Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hat hónapos puli kutyánk séta...

Hat hónapos puli kutyánk séta közben mindent ugat és mindenre ugrani akar, autó, házaspár, másik kutya, babakocsi. Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés
Amúgy kislány puliról van szó.
2016. jan. 31. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába kell vinni.
2016. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs lefárasztva rendesen (a puli nagyon aktív, mozgásigényes kutya), amellett kissé neveletlen. Sok mozgatás + tanítás, kutyasuli.
2016. jan. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én a mudimmal azt csináltam (hasonló habitus), hogy ha meg mert mordulni, akkor erős pórázrántás. Ha nem értette, akkor rá is szóltam, erélyesen. Ha nem fogta fel ezt sem, akkor bizony összefogtam a grabancát, és leküldtem az aszfaltra.

Ma, ha elmegyünk sétálni, és pl. az egyik háznál új kutya van, mint a múltkor is, akkor ott még el kell "magyarázni" neki, hogy igen, a tiltás erre a kutyára is vonatkozik. De ott is pl. visszafelé már csöndben volt.


Ha nagyon ugatnak a kutyák, akkor annyit szoktam neki mondani, hogy "Csili, szépen!". Ennyi elég is.


A múltkor anyukám, húgom, és húgom kisfia is jött, együtt sétáltunk a játszótér felé. Anyukám megjegyezte, hogy milyen ügyes ez a kutya, hogy nem ugat vissza. Csak azt nem tudja, hogy mennyi munkám van benne :))).

Amúgy 6 éves ivaros, domináns mudi kan.


Légy határozott, egyáltalán nem szabad hagyni, hogy ilyet csináljon.

2016. jan. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!