Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a menhelyek...

Miért van az, hogy a menhelyek tele vannak kutyákkal, akik senkinek se kellenek?

Figyelt kérdés
Naponta altatnak el számtalan állatot a telepeken. Mindeközben meg 200000 FT-okat képesek az emberek kiadni egy jobb származású kutyáért...Ma már csak a küllem számít...az hogy milyen egy kutya színelrendezése, a szőrzete. Minden rossz irányba megy el!Nem ezért kéne kutyát tartani..A jelleme, a viselkedése számít..MIVEL ÉRNEK KEVESEBBET EGY PEDGREE-S KUTYÁNÁL?

2016. febr. 13. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Jo kerdes. En meg azt kerdeznem hogy ha menhelyrol elvinnek egy kutyat akkor mi a feneert fizettetnek meg velem minden szir szart meg alairatnak velem szerzodeseket, meg megnezik hogy hol lakom.. ennyire herce hurca akkor inkabb altassak el, nem kerek kutyat.
2016. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem a kérdezőnek és az első válaszolónak is igaza van.

én sem értem,hogy ha annyira gazdát akarnak annak a kutyának, akkor miért kell 10+-t fizetni érte, meg kijönnek házhoz meg szerződés meg stb...

2016. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A fajta nem csak küllemet, hanem jellemet és viselkedést is takar. Egy fajtatiszta kutyánál a jellem és a viselkedés is megjósolható, legabábbis kb. Természetesen minden kutya egyedi, de senki sem csodálkozik azon, hogy egy beagla mozgékonyabb (100x) mint egy mopsz.
2016. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért kérnek pénzt,mert a menhely adományokból tartja fent magát!! Amelyik kutyát kiviszed annak is voltak költségei és kb kis részét kérik el,mert oltások árát szokták elkérni max. Pedig ha a kajákat,gyógyszereket,ivartalanítást és miegyebet is felszámolnák nem 10-15 ezret kérnének. Szerintem ez a minimum amit illik kifizetni!

Nekem sok ismerősöm vitt egy 15 kg-os kutyatápot 15 ezeret kértek ott,de ő adott egy 20-ast.

Ezt így illik!!

Ha nem akartok pénzt kiadni a kutyáért,akkor nem kell kutyát tartani.Ennyi.


Amúgy egy menhelyi kutyának a jellem lutri. Akinek céljai vannak a kutyával pl kiállítás,sport,vadászat,versenyek és miegyéb nem fog menhelyről kihozni egy kutyát.


Neked menhelyes kutyád van kérdező?


Ja meg azért vannak tele,mert sok szaporító gyártja a kutyákat,ivartalanítani kéne minden hobbi kutyát. Tenyésztőknél lehessen csak kutyát venni.

2016. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4., nem nem menhelyes kutyám van, hanem egy talált és egy felesleges alomból elhozott... de járok menhelyekre önkénteskedni...

Előző válaszolók : valóban van pár ember, akinek kiállítás miatt és egyéb célokból "kell" fajkutyákat tartani... de rengetegen vannak akik csak sznobságból vesznek... Ja, és annál nincs felháborítóbb, amikor egy állatorvos arról nyilatkozik a rádióban, hogy ne vegyünk menhelyi kutyát, mert nincs jó származásuk, és emiatt beteg az összes.. persze vannak kivételek, de alappból ma már sokszor egézseégesebb egy keverék, mint egy túl tenyésztett fajtiszta...

2016. febr. 13. 18:07
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyesnek tartom, hogy a menhely visszaellenőrzi a gazdákat. Engem nem zavar, mert tudom, hogy a legjobbat biztosítom neki. Az fél, akinek takargatnivalója van.
2016. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a származás a lényeg, de ha valakinek konkrétan tetszik egy fajta, az az álma vagy célja van a kutyával (munka,vadászat, kiállítás, sport, stb) akkor abban igazán nincs semmi rossz. Valaki meg a márkás holmikért van oda. Azzal van a baj ha valaki "hamisítványt", azaz szaporítótól olcsón vagy cserével jut "fajtiszta" kutyához. És általában ezeket a kutyákat adják is be menhelyre ha már ráunnak (olcsó volt, könnyen jött könnyen megy), persze nem a pénz számít elsősorban, de azért én még nem találkoztam olyannal aki a 200 ezres kutyáját csak úgy beadja menhelyre...


Egyébként szerintem akik tényleg törzskönyvezett, fajtatiszta kutyát vesznek, az kb a kutyás réteg 10%-a... A többi 90% vagy befogad vagy szaporítótól vesz kutyát.


Egyébként attól hogy ez nem egy pozitív dolog, attól még igazat szólt a doki a rádióban. Az a kutya akinek a dédszüleinek a dédszülei is szűrve vannak genetikai meg kb minden betegségre, és a tenyésztők gondos munkával csak olyan kutyákat párosítanak akik átmentek a teszteken és egészségesek, jó temperamentumúak, azoknak a kutyáknak nyilván nagyobb eséllyel lesznek egészséges kölykeik, mint olyan kutyák kölykének akikről nem tudunk semmit. Persze attól még lehet semmi baja nem lesz soha, de ez inkább a szerencsén múlik.


Aki meg azon akad ki hogy a menhelyek miért kérnek pénzt meg ellenőrzik az új gazdit... no comment, az inkább tényleg ne is fogadjon örökbe, mert az ilyenek pont az állatorvoson szoktak spórolni ha a kutyával történik valami...

2016. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány olyan embert ismersz, akinek sznobságból van jó tenyésztőtől kutyája? Mert én mióta kutyasulin oktatok, eggyel se találkoztam. Van olyan gazda, akibe bele lehet kötni, de ez nincs összefüggésben se a pénztárcájával, se a kutyája származásával, meg egyáltalán semmivel, szóval kérlek, próbáld meg nem egyetlen tulajdonság alapján megítélni az embereket.

Egyébként aki villogni akar a kutyájával, az általában szaporítótól oldja meg harmincért, és kva büszke magára, hogy nem adott ki feleslegesen százezreket. Csak mondom.


Amúgy amíg menhelyen dolgoztam, addig millió felelőtlen befogadóval futottam össze, valószínűleg sokkal többel, mint ahány felelőtlen TK-s kutyás gazda van, hiszen ha az ember kiad egy-kétszázezret, akkor már csak jobban végiggondolja, hogy jó lesz-e neki az a kutya, és ha mégsem, akkor is többet tesz meg érte, mert súlya van a dolognak, nem csak a pénz, hanem a tenyésztő miatt is, akivel kapcsolatban marad a gazda. A menhelyen ez nem jellemző, ott az ember csak besétál, választ egy kutyát pofára, két hét múlva meg hozza vissza, mert hullik a szőre, meg túl aktív, meg sétáltatni kell, etetni, dokihoz vinni, szóval macerás, és ő ezt nem látta előre, merthogy a legalapvetőbb dolgokat se gondolta végig.

Szóval részemről inkább vásároljanak csak többen, de azt tényleg egy kutyaéletre. Annak semmi értelme, ha évekig ingázik a kutya a menhely meg az "örökbe"fogadók között.


Az eredeti kérdésre visszatérve meg egyész egyszerűen azért vesznek az emberek TK-s kutyát, mert annak a tulajdonságai tetszenek, az passzol hozzájuk, arra van szükségük. A befogadott kutya mindig egy kicsit lutri, viszont mindenkinek joga van olyan kutyával leélni 15 évet, amilyennel akar. Ha ő kölyökkortól akarja nevelni, és tutira tudnia kell, hogy fog-e házat őrizni, akkor nem vesz menhelyi kutyát, kölyköt se, mert a franc tudja, milyen lesz nagykorában. Ha sportolni akar, nem vesz menhelyről kutyát, mert fontos neki az egészség (meg bizonyos sportokhoz sajnos a TK is). Ha gyereke van, nem vesz menhelyről kutyát, mert előfordulhat, hogy minden előzetes jel ellenére gond lesz. Neked meg nincs jogod ebbe belekötni, mint ahogy azt se mondhatod meg az embereknek, hogy vegyenek használt autót, meg használt telefont, mert az új hülyeség, drága és pazarló és nem környezetkímélő, hiszen ott a sok olcsó használt cucc a neten, minek kell újakat gyártani. Az ő dolguk, nem a tiéd. Élni és élni hagyni, tudod :)

2016. febr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igenis ismerek ilyen embereket...akik nagy kutyásnak tartják magukat, nagyon imádják a legjobb kennelekből kiválasztott kutyákat, de ugyanakkor ha egy koszos kis korcsot találnának az utcán, nemhogy gondoznák, ápolnák legalább addig amig örökbe adja, de még menhelyre se vinnék el... Szerintem ha már ez igy "el lett rontva", és keveredtek a fajták, felelősek vagyunk azért hogy e menhelyeken rohadnak az "értéktelen" kutyák...De persze igaza van abban az utolsó válaszolónak abban, hogy ebbe nem lehet bele szólni, hogy ki milyen kutyát válasszon..de nekem ez a vélemyényem.
2016. febr. 14. 10:43
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért, tán akinek nem tk-s kutyája van azok mind felkarolják a kóbor kutyákat? Hát nem hiszem, sőt, akinek még kutyája sincs, az még a kutya életére is tör... Mint írtam, te még mindig csak a 10%-ot szidod, közben ott a maradék 90% + akinek nincs is kutyája. Az meg miért baj ha valaki imádja a kutyáját és ennek hangot is ad?
2016. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!