Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk vissza...

Hogyan szoktassuk vissza legalább a pelusra?

Figyelt kérdés

Adott a húgom 4 éves yorki-ja, aki 1 éve él velünk. Pelusos kutya volt, alkalomadtán azonban képes volt a szőnyegre is kakilni. A szüleim most elutaztak pár napra, és most észrevételeztem, hogy már a kisdolgát sem végzi a pelenkára. Szörnyű gyanúm támadt, és a szőnyeget felhajtva ez be is igazolódott: a szőnyegre pisil! A pelenka érintetlen. Lehet ez átmeneti elmezavar, mert anyáék nincsenek itthon, vagy ez végleges?

A kutya nem az enyém, korábban nem is nálunk lakott, abba már beletörődtünk, hogy nem fogjuk rávenni, hogy mindig "szóljon2 ha ki kell mennie, és hogy pelenkás marad. De a szőnyegezést nem fogjuk tudni elviselni, jóllehet, a kutyát sem akarjuk odaadni másnak, nem is lehetne a húgom miatt. Kérlek, adjatok használható tanácsokat! :(



2016. jan. 12. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szobatisztaságra kellene nevelni. A pelenka az nem szobatisztaság. Neki tökmindegy, h szőnyeg vagy pelenka, amint látod.

Úgy kell kezelni, mint egy kölyköt. Pelenkát kidobni, szőnyegeket felszedni átmenetileg. Kb. 2 óránként kivinni eleinte, kint dicsérni, ha produkál, bent pedig gyorsan összetakarítani. Napi 3-4 sétára kell majd csökkenteni az időt. Szólnia nem kell, ha mondjuk 4-szer kimehet, azt kibírja.

2016. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Sétáltatni kéne, nem pelenkára pisiltetni, mert ez nem szobatisztaság! Ha nem tudjátok vállalni ezt, adjátok oda a kutyát olyannak, aki meg is tudja sétáltatni!
2016. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell vinni 2 óránként, ha pisil/kakil, nagyon örülni, dicsérni, esetleg jutifalat. A pelenkát dobjátok ki, ha bent ürít, szó nélkül takarítani.
2016. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor majd ezt dobom be anyáméknak.

Nem a sétáltatással van a gond, hanem azzal, hogy neki bármikor kell, elintézi egy nyikkanás nélkül. A kintiért hiába van megdicsérve, mivel le van rakva neki a pelenka, nem veszi, hogy a szabadban kéne inkább intéznie a dolgát. Mint már mondtam, eleve így került hozzánk kb. 1 éve. A másik kutyánkat neveltük mi, vele nincsenek ilyen jellegű problémák.

Én ezt a pelenkát a kezdettől helytelenítettem, de hát mondhattam én, hogy az hülyeség. Ez lett belőle. Most majd, ha hazaérnek, szembesülnek vele. Egyébként én úgy látom, nem is az, hogy tökmindegy neki...a pelenkára már rá sem megy. Korábban többnyire odament, most hirtelen azt sem.

2016. jan. 12. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyen az, amikor a kutya nem szobatiszta (mert a pelenka ugye nem az), és nincs megnevelve. Kezdjétek el tudatosítani, hogy ez viselkedési probléma, és keressetek szakembert a megoldására.
2016. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz, hogy elölről kezdjük vele, mintha kölyök lenne.

Mindenkinek ment az upvote.

2016. jan. 12. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Azzal nem biztos, hogy sokra mentek. Ilyen korra a kutyák maguktól is szobatiszták szoktak lenni, és egy yorkinál fokozottan feltételezhető, hogy a nevelésben van a hiba, nem a tanításban. Szóval ha nem megy, kérdezzetek meg szakembert, komolyan, mert van megoldás.
2016. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
ajánlom a szobakennelt ugyanis a saját helyére nem fog piszkítani a kutya. de természetesen ahhoz normálisan le kell vinni.
2016. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, mi is így asztuk el első kölyök kutyánk "szobatisztaságát" Pelusra akartuk szoktatni. Aztán 6 hónapos korában kezdtük el még sűrűbben ki hordani,pelust felvenni.


Sajnos lassan 5 éves és havi 2x-3x tuti a szőnyegre sikerül a pisi :/ de legalább havi 2-3 ra lekorlátozódott. Jó sokáig hetente többször mostuk vmelyik szőnyeget.


Napi 3x lent van,nem keveset. De van mikor besikerül a szőnyegre.

Ez van,mi rontottuk el sajnos. Következő kölyök kutyámmal más lesz a helyzet.


Szobakennelt megpróbálhatjátok.

Illetve,hogy a lakásban minden szőnyeget felvesztek pár hónapra,nekünk az is segített vmennyit. Így korlátozódott le havi 2-3 alkalomra, heti 2-4ről.

Meg ahová pisilt ecetes vízzel felmosni.

2016. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!