Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos yorkim amióta...

8 hónapos yorkim amióta tüzel, nappal szobatiszta, éjjel viszont többször bepisil, és időnként bekakil. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
7 hónaposan, elég nehezen jutottunk oda, hogy a lakásban ne végezze a dolgát. Ez kb két hétig tartott, aztán elkezdett tüzelni, azóta minden éjjel bepisil, és gyakran bekakil. Egyébként egy teljesen rendben lévő, jó idegzetű, nagyon okos, tipikus yorki. Elmegyünk dolgozni, otthon hagyjuk és nincs semmi baj. Minden du másfél két órát lenn játszunk és sétálunk a szomszédos kutyusokkal, utána vacsora, majd este fél kilenc, kilenc körül leviszem még egyszer, és reggelre mégis úszik a konyha. Pelust nem szeretnék lerakni. Mit csinálok rosszul?

2015. dec. 9. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha naponta kétszer viszitek le, az kevés neki! Napi 3-4 séta kell egy lakásban tartott kutyának. Ez lehet betegség jele is, nem ártana megnézetned egy orvossal.
2015. dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Reggel mielőtt dolgozni megyünk levisszük, délben futok haza és leviszem, és utána délután 1,5-2 óra, és este. Ez a minimum, hétvégén még többször is, vagy kirándulni megyünk.
2015. dec. 9. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Annyit rontottál el, hogy nem ivartalaníttattad időben. A hormonok sajnos néha megborítják a kutyát, esetetekben úgy tűnik, hogy ilyen formában. És ha ilyen hormonterhelés neki a tüzelés, akkor én komolyan elgondolkodnék az ivartalanításon. vélhetően akkor az egyéb szerveinek is nagy terhelés a dolog, valószínűbb, hogy előbb-utóbb elkap valami kórságot (méhgyulladás, daganat), azt meg szerintem nem akarod megvárni.


Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy tüzelő szukával nem illik társaságba járni. Eldugott helyekre menjetek vele, ahol nincs más kutya, neki is kisebb stressz, meg a szomszédságnak is.

2015. dec. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Több felé érdeklődtem, az állatorvosnál is, azt mondta mindenki, hogy az első tüzelés után ivartalanítsuk, úgyhogy ez előttünk van. A "baráti társaságunk" felnőtt ivartalanított kutyákból, illetve egy velünk egykorú, szintén tüzelő kiskutyából áll, ha fiú kutyával találkozunk, odébb megyünk, és mióta tüzel, azóta nem engedem le a pórázról, inkább vettem egy 10 méteres futópórázt, hogy tudjon szaladgálni,mert rengeteg energia van benne. Tényleg igyekszem, de most nem tudom mit csináljak, mit kéne máshogy csinálnom. Leszídni nem tudom, mert kizárólag akkor piszkít, amikor alszunk, utólag meg minek.
2015. dec. 9. 09:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ivartalanított, ráadásul szuka, mégis bekattan a tüzelő szukáktól.


Szerintem amúgy ezzel semmit nem tudsz csinálni, meg kell várni, amíg elmúlik. Valószínűleg csak a hormonok tehetnek róla, azt meg nem tudod kiiktatni. Vehetsz egy szobakennelt, hogy ne a lakásban szanaszét ürítsen, meg hátha akkor meggondolja kétszer is, hogy maga alá szeretne-e csinálni, de erre a maradék egy-két hétre ez kicsit indokolatlan kiadásnak tűnik.

2015. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy pl. két tüzelő szuka is zavarhatja egymást annyira, hogy aztán hülyébben viselkedjen a kutya a kelleténél. Meg ilyenkor azért csak érzi a kutya, hogy mi van, hajtja a vére, és az is stressz lehet neki, hogy ott van egy csomó kutya, aztán mégsem történik semmi. Szóval tényleg próbáld meg hanyagolni a társaságot, nagyon alapvető illemszabály, és ezer okból kifolyólag logikus. Nyilván ti is ott sétáltattok, ahol a környékbeli többi kutyás, eleve nem etikus szanaszét hagyni a tüzelő kutya szagát, hogy a többi meghülyüljön tőle. Szóval ne, tényleg, keressetek eldugott hátsó utcákat, ahol nem jár senki, és a kutya is le tud nyugodni.

Ettől éppen nem biztos, hogy megoldódik a probléma (bár amúgy előfordulhat), de legalább nem idegeled fel a környék összes kankutyáját meg a gazdáikat, ugye... Mert az "odébb menés" lószar ám a kutyák orrának, mikor az a kan már a kapun kilépéskor érezte, hogy tüzelő szuka van a környéken. Aztán még meg is látja... Nem kell ez.

2015. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, bár nemigen tudok úgy kimenni a kapun, hogy legalább 2-3 sétáló kutyussal ne találkozzunk, eldugott utcák a környéken nincsenek, illetve ha vannak, akkor olyan eldugottak, hogy még én sem merek bemenni, pláne sötétben. Kertes házak, minden kerítés mögött vicsorgó kutyákkal, és nem egyszer előfordult már, hogy valamelyik kiszabadult. De bízom benne, hogy igazad van, és ha helyreállnak a hormonjai, akkor ez is rendeződik. Kösz a segítséget.
2015. dec. 9. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!