Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen megugatott a kutyám,...

Véletlen megugatott a kutyám, hogy reagáljak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van egy amerikai staffordshire terrier kan kutyám, most 16 hónapos. Eddig nagyon csendes volt, kezd előjönni belőle a házörző szellem, néha már próbálkozik ugatással, minden vendéghez megy már oda szaglászni, illetve figyeli, hogy ki jár-kel a lépcsőházban. Pár hete mikor anyumék lábánál aludt a másik szobában este és én kimentem a folyosóra, akkor hallottam, hogy ugatott párat. Örültem is, hogy milyen okos és védi a többieket már. Tegnap este is ott aludt az ágyon a lábuknál, mikor mentem át a szobába (kicsit hevesebben) mondani valamit és nagyon elkezdett ugatni erre (ennyire és így még soha nem ugatott), de mikor meglátta, hogy csak én vagyok nagyon összehúzta magát. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a helyes reakció? Én személy szerint nagyon örültem, hogy védi a családot, de mégiscsak engem ugatott meg. Gondolom leszidni semmiképp sem szabad, mert utána azt fogja hinni, hogy rosszat csinált. Dicsérni nem tudom, hogy jó-e, utána nem hiszi azt, hogy jót tett azzal, hogy engem ugatott meg? (Egyébként ezt tettem, hogy ne higyje azt, hogy rosszat tett, meg örültem is neki, hogy védeni próbál) Esetleg kezdjek el vele bohóckodni, játszani?

2016. jan. 7. 17:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Ugyan mitől akart volna megvédeni a lakáson belül?

Most szoktasd le a felesleges ugatásról.

2016. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam, este volt már és aludtak, gondolom megijedt, hogy idegen jött be.
2016. jan. 7. 17:51
 3/18 anonim ***** válasza:
Semmit. Bűntudata volt: Összehúzta magát. Lehet megijedt álmába. Egyszer a welsh terrierünk álmából felriadva durávn megugatta öcsémet. Aztán elkezdett fura hangokat adni mint ha fulladozna, meg kellett nyugtatni biztos bántotta a dolog.
2016. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szoktasd le a felesleges ugatásról...
2016. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3: Azt tudom, hogy bűntudata volt mert engem ugatott meg és azért húzta össze magát. Nem rosszat álmodott, a folyosón való mozgásra kezdett el ugatni, mikor rosszat álmodik az más, illetve akkor nem szokott ugatni.
2016. jan. 7. 17:54
 6/18 A kérdező kommentje:
#1, 5: Már miért lenne ez felesleges ugatás? Nem szokott sosem ugatni. Sem ételért, sem játékért, sem unalomból. Nagyon türelmes és jól nevelt kutya, járt iskolába is. Ez - véleményem szerint - védő ugatás volt, mivel mozgásra lett figyelmes éjszaka és Ő a húgomnál és anyumnál aludt.
2016. jan. 7. 17:57
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit rosszul közelíted meg a dolgot.


Nem föltétlenül kéne ennyire erősíteni, hogy védje a családot! Ha igazán komoly helyzet van, akkor azt a hangulatból fogja tudni, és ha normális kapcsolat van köztetek, megpróbál megvédeni.

De ennyire erősíteni, egyáltalán nem egészséges!

A védelem elsősorban a falkavezér feladata, ezt ne feledd!

Ha ennyire erősíted, hogy ő védjen, azzal azt is sugallod egyben, hogy rászorulsz (vagy a család rászorul) a védelemre, ami számára egyértelműen a gyengeség jele!!!


Nagyon túlzásba lehet ezt vinni, és nagyon nagy galibát tud okozni! Kontrollálhatatlanná válhat , hiszen nem tudja eldönteni, mikor, kitől kell védeni, így minden , akár békés jött-mentre támadni fog!


Minden esetre ezt még nem hiszem, hogy nagyon komolyan kell venni, mert a kutyák hangoskodással reagálnak a hangoskodásra, (mint ahogy a vidámságra izgatottsággal, a szomorúságra együttérzéssel) lehet, hogy csak a te hangerődre volt a válasza az ugatás, és semmi komoly.


De ha még egy ilyen történik, mindenképpen állítsd le, nem tűrheted következmények nélkül, hogy megugasson, mert durván elfajulhat!

És nehogy azt hidd, hogy ettől éles helyzetben kevésbé lesz védelmező, a gazda megugatása (véletlenül is, bár ha hallotta a hangod, akkor tudta, hogy te vagy, és akkor ez nem véletlen volt)

teljesen más történet, mint egy idegen megugatása.

2016. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Aludt, felijedt a zajra, ugatott. Nincs ebben semmi.
2016. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A kutyának nincs bűntudata.

Feleslegesen ugatott .lakótelepen igen meg kell tanítani a kutyának, mi az a történés, amikor ugathat egyet-kettőt. A járkálás akár a folyosón, akár a lakáson belül nem ebbe a körbe tartozik.

2016. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem téged ugatott meg. Betolakodót ugatott meg, aztán amikor rájött, hogy te vagy az, befejezte. Nem értem a problémádat, erre nem kell reagálni semmit.
2016. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!