Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek milyen típusú külső...

Kinek milyen típusú külső parazita elleni védelem vált be a kutyájánál?

Figyelt kérdés
Érdekelne kinek milyen tapasztalata van külső paraziták elleni védelemmel kapcsolatban kutyáknál? Nyakörvet vagy spoton-t használtok, esetleg valami mást? Illetve, ha spot on-t jó e a sima spoton vagy a spoton combo (Frontile)?

#kutya #védelem #külső paraziták
2016. febr. 4. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A nyakörv nagyon jól működött nálam, de azt sajnos nem tudom megmondani, milyen márkájú volt. Amikor viszont nagyon bolhásak voltak a kutyák, valamilyen folyadékot itattam meg velük, állatkereskedésben lehetett kapni. De a nyakörv tényleg nagyon jó, csak a kutyáim nem voltak hozzászoktatva és nem voltak oda érte.
2016. febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a Rodex spot-on tökéletesen bevált bolha és kullancs ellen, de amióta megjelent a szívférgesség Advocate spot-on-t használunk.
2016. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aperitif ***** válasza:
Kiltix nyakörvet használtam mindkét kutyámnál, nekem bolha és kullancs ellen egyaránt bevált.
2016. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Spot-on nálunk sokat nem ér, mert fürdik a kutya, amint teheti.

Kiltix valamennyire vízálló nyakörveket gyárt, de nagyobb pacsálás előtt inkább levesszük azt is, így elkerülik a bolhák, kullancsok.

Vannak belső készítmények is, de ezeket nem ajánlom. Drágák és nem tudnak többet mint egy Kiltix nyakörv, ami 6-7 hónapos védelmet nyújt, a tablettát meg ált. 3 havonta ismételni kell.

2016. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gerániumolaj (rózsamuskátli olaj).

Héry zero spot on (ennek is gerániumolaj a hatóanyaga).


Scalibor nyakörv is jó volt pár hónapig, minden élősködő elkerülte a kutyát, viszont kisebesedett tőle a nyaka. Meg a fehér színe se túl előnyös, hamar gusztustalan lett.

2016. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Esetleg a Foresto nyakörvvel van valakinek valami tapasztalata?
2016. febr. 7. 19:36
 7/11 anonim ***** válasza:
A Foresto (korábban a Scalibor) azoknál a kutyáknál (komondorok) vált be nálunk korábban, amik nem fürdenek. Amelyik imádja a vizet, az egy 3 éves moszkvai őrkutyus, ami hol a Dunában, hol a kerti tóban fürdik, akár naponta többször is.Tavaly a Foresto ellenére is babéziás lett, ezért Bravectót kapott már február elején. Most voltunk délelőtt sétálni az ártéren és a kullancsok estére megdöglöttek rajta. (Iszonyú sok kullancs van, amikor beszálltunk a kocsiba, a két kutyáról meg magunkról tízesével szedtük le, pedig be is voltunk fújva. Én amikor hazaértem, még vagy tíz kullancsot találtam a ruhámban.) A másik kutyus egy pár hónapos kölyök és Frontline van rajta, de azért bőven rámásztak...
2016. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nyakörv egész évben, csepp szezonban, plusz spray (akár emberi, akár állatra) ha olyan helyre megyünk + rendszeres átkurkászás!
2016. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nekem 4 kutyánál idáig tökéletesen bevált a scalibor nyakörv.
2016. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. keverék kutya: mikor hozzánk került, tele volt kullanccsal, és bolhával. Akkor Frontline-t tettem rá, csepegtetőset, 2 évig kb. Utána Duoband nevű olcsó nyakörvet, több évig. Most Scalibor van rajta. Egyik mellett sem volt se kullancs, se bolha. 8 év tapasztalat

2. szaporítós "fajtatiszta" kutya - mentett: Eddig Scalibor nyakörv volt rajta, se kullancs, se bolha. 1 év tapasztalat

3. az egyik legjobb kennelből vett fajtatiszta kutya: Volt Kiltix, Scalibor, Foresto, Bravetco, Frontline, minden, amit el lehet képzelni. Lyme-kór 1x, bolha soha, kullancs többször, még akkor is, ha friss volt a nyakörv. 6 év tapasztalat.


Sajnos van, amikor nem számít a nyakörv/spot on, mert vonzza a kutya a dögöket...mint a mi esetünkben a fajtatisztánál...


És ugyanazon a helyen éltek, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy más a környezet..Én a Scalibort javaslom, mert hosszú távon megéri az árát, és a Pestigont, mert az is jó ár-érték arányú, olcsbóbb mint a Frontline de nem is a legrosszabb...:)

2016. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!