Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a rossz kutyámmal?

Mit csináljak a rossz kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy terrier keverék Mázli nevezetű kutyám ha kimegyek az udvarra Mázli összeugrál, összesaraz és mi több ha viszem sétálni és jön egy idegen személy oda rántja a pórázt és az idegen személy is összeugrálja, összesarazza olyan erős már 5 hónaposan hogy bármennyire húzom a pórázt nem hallgat rám olyan gödröket ás hogy azt csak ásóval és kapával tudom rendbe hozni ezután újra ugyanott kiássa bármit tevékenykedek az udvaron megvogja a szájával a karom és elkezd ráncigálni mindent szétrág összekoszol!És még sorolhatnám.Egyébként ravasz és okos is. Mit csináljak vele?

2016. jan. 3. 12:24
 1/10 anonim válasza:
Meg kell lennie a fegyelemnek tudnia kell hogy ki a főnök.Mindig tanítsd és aztán már magától tudja.
2016. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Büntesd meg keményen!!!Mutasd meg ki a fönök
2016. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neveld, kezdjetek el kutyaiskolába járni, ahol megtanítanak, hogyan kell kutyát nevelni.
2016. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kutyasuli. Ott megtanítják neked hogy kell bánni egy kutyával, és hogyan alkalmazd.
2016. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Mivel terrier vér is van benne, így rengeteg mozgás,foglalkozás és határozott nevelés kellene.


Én inkább egy kutyasulit javaslok.


Ugrálásnál annyi,hogy a hátsó lábára lépj rá,vagy mielőtt felugrik a húzd fel a lábadat,ha a térdednek ugrik az nem kellemes neki. Illetve mozgás mozgás és mozgás!!


Egy kamasz terrier vérű kutyának sok mozgás kell.Erős nevelés.

2016. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bollocks ***** válasza:
Kutyasuli/keress neki olyan gazdát, aki ért a kutyákhoz.
2016. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen hihetetlen, nem elég az, ha rászólsz, amikor összeugrál.


Ezt azért csinálja, mert így üdvözöl - ezt te is tudod.


Ha hazamész bárhonnan, eleinte ne vegyetek tudomást a kutyáról, csak néhány perc elteltével, valamint távozáskor, ne búcsúzkodjatok se hosszasan, se sehogy.


Ugyanígy, ha kimész az udvarra, ne foglalkozz vele, csak néhány perc elteltével és te hívd oda őt magadhoz, ne te menj hozzá.


Ezáltal kialakul benne, hogy te úgy jössz mész, ahogyan szeretnél. A felugrálás a rossz nevelés és a kitörő öröm következménye.


Egyrészt. Másrészt, mindenféle kutyát le kell fárasztani mind szellemileg mind fizikailag. Adj neki naponta feladatot, amit élvez és hasznosnak érezheti magát.

Kutyás sportok, vagy találj ki egyedi feladatokat, amit örömmel megcsinálhat.

Én azt találtam ki régen, hogy a kutyámnak megmutattam, hova kell futni vezényszóra és vissza - ennyi lehetőségem volt akkoriban, tehát agilityre nem futotta és nem is volt a közelben - meg még csomó dolgot kitaláltam és ki is lehet találni. Gyakorlatokat, pld kúszni tanítsd meg, ami csak eszedbe jut.


Ha a kutyusod nem szokott sosem bent lenni, az talán nem a legjobb, mivel terrier. A terrierek tele vannak energiával, önálló véleménnyel és izgágák. Legjobb, ha egy ilyen kutyát minél jobban engedsz magadhoz kötődni, az nem fogja ugyan elnyomni az ösztöneit, de jobban felhívod magadra a kutya figyelmét - értsd, jobban oda fog rád figyelni. Ezért naponta pár órára engedd be, hogy veled tölthessen kis időt a lakásban.

Mindemellett párhuzamosan, ne felejtsd el tudatosítani benne, hogy Te vagy a falkavezér. Ez éppoly fontos, mert ha csak beengeded és nem neveled, akkor a fejedre nőhet.

Alakíts ki benne egy metódust, hogy felismerhesse, ha nevelni akarod - erre nagyon alkalmas, ha elviszed egy rétre és engedelmességi gyakorlatokat tanítasz neki.


A kutya egészen biztos, hogy nem buta, csak akkor szeretnek alkalmi süketek lenni, amikor nem ismernek el falkavezérnek.

Terrieredet meg mozgasd le.

Ne várj csodát az új módszerektől - ajánlanék egy kutyasulit, ahol segíthetnek abban, hogyan mutasd ki, hogy Te vagy a falkavezér.

Az ivartalanítást is tudom ajánlani egy terrier esetében (arról most nem beszélek, hoyg tele vannak a menhelyek), mivel ők valóban nagyon izgágák - amellett hogy lemozgatod, nagy segítség lehetne számodra, hogy árnyalatnyival - mert sokkal többel nem - visszafogd az energiáját.

Vegyél vagy építs neki egy kennelt - ahová napi egy-két órára bezárhatod, amíg az udvaron vagy és meg nem szokja a rendet - nem nyúlhat hozzád.

Ez ne legyen több, napi pár óránál, terrier esetében max kettő.

Sose hagyd, hogy ráncigáljon.

Egy terriert talán legjobban a jutifalatok kötnek le.

Éhesen vidd el tanítani, és egy kutya sose legyen teljesen jól lakva, mert akkor kevésbé figyel - ha jutifalattal képzed ki akkor meg pláne.

Reggel-este vidd el futni! Enélkül szerntem esélytelen.

2016. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annyi tippem lenne még, hogy elég dominánsnak tűnik a kutya, hoyg egy-két napig ne vegyél róla tudomást, amíg nem hajlandó rendesen viselkedni és leállni a ráncigálásoddal - a falkából való kirekesztést sokan már helyesen érzékelik és megpróbál majd távolról figyelni.

aztán szóba állhatsz vele, és amint elkezdi a ráncigálást, küldd el, szólj rá, vagy azonnal fordulj el és gyere be az udvarról és hagyd megint figyelmen kívül egy két órára.

Kapcsolnia kell. Rágnivalót is adj egyébként neki. Meg játssz vele.

Úgy hirtelen ezek jutottak eszembe.

2016. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rossz?? Semmi rosszaság nincs ebben 5 hónaposan. Max neveletlen, ugye érzed a szóban a lényeget? Aktív, lelkes kutyád van, használd ki, dolgozz vele.


Nem tudom, mennyit foglalkozol vele, de egyértelműen nem elég. Egy kiskutyának (meg nagynak is) meg kell tanítani, mit vársz el tőle, nem tudja magától. Pl a felugrálás teljesen természetes üdvözlés, nincs benne semmi rossz. Csak nekünk kellemetlen, ha sáros lesz a ruhánk (én sem szeretem), kutyaszemmel ez értelmetlen. El kell magyarázni, kutyául, hogy ezt kösz, de nem kérjük, következetesen leszoktatni róla.


Erre rengeteg módszer van, legalább az egyiket alkalmazd. Pl pozitív megközelítés: ugrás helyett leülteted a kutyát, jutalmazod. Vagy láb mellé hívod, jutalmazod. Bármi olyasmit csináltatsz vele, amihez mind a négy lábának a földön kell lennie, és megjutalmazod, amikor megcsinálja. Negatív megközelítés: kellemetlen élménnyé teszed a felugrást, akár a már említett lábra lépéssel, akár mellkasba térdeléssel, akár leszidással. Minden egyes alkalommal, rögtön. Mindkét verziónál fontos a jó időzítés és a kitartás, türelem.


A kutyasulit (vagyis még ovit) én is ajánlom, egyrészt, hogy megtanuld az alapvető dolgokat. Másrészt mert egy pörgős kutyával tényleg érdemes dolgozni, sportolni, és erre jobb sulikban van lehetőség.

2016. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ alkalmazni is fogom. :D
2016. jan. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!