Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutyát hogyan lehet...

Egy kiskutyát hogyan lehet megtanítani arra, hogy az udvaron mindig ugyanarra a helyre végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Tavaszra kapunk egy keverék kutyust. Nem szeretném kennelbe zárni, de azt sem, hogy az udvaron mindenhova piszkítson. Megtanítható erre egy kutya, hogy csak egy adott helyre végezze a dolgait? Esetleg az is megtanítható, hogyha kinyitom a kaput akkor nem szabad kimennie?
2016. jan. 20. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha viszed rendszeresen sétálni akkor elérhető, hogy kerttiszta lesz, de arra nem tanítható hogy egy helyre végezze a dolgát - pl csak egy sarokba - lesznek kedvenc helyei. De ennyi. Meg lehet tanítani arra hogy ne menjen ki a kapun, csak vezényszóra. Foglalkozni kell vele és nem csak kint hagyni a kertben hogy nőjjön mint a gomba. Sétálni kell vinni, hogy különböző ingerek érjék és minőségi időt tudjatok együtt eltölteni. Nem árt ha kutyasuliba is tudod vinni. Sok sikert!
2016. jan. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Andi :) válasza:
80%

Kellő türelemmel és következetességgel mindenre megtanítható a kutya. Nálunk ez úgy működött, hogy minden reggel ölbe vettem és kimentem vele az udvar azon részére, ahova akartam, hogy a későbbiekben a dolgát elvégezze. Ott letettem, és mivel már kellett neki pisilni, hamar pisilt. Akkor nagyon nagy dicséret és bementünk reggelizni. Napközben kint volt az udvaron, de este ugyanúgy elmentem vele hátra. Most már két éves, az udvaron egy helyre végzi a dolgát, de még mindig este kikísérem és megdicsérem mielőtt bemegyünk lefeküdni. Persze voltak balesetek, amikor nem bírta tartani, de két hónapos korára teljesen szobatiszta lett.

A kapuszabály ugyanúgy türelemmel, következetességgel tanítható. Nekem ilyen szempontból könnyű volt, mert megtanulta az öreg kutyától, hogy nem mehet ki a nyitott kapun. Ha véletlenül kilép a kapu vonalán én azonnal rászólok, visszaküldöm. Amikor megyek haza autóval, már várnak a kapuban. Kinyitom a kaput, egy gyors simi mindegyiknek, és megyek az autóhoz, hogy beálljak. Addig ők a kapu vonaláig kikísérnek, majd futnak az autó után a garázsig. Amikor kiszállok ott nagy dicséret, és együtt megyünk a kaput becsukni. Ha előrefutna valamelyik, visszahívom.

2016. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Egy kutya 2 hónapos koráig az anyjával van. Hogyan tanulta meg így 2 hónapos korára?
2016. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"de arra nem tanítható hogy egy helyre végezze a dolgát - pl csak egy sarokba"


De meg lehet tanítani, ahogy Andi is írta. Az enyém is kerttiszta, egy helyen végzi a dolgát.

2016. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

3# mondjuk ha a kutya anyukája is a válaszolóè,akkor èrthető,hiszen születèsètől fogva vele volt.de ha nem,akkor valóban gazos a sztori,mert korábban nem is lehet elválasztani.


amúgy jokat irtak a többiek. meg lehet tanitani,csak ido kerdese,foglalkozni kell vele sokat:)

2016. jan. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andi :) válasza:

Igazatok van, elírtam. Mivel 10 hetesen hoztam el az anyjától :)Szóval az első 1-2 héten még bepisilt reggelre, utána már csak örömében, hogy végre kimegyünk, később az is elmaradt. Az igaz, hogy kb 11-kor voltunk este kint utoljára és 5-5:30 között már mentem újra kiengedni. Tehát kb 4 hónapos korára lett teljesen szobatiszta.

Az udvartisztaság is működik, DE minden nap nagyjából ugyanabban az időben kell sétálni.

Februárban lesz egy éve, hogy örökbe fogadtam egy 2,5 éves kutyát, mert az öreg meghalt. Nála még előfordul, hogy a fűre végzi a dolgát, de ő is egyre többször hátra megy. Ha meglátom, hogy rossz helyen akarja a dolgát végezni, tiltom, hátraküldöm, és kísérem. Ha végez neki is jár a nagy dicséret.

2016. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A kölyökkutyákat télen, de egyébként is fél éves korukig kb. érdemes lakásban tartani, egyrészt a szocializáció, köteléképítés miatt, másrészt a biztonság kedvéért: ne lopják el, ne fázzon meg, ne simogassák vadidegenek, stb.

Így dolga végzésére ki kell hordani sokszor...ilyenkor vidd a kiszemelt helyre, minden evés-ivás-játék-ébredés után, kb. 2-3 óránként kezdetben...majd egyre ritkíthatod ezeket az alkalmakat.

Amikor intézi dolgait, meg kell dicsérni, akár kis jutifalattal is...később, mikor már főleg kint lesz esetleg nappal, addigra megszokja a helyet és magától is oda fog járni

2016. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!