Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbüntethetnek azért, mert...

Megbüntethetnek azért, mert chip nélkül adtam oda a kutyát?

Figyelt kérdés
A kutyus kétszer oltva és féregtelenítve van, de chipet nem kapott, mert az orvos azt mondta, hogy ő nem szereti ilyen pici kutyának beadni.. Mondtam, hogy holnap elviszik, tehát tudta jól, hogy chip nélkül kerül el tőlem. Az oltási könyvben tenyésztőként szerepelek, lehet ebből még valami bajom? Az új gazdik nem akarzak tovább várni....

2016. jan. 12. 22:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*akartak..
2016. jan. 12. 22:16
 2/13 anonim ***** válasza:

Még nem írtak olyan esetről, amikor chip nélkül odaadott kutyáért bármilyen büntetést kiróttak volna.

Annyi minden van a törvényekben, amit oly sokan nem tartanak be .

Az orvosok nagy részénél a tenyésztő nem egyenlő azzal, mint itt oly sokszor említik.

Gondolom, nem törzskönyves a kutya, így tök mindegy, mit, hova ír a doki. Amúgy másik orvos simán bechipelte volna a kutyát és akkor nem lenne problémád az egésszel.

2016. jan. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Már öt éve ő az orvosunk, nagyon meg vagyok vele elégedve, csak valaki bogarat ültetett a fülembe.. (nem tudtam, hogy chip nélkül nem lehet odaadni a kutyust,) mindent megkerdeztem, beadattam, amit csak lehetett..
2016. jan. 12. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem fognak megbüntetni, nyugi.
2016. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj. az új tulaj beadatja és rögtön ő kerül a nyilvántartásba. Nem fognak megbüntetni. :) N
2016. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Nem akartam semmi törvénytelen dolgot se tenni..pláne nem a tudtom nélkül. .
2016. jan. 12. 22:44
 7/13 anonim válasza:
0%
De en mostmar feljelentelek
2016. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bár ott tartana már az igazságszolgáltatási rendszer, hogy ráér ilyenekkel foglalkozni! Egyszóval nem, senki nem fog megbüntetni.

De járj az új tulajok nyakára (gondolom, tartjátok a kapcsolatot) hogy el ne felejtsék a lehető leghamarabb beadatni a chipet, nehogy elmaradjon.

2016. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tartjuk igen, mert a szomszédom.

Köszönöm!

2016. jan. 13. 08:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi 9 hetesen hoztuk el a kutyusunkat, és nekünk is azt mondta a doki, hogy majd 3 hónapos kora után kell a chip. Kövi oltásnál meg is kapta. Semmi probléma.
2016. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!