, hogy eközben tanul és fejlődik.
2015. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. És gondolj arra is, hogy ez hosszú távon neki lesz a legjobb.
2015. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad irányítani.


Te vagy a falkavezér, szó szerint teljhatalmad van. Azt csinálsz amit akarsz.


Ha nyüszög, nyüszögjön. Ne figyelj rá. Amikor épp nem csinálja (légy erős és türelmes, várd meg) akkor simogasd.


Esetleg tanítsd meg neki a "Helyedre!" (menjen a kuckójába) és a "Félre!" (menjen el/arrébb) parancsot. Ettől nem leszel a szemében bibircsókos banya, az én kutyám is tudja ezeket. Azonnal, zokszó nélkül elvégzi, és cseppet sem szomorú miatta :)

2015. dec. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!