Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öregkori dysplasia? Mikor...

Öregkori dysplasia? Mikor döntsek?

Figyelt kérdés

Egy labrador farkaskutya keverékem van, fél éves korában menhelyről hoztuk. Hűségesen szolgált minket 14 éven keresztül...

Az elmúlt 2 hónapban kezdett nehezebben mozogni a hátsó lábán, először csak a balon. Egy hete viszont eléggé leromlott az állapota, de a hátsó lábgyengeséget leszámítva semmi nem változott. Bár csökkent az étvágya, még eszik. Rengeteget iszik, de nagyon bő nyála van, folyton nyitva van a szája, feltehetőleg lázas volt, orvosi tanácsra fél algopyrint kapott ilyenkor (maximum napi 1x)és jobban lett.

Ezek mostmár napi szinten megjelennek, most is eszik de alig. Bő nyála van, és amikor kiengedtük hogy végezze a dolgát sokszor kint ragadt a füvön stb... ölbe kellett visszahoznom, ami nem könnyű egy 40 kg kutya esetében.

A lábai teljesen elsorvadtak hátul szinte, és felvetődött az altatás gondolata már ezen a héten... Sajnos se a kezelésre se az altatásra nincsen pénzem, és egyszerűen kétségbeesett vagyok, hogy meddig várjam az elkerülhetetlent, mert valahogy összekaparom azt hogy ne fájdalomban haljon meg...


Van-e bármi értelme kezelni, amikor egy ilyen idős kutyáról van szó? Mikor altassam el?


Szeretem a kutyám. Nem bírom szenvedni látni, de ez visszafordíthatatlan ebben a korban, ezt megmondták. Mégsem tudom eldönteni, mikor engedjem el...



2016. febr. 15. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nincs konkrét diagnózik, nincs kezelés, így egy dolog marad: nézz rá a kutyádra, ő tudja, hogy akar-e még így élni, te meg látod rajta, ha ismered.
2016. febr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A leírtakból kiderül, hogy nagyon közel a búcsú, sajnálom. Mihamarabb altasd el, hogy ne szenvedjen. Az állapota már nem javítható.
2016. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
A mi német juhászunk két hónapja lett elaltatva hasonlo probléma miatt. 13 eves volt es a diszplazia olyannyira elhatalmasodott rajta, hogy az már tarthatatlan volt. Az utobbi idoben rohamosan romlott az állapota, állatorvos is látta es bizony okozott lelki traumát es fejfájást, mi lenne a leghelyesebb ebben az esetben, ebben a korban. Aztán amikor összerogyott a teraszon es mar nem tudott felállni, ételt nem fogadta el, inni csak úgy tudott hogy tartottam a fejét, nos akkor másnap nem volt kérdés es kihivtam az orvost. Szerencsere nagyon lelkiismeretes allatorvosunk van, aki mindenhogyan könnyebbé tette ezt a szitut. Szóval az altatás a leghumanusabb ebben az esetben. Nekünk 8600 Ft-ba került, de inkább kifizettuk, mint hogy még napokig szenvedett volna. Sajnos ebben a korban ez bármikor bekövetkezhet.
2016. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Az utolsó mondaton még a könnyem is kicsordult.."még sem tudom eldönteni mikor engedjem el"..:( ez nagyon szomorú..tényleg..borzasztóan..ülj le mellé, fektesd az öledbe, beszélj hozzá,búcsúzz el
2016. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Az enyém eldöntötte.

Malamutom volt, 13 évesen már nem nagyon tudott járni, de a tányérjához elment vacsorázi, elém kijött a kapuhoz, ha hazamentem.

Beköltözött az első terszara aztán, mert egyre inkább nem tudott menni elénk.

Fél év telt el az között, hogy altassuk, vagy ne és hogy lefeküdt a tányérja mellé este és meghalt.

Ő is 55kg volt, gyönyörű és nagyon szerettük. Bíztam nagyon benne, hogy ha feladja, akkor látni fogjuk. Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Mikor már fáj neki, el kell engedni.


Viszont azt tökre nem értem, hogy egy 6000 forintos altatásra miért hónapokig kell összekaparászni a pénzt.

2016. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy hülye vagyok, mert magamtól is tudom nagyon jól a választ...

Egészségügyis vagyok, pontosan ismerem az ilyen diagnózisokat, és beszéltem az orvossal, bár volt egy nézeteltérésünk legutóbb, amikor altatás helyett kezelni kezdte a macskámat, akinek nagyon súlyos sérülési voltak és belső vérzése volt... 12 órát élt meg a műtét után, és ezt valahogy nem tudom megbocsátani, amikor megkérdeztem tőle, hogy ne altassuk-e el.


Szóval igazából ezért vagyok a kezelés értelmetlensége mellett - pláne ebben a szituációban. Nem szívtelennek akartam látszani, aki inkább szenvedni hagyja és úgy menjen el... És igenis sajos tény, hogy ez is pénzbe kerül, pedig meghasad a szívem.


Szóval.. köszönöm azért a gondolatokat. Hátha valaki járt már a cipőmben, ezért akartam csak megkérdezni...

2016. febr. 15. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Az árral kapcsolatban, nagyon sok helyen változik az ár sajnos. Nálunk 8000-et kérnek el plusz elszállítás kg/nem tudom hány száz forint.. és ha még kijönne hozzánk az 5000 - nem tudjuk elvinni sajnos kocsival.


Város határban élek, de mégis falun, nálunk nincs más lehetőség.

2016. febr. 15. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Búcsúzz el tőle, és altassátok el. Azt hiszem eljött az idő. Ne szenvedjen. Sajnálom. De ahogy olvasom, szerencsés, mert szép élete volt veletek.
2016. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy az, hogy érdemes-e kezelni, akkor fog kiderülni, amikor

1) rendesen megvizsgálják, röntgen, vér, UH, tökömtudja, amire szükség van a korrekt diagnózis felállításához

2) amikor elkezdődik a kezelés, és látszik, hogy hogy reagál rá az állat.

Ezt egészségügyisként illene tudnod. Nem véletlenül nem kezelnek vagy altatnak ránézésre.

A dokid meg szerintem marha jó arc volt, hogy megpróbálta menteni a menthetőt, hiszen vélhetően ezért lett állatorvos. Ő sem mindenható (amit szintén értened kéne), éppen sikerülhetett volna megmenteni a macskát. Szóval nem egészen értem a hozzáállásodat a témához.

De ezeken tényleg nincs értelme agyalni, ha úgysincs pénzed kezeltetni. Csak annyit kérek - bár remélem, magadtól is rájöttél már -, hogy ha a kutyád elmegy, ne legyen másik, amíg anyagilag nem állsz úgy, hogy tényleg mindent meg tudj neki adni, amire szüksége van.

2016. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!