Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leghatékonyabban...

Hogyan lehet leghatékonyabban szobatisztaságra nevelni a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Lassan 5 hónapos kiskutyám nagyon ügyesen megtanulta a lakásban petpadre végezni a dolgát. Szeretném mostmár, ha kint is menne neki és jelezne ha ki kell menni.

Mikor kiviszem nagyon ritkán sikerül neki, inkább megvárja amíg bejöhet és a petpadre üríthet.



2016. jan. 2. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Szia!


Ha kint kakil, akkor nagyon dícsérd meg.

Ha pisil vagy végzi a dolgát, mondd neki, hogy jó kutya, pisilt, stb.

Én mindig mondtam a lakásban tartott kutyámnak, ami jól jött, amikor csak tíz percem volt reggel négykor levinni...

Akkor mondtam neki, hogy most légyszi, produkálj valamit, mert rohannom kell, mondtam neki, hogy pisiljen és megértette..

Illetve kaja után vidd le, azt hiszem, kb egy félóra óra.

Ha végzi a dolgát, akkor tudatosítsd benne, mit csinál.

2016. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
még annyival egésziteném ki az 1., hogy akár kaját is bevethetsz dicséretként :)
2016. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!
2016. jan. 2. 18:00
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Leghatékonyabban úgy lehet szobatisztaságra szoktatni, ha előtte nem szoktatod bentre. Eleinte kényelmes, de később nagy szívás lehet, ha a kutya jobb híján elkezd szőnyegre meg hasonló helyekre járni. És egy szavad sem lehet, hiszen te tanítottad rá, ő csak kreatívan megoldja a fennálló problémát.

Vedd fel otthonról a pelenkát, és vidd ki kétóránként, ahogy eleve kellett volna, amint megkapta a szükséges oltásokat, azaz nagyjából három hónapos korától. Ha kint sikerül elvégeznie a dolgát, nagy dicséret, játék, ha otthon, csendben takarítás. Eesetleg rajtakapás esetén kis ejnyebejnye, de nem frusztrálóan, csak érezze, hogy nem oké - amivel ugye összezavarod, mert eddig ezért dicséret járt, de most már mindegy.

2016. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
apró jutalomfalatokat szoktam adni neki, de valamiért még nem ösztönzi ez sem
2016. jan. 2. 18:02
 6/13 bollocks ***** válasza:
71%
Ha már megtanítottad, hogy a szobában pisilhet, most miért várod el tőle, hogy kint végezze a dolgát?
2016. jan. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A jutifalat az egy dolog, de tudod úgy dicsérni, hogy ő is örüljön, amiért ilyen ügyes volt, hogy kint pisilt/kakilt? Az az igazi motiváció, nem a kaja.
2016. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A fürdőszobában szokta végezni a dolgát. A pet padet a tenyésztő ajánlotta, ameddig minden oltást megkapott a kutyus, viszont arra már csak oda járt pisilni, kakilni. Ezért kinlódunk most az udvarra szoktatással.
2016. jan. 2. 18:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem megy. Eddig bent kellett ürítenie, most összezavarodott, hogy már nem szabad.
2016. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Láttam már olyant, hogy levitte a gazda a pelust és lerakta. A lakásban pedig nem volt többet. Elég gyorsan elhagyhatta a lenti pelenkát.
2016. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!