Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik ki?

Szilvikr kérdése:

Miért szökik ki?

Figyelt kérdés
Fél éves border collie kislányom van, reggel este sétálok vele, játszunk, tanítgatom, kertes házban élünk, mégis elszökik. Miért?

2015. dec. 20. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ivaros?
2015. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen de még szerintem nem ivarérett :/
2015. dec. 20. 10:33
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert unatkozik... Mikor fogod már fel te is, meg a többi hozzád hasonló ember, hogy a border collie MUNKAKUTYA! Sportkutya, olyan embereknek akik RENDSZERESEN sportolnak, terelnek, agilityznek, stb. Miért kellett a legpörgősebb, legenergikusabb, legfeladatigényesebb kutyafajtát választanod, napi 2 sétára meg "tanítgatásra"?
2015. dec. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én csak egy kutyát akartam, párom ragaszkodott ehhez a fajtához, de én foglalkozom vele. Köszönöm a kioktatást, nagyon hasznos volt.. A további ilyen hangnemű kommenteket kérem mellőzni.
2015. dec. 20. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

"párom ragaszkodott ehhez a fajtához, de én foglalkozom vele"

Na akkor előveszed a kedves párod és elkíséred szépen egy kutyaiskolába, hogy őt is és a kutyát is gatyába rázzák, ha már ennyire border kellett neki.

2015. dec. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem egyszerű megoldani. Mindketten szakácsok vagyunk napi 14-15 órátdolgozunk
2015. dec. 20. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek lekötve az energiái, unatkozik. A border collie-nak nagyon kevés az sajnos, hogy sétálsz vele. Ő egy nagyon feladatigényes munkakutya, szinte külön életformát igényel a vele való együttélés, hogy jól működjön. Kutyasuli és valamilyen kutyás sport alapvető nála, hogy fizikailag és agyilag is elfáradjon.

Párod nem nézett utána az általa választott fajta igényeinek?

2015. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem nem nézett utána :/ milyen kutyás sportokat javasolsz? Szoktunk labdázni, meg frizbozni, de azon kívül?
2015. dec. 20. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=LbQZ4FGv9ug

Van egy bordered és nem tudod milyen sport illik hozzá? :D

2015. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mond meg szépen a párodnak, hogy ezentúl foglalkozzon ő vele, mert a border, ha egy ro..hadt leírást is elolvasott volna, és nem csak azért akart ilyet, mert felkapott és szép, akkor tudhatná, hogy napi több órás foglalkozást igényel, az egyik olyan fajta, akit a legnehezebb lefárasztani, mert mind testileg mind agyilag bőséges munkát igényel, oké, hogy sétáltatod, meg játszotok, meg tanítgatod, de a border munkakutya, a nyáj őrzésén kívül rengeteg hasznos dolgot meg lehet vele taníttatni, nézd meg youtube-on "Nana the border collie"-t, mennyi trükköt tud...a helyében én is unatkoznék. Nem hogy bordernek, de egy átlag kutyának is kevés ennyi foglalkozás...

Én napi 3 órát foglalkozok érdemileg a kutyával (csak a séta/játék/agyi fárasztás), a bordernek 3x ennyi kell, mármint agyilag legalább..


Annyira bírom, mikor megvesznek egy fajtát, aztán fogalmuk sincs, hogy hogyan kell nevelni/tanítani/lefárasztani, stb.

Más, ha azt írod, hogy úúú egy szaporítótelepről kobozták el, és magunkhoz vettük, hogy ne kelljen elaltatni...de azt írtad, hogy vettétek..szóval...és kétlem, hogy igazi, 100% border collie, gondolom valami jó kis szaporítós egyed..mert ha én elkötelezem magam, hogy 100-200.000 Ft-ot elköltök egy kutyára, akkor nem hasraütésszerűen választok egy fajtát, hanem alaposan végiggondolom, hogy melyik fajtát tudnék maximálisan jól tartani, melyik életmódja felel meg az enyémnek, és melyik illik a legjobban hozzám.

És az a szomorú, hogy nap, mint nap jönnek a kérdések, hasonlóan a tiédhez...mert felelőtlenül választanak..a munkahelyemen dettó ugyanilyen hülyék az emberek, kb. óriás méretű betűkkel ki vannak írva a dolgok, de azért megkérdezik..és még nekik áll feljebb, ha beszólok, hogy ki van írva...szégyellem lassan, hogy magyar vagyok:D Ennyi ostobával körülvéve...:D (*tisztelet a kivételnek)

2015. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!