Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne a kutyákkal csinálni?

Mit kéne a kutyákkal csinálni?

Figyelt kérdés

3 kistestű kutyánk van, 5-túé 10 éves korig.

Nálam idő közben kialakult egy kutyaszőr allergia, tüsszögök is tőlük,viszket a szemem, persze szedek gyógyszert,olyankor max néha tüsszögök,de nem vészesen.

Ha meghalnak nem lesz több benti kutyánk, maximum a kertbe.De most már ez van, nem tehetjük ki őket, én is szeretem mindet, csak igyekszem kerülni őket, úgy nem olyan vészes az allergiám.

Sétálni sem tudom elvinni egyiket sem, mert már akkor is előjön.

Viszont, marhára bosszant,hogy ki-be járnak, van amelyik egész nap kint van az udvaron, aztán bejön, és beszarik.

Majd szét vet az ideg ilyenkor, de szinte mind ezt csinálja,mennek sétálni, kint vannak a kertben, megjönnek, és beszarnak.Vagy ha máskor nem,akkor az éjszaka folyamán, de reggelre tuti,hogy van húgy-szar a fürdőben.

Régen ilyet nem csináltak, és mindegyik felnőtt.Sosem sikerül rajtakapni, maximum sejtem melyik volt.(a 3 közül talán egy van amelyik nem piszkít, de kettő biztosan)

Erre az utóbbi időben szoktak rá, de mégis miért, és mit lehet velük csinálni?


2016. jan. 27. 18:29
 1/7 TEAM PYRO válasza:
17%
egyszerü.Ne engedd be a házba!
2016. jan. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyszerű mint az agyad.

Mint leírtam, lakásban tartott kutyák, kistestűek.Egy éjszaka alatt simán megfagynának kint.

2016. jan. 27. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Ivarosak a kutyáid? Ha igen, könnyen lehet, hogy rájelölnek egymásra.
2016. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben én a lakásban szobakennelben tartanám a kutyákat akkor, mikor nem tudok rájuk figyelni. Mikor pedig szabadon vannak, tényleg figyelnék, hogy rajta kapjam őket.
2016. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

olyan nincs, hogy nem tudod őket elvinni sétálni, de ha meg van, akkor is foglalkozni kéne velük. játszani, tanulni, labdázni, tök mindegy de ez így nem élet, ha ennyire nem foglalkozol velük semmit, akkor add oda másnak.....

én is allergiás vagyok a kutyákra, mégis a lakásban él velem egy. meg lehet oldani. van aki gyakrabban fürdeti őket, gyakrabban takarít, hogy minél kevesebbet allergizáljon. hogy séta közben hogy jönne elő az allergiád gyógyszerrel azt nem is értem. keress másik gyógyszert vagy akármi, de ezt így nem lehet!!!

2016. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki foglalkozik a kutyákkal?

Ha nincsenek lekötve, sétáltatva, lefárasztva, nevelve, akkor nem csoda, hogy dominánskodnak és jelölnek a lakásban.

Azért kezdték el, mert megváltoztak az erőviszonyok a családban. Nem tudom, hányan és hogyan éltek együtt, történt-e változás, de pl. az, hogy te kerülöd őket, már elég lehetett ahhoz, hogy megboruljon a rend.

Szabályokat kéne felállítani, következetesen kéne velük bánni, minden nap jó alaposan megsétáltatni, lemozgatni őket, és akkor a probléma is megszűnne. Plusz az ivartalanítás sem ártana, ha még nincsenek megműtve.

2016. jan. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Légyszives ne kövezettek meg ha valaki szerint nem jó nem így van. Ez a probléma előfordult nálunk kutyánál is macskánál is. Van egy német vizsla kan kutyusunk illetve egy szálkás szőrű tacskónk.Az volt a problémánk velük, hogy a nagyobb (a vizsla 7 éves) mindig elvette a kisebbtől a kaját(a tacsi aki 5 éves). Tehát amikor ott volt valaki velük akkor nem csinált a vizsla semmit. De amikor bementünk akkor várt vagy 5 percet és odament elzavart a tacsit és megette a kajáját. én úgy oldottam meg, hogy ,,elbújtam" (én láttam ő nem látott vártam amíg szépen eszik és halkan kiszaladtam és kapott tőlem. Azóta nem csinál ilyet. a macska meg mindig beszart egy sarokba odavittem és a fejét ,,odanyomtam" a szarhoz és azt kérdezgettem tőle, hogy EZ MI?? és akkor kapott rendesen. Próbálj meg este beülni a kádba és úgy elkapni őket a szab miatt ne aggódj úgy is járkál ott mindenki és amikor bejön a kutya akkor szép csendben amikor a dolgát végzi elkapod (kaphat is) ki viszed vagy erőteljesen ki rakod a kertbe, hogy ott végezze el a dolgát.
2016. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!