Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat, hogy tanítsam...

A Kérdés... kérdése:

A kutyámat, hogy tanítsam meg, hogy védjen meg?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám vele gyakoroltatni, hogy engemet védjen?

2016. jan. 4. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola, Őrző-védő-tanfolyam
2016. jan. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy nincs itt a környéken ilyesmi.
2016. jan. 4. 17:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel te nem értesz hozzá, szakemberre lesz szükséged. Ha annyira fontos, akkor keress olyan oktatót, aki házhoz megy.
2016. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig ez az egyetlen módja, hogy eljársz akár őv képzésre, akár külön a segédhez.Ha a kutya alapvetően jó, akkor kb. 2 éves munka, már ha hetente jársz, nem csak évente 4-5 alkalommal.
2016. jan. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Mivel te kene hogy legyel a falkavezer igy neked kellene ot kegvedeni akarmilyen fajta is. Miert kell neked ez a "funkcio" amugy? Ilyenkor akarva, akaratlanul egy suhancra gondol az ember aki egy bull tipusu kutyaval tarsitja sajat lelki szegenyseget es azzal akar jampizni. Ne haragudj ha nem igy van de a kerdesed alapjan ez jon le. Ha valoban szukseged van ra akkor orzo vedo suli. Kulonben elszurod es egy mindenkire veszedelmes allat lesz a jutalmad ami miatt teged megbuntetnek ot meg elaltatjak.
2016. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Ismerősöm mesélte aki járt kutyasuliba,hogy rehabilitáltak ott olyan kutyát akit házilag akart védelemre tanítani. Igazából a gond ott kezdődött,hogy a kutya nem hallgatott a gazdára. Egy haverral csibészeltette,aztán egyszer a haver csak úgy be ment a kertbe. A kutya meg neki ment. Ugyan így majdnem a gazda szüleire is rátámadott a kutya,pedig ismerte őket,velük él. Csibeszelésen ott sem voltak,sőt nem is tudtak róla -.-


Egy neveletlen,rosszul csibészelt,rosszul "képzett" kutya veszélyes lesz és kiszámíthatatlan.


Kutyasuli ÖV tanfolyam vagy sehogy sem,mert ha elcseszed akkor egy veszélyes kiszámíthatatlan kutyád lesz.

2016. jan. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hol kellene a kutyádnak megvédeni?

Otthon? Ha a kutyában van őrzési hajlam, akkor védeni fogja az otthonodat.

Utcán?

Na ez már gubancos. Mivel embert nem haraphat a kutya utcán. Ha tudod, hogy harapós, szájkosárban kell sétáltatnod. A mai törvények alapján csak annyiból áll a védelem, hogy egy kellő méretű kutya a póráz végén ugat, és támadási szándékot mutat.

2016. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél egy pisztolyt és védd meg magad te!

Én mindent magam tanítottam a kutyámnak (argentin dog),voltam vele párszor engedelmességi és ügyességi versenyen is.

Ismerősöm kutyáit is készítettem fel versenyekre. Egy Roti és egy Amstaff.

Örzővédőnek soha nem tanítanám magam,pedig az elméletet tudom. De akkor is jobb ha szakemberre van bízva, ő biztos nem rontja el a kutyát.

Amúgy meg ha megtámadnak ráküldheted a kutyát,de ha a támadásnak az illető csak a jelét mutatja nem engedheted rá. Ahogy írták is. Csak rendörnek van joga ehez.

Szerintem verd ki ezt a fejedből vagy ha ragaszkodsz hozzá akkor utaz vele pl 2órákat a kutyasuliig vagy hívj házhoz kikébzőt.

2016. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!