Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ezt őrültségnek tartjátok,...

Ti ezt őrültségnek tartjátok, vagy normális?

Figyelt kérdés

Több hónapja 2 kutyám van, de nagyon nem jönnek ki egymással. Mindkettőben erős a dominancia, és soha nem lehet majd összerakni őket. Még felügyelettel sem, nem anélkül. Nem is ezzel kapcsolatban kérdezek, hanem hogy emiatt két külön udvarom van, és minden nap 2x csinálom végig a napi foglalkozást.

Sokan bolondnak néznek, meg nevetségesnek tartják, de tudom, hogy tele vannak a környékbeli menhelyek, és ilyen viselkedéssel nem feltétlenül találnának gazdára. Emellett (mint minden állathoz) már nagyon kötődöm hozzájuk.


Valaki volt már így? Mert az ismerettségi körömben 1, azaz 1 db. ember van, aki ilyet csinál, mindenki más "tudja a határait"..


2016. febr. 8. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális, sőt becsülendő:)
2016. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Milyen nemű, méretű és korú kutyákról van szó? Ha két kanról beszélünk és már ivarérett korba léptek, akkor ivartalanítás nélkül természetes hogy rivalizálni fognak..
2016. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát az az őrültség, hogy ehhez nem kérsz segítséget szakembertől. Mert olyan a világon nincsen, hogy két kutyát majd egész életükben ne tudj elvinni egyszerre sétálni. Mert ha két durva múltú, gyilkolásra hajlamos kutya, akkor az előfordulhat, hogy évekig nem mered majd őket felügyelet nélkül együtt hagyni, de a 24 órás szeparálás 100%, hogy felesleges - mármint jelen állapotukban nyilván lehet szükséges, de éppen lehetne rajta változtatni.
2016. febr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is becsülendő., hogy nem passzolod le egyiket se és külön-külön foglalkozol velük!


Viszont kérj ehhez szakmai segítséget, mert kizárt, hogy soha az életben nem szoknának össze. Nem szégyen az, ha eddig nem ment, de ne félj külső segítséget kérni.

2016. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem is az hogy őrültség, inkább csak furcsa hogy nem kérsz szakértői segítséget amikor az internet és a "mindenki elér mindenkit" korában ez pár perc keresgélés meg némi pénz kérdése lenne.
2016. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

? van időd és van energiád . persze ettől még egy b@romság amit teszel, de te tudod ?!

szerintem te félsz attól ,hogy a két kutya képes legyen megoldani a konfliktust . szerintem te vagy a gond :) úgy értem , ha megmagyarázod magadnak , attól még nem úgy van :) vagy te ..aki megmondja mi legyen, és vannak a kutyák akik megteszik. a sorrendet pedig fel kell állítani ! most ,hogy már rendesen egymás ellen hangoltad a két ebet ( külön foglalkozás ,külön kezelés,külön.külön.kü..) mert nem lehet öket összerakni ? szerinted ! persze a te gondod, nem a miénk. talán egyszer megunod. talán egyszer halassz valakiről aki látott valakit aki már tartott több domináns kutyát együtt ! jaaaa....... , hogy a legtöbb kutyás így tartja ???? vajon nekik miért megy , neked meg miért nem ?

szóval a te bajod , ha ennyire olyan vagy amilyen .

( kutyasuli basz.......i )

2016. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

:) A két kutya 8 éves, nagyjából. 5-6 évesen kerültek hozzám, bent voltak a menhelyen, beragadva, előtte több kiképző is látta őket. Én ezekkel a hibákkal kaptam, mellettem elértek egy olyan szintet, amit másnál nem igazán, mivel van valaki, akihez kötődnek. Tele vannak harci sérüléssel, az egyik több kutyát is ölt.. olyan szintre fejlesztettem őket, hogy az utcán ne őrjöngjenek, hanem viselkedjenek, és ne mi legyünk a feltűnő jelenség, viszont több hónapnyi foglalkozás után sem lehetett összeengedni sem őket, sem más kutyákat bármelyikkel.


Nyilván nem magamtól mondom, hanem több kiképző véleményét kikértem, voltak bentlakásban is előttem, jártak hozzájuk külön foglalkozásra, amit úgy tudok, a menhely fizetett. Szerintem kb. 4 évnyi foglalkozás után már nem tud fejlődni a kutya.

2016. febr. 15. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, viszont becsülendő az a sok-sok energia, amit rájuk szánsz és rájuk szántál. 4 év az 4 év, nincs mit tenni...

Az ismerőseid meg sem hallgasd, amikor ilyet mondanak, a 6-osnak meg szerintem csak elgurult a nyugtatója...:D

2016. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Csak néha már túl sok nekem ez a csesztetés, de ilyenkor jövök rá, hogy mennyire hasonlítok a kutyáimra, ők a saját faját nem csípi, én meg az enyémet:D
2016. febr. 16. 18:40
 10/10 anonim ***** válasza:
hát ...? te tudod :) a te időd , a te energiád :) kedves , meg aranyos ,meg jó fej dolog . viszont nem igazán életszerű ,hogy csak azért mert TE nem tudsz más megoldást , a kutyák egész életükben külön elzárva éljenek :) itt látszik ,hogy mennyire nem vagytok még felkészülve :)
2016. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!