Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tenyésztőtől? Vagy...

Kutya tenyésztőtől? Vagy ennél azért bonyolultabb?

Figyelt kérdés

Ugye kutyát vagy tenyésztőtől vásárol a normális kutyás vagy mentettet fogad örökbe.

Röviden. Nagyon röviden.

Na de mi van akkor, ha a tenyésztő kutyái egészségügyileg tropák és mégis halálba nyeri magát velük? Olyan jó lenne, ha a gazdijelöltek tájékozódnának, nemcsak arról, hogy mi a tenyésztő és a szaporító közötti különbség (azt hiszemm, ezt sem fogjuk megérni), hanem képesek lennének felmérni, hogy milyen egy egészséges kutya...hátha még a bírák is képesek lennének...

Mit gondoltok erről a kutyáról és hogy BOB-ot nyert?

[link]


2015. dec. 23. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamiféle átverés.Az ugye köztudott,hogy a bíró azt a kutyát részesíti a legjobb címben,amelyiket a legjobb címben részesíteni kell. Viszont ez annyira szembetűnő hiba,hogy még érteni sem kell a kutyákhoz,a 80 éves falusi bácsi is megmondja,hogy ez így nem oké. Meg amúgy is,szerinted egy BOB címet nem lehet pénzben kifejezni?? Dehogynem!!

A mai világba konkrétan pénzért a németjuhászból csivavát csinálnak,nem egy BOB cím lesz,ami nehézséget okoz!

2015. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Az njknél különvált a munka és a show, ahogy a legtöbb munkakutyánál. Egy jó munkanj soha nem lesz BOB.
2015. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nyilván megvan a két vonal és egyre kevesebb közül van egymáshoz, de egy ennyire rosszul összerakott kutyát hogy az istenbe' lehet díjazni? Tényleg ennyi bőr van a képükön? Úgy tűnik. De akkor ez nagyon szomorú. És még nehezebb helyzetbe kerül az, aki jó minőségű show kutyát szeretne vásárolni - és mellé még egészségeset is.
2015. dec. 23. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez amerikai kutya. Náluk divat az ennyire túlszögelt kutya. Az amcsik szeretnek mindent a maguk szájízére alakítani. Nehogy már a német sztenderd alapján bíráljanak egy kutyát. Nekik ez az nj. Hogy sem a rendőrségen, sem sehol, ahol valódi munkára használják a fajtát, nincs ilyen kutya, az más.
2015. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a legszomorúbb, hogy ezt a selejtet tovább is tenyésztik...

Ez nem német juhász. Szerencsétlennek talán már most olyan fájdalmai vannak, hogy a kiállítást is fájdalomcsillapítókkal tudta csak végigcsinálni.

Egyszerűen rémisztő, mit nem tesz meg az ember egy állattal...

2015. dec. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megnéztem a törzskönyvet is. Csupa AKC-s kutya. Nem is visznek Európába , sem Németországba egyetlen amcsi győztes kutyát kiállítani.
2015. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Hogy sem a rendőrségen, sem sehol, ahol valódi munkára használják a fajtát, nincs ilyen kutya, az más."

Nyilván, és ugye a show kutya az show kutya, akkor is kiemelkedő, ha sem ösztön, sem semmi használhatóság nincs benne, de miért jó az, ha olyan irányba mennek el a küllemmel, hogy amiatt a kutya már kb. járni sem tud? Elmehettek volna 1000 másik irányba, ami megkülönbözteti az ő standardjukat az európaitól, de miért pont egy olyanba, amiből beteg kutyák születnek?

2015. dec. 23. 20:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a fekete rajzos kutya is ennek az eredménye?

Szerintem szörnyen néz ki szegény lélek. Az én öreg rajzosom régi NDK típus, én magam nem értem mire jó ez, hogy ilyen görbe puputevék az ideálok...gondolom ez olyan hóbort mint a teacup kutyácskák vagy egyebek. Amire az ostoba, hóbortos amerikaiaknak igénye van.

Iszonyat fájdalmai lehetnek egy ilyen kutyának, mem értem hogy az állatorvosi egyesület miért nem szab határt.

2015. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
rengeteg fajtát tettek tönkre igy, nemcsak a németjuhászt. A showkutyák 80 %-a már egyáltalán nem képes ellátni eredeti funkcióját. Az emberek meg csak onnan hajlandóak vásárolni, ahol a legtöbb CAC, meg CACIB van, mert ők ugy gondolják minél több a kupa, annál jobban örökit a kutya.
2015. dec. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt valamilyen szinten el tudom fogadni, hogy eredetileg munkakutya fajtákat küllemre tenyésztenek, mert a vásáró majd eldönti, hogy neki mi a fontosabb, mi a célja a kutyával, de amikor ez ilyen szinten az egészség rovására megy az már nagyon-nagyon szomorú.


Ugye mindig azt mondjuk, hogy vásárolj tenyésztőtől, de eléggé visszás, hogy bármelyik szaporított "német juhász" van legalább olyan eü állapotban, mint ez a kutya, amelynek az ivadékaiért hatalmas összegeket fognak fizetni. Azok, akik nyerni akarnak és pénzt keresni a kutyán. És itt bezárul a kör.


Egyébként ez a kutya vajon szűrt mindenre, amire kell, hogy szűrve legyen? Mert nyilvánvalóan örökíti majd a nyilvánvalóan beteg végtagjait. Vagy ez állatorvosi szempontból rendben találtatik?

2015. dec. 24. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!