Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan westie mellé egy kan...

Egy kan westie mellé egy kan csehszlovák farkaskutya?

Figyelt kérdés
ez jo párosítás lenne?
2010. márc. 31. 19:58
1 2 3
 1/27 Akiteki ***** válasza:
nem
2010. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
és akkor nőstény?
2010. márc. 31. 20:15
 3/27 anonim ***** válasza:
HA nem vagy nagyon-nagyon tapasztalt kutyás, aki nem németjuhászon és más engedelmes, egyszerű fajtán edződött, akkor a cseh farkast úgy általában nagyon nem ajánlom.
2010. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Hát mit mondjak. A kutyákhoz értek fizikailag és mentálisan is elbírok velük. Mármint amikor kérik hogy vigyem a túlsúlyos labijukat (ami olyan mint egy hordó) sétálni egész jól megy. Persze csak amiatt kérdeztem mert csehszlovák fakassal még nemvolt dolgom. Azon kívül sok labival ,westievel, pincsekkel meg tosákka lde farkasokkal még soha. Nagyon beleszerettem a fajtába de nemtudom hogy ez így jó-e lenne. Emígy néha domináns néha meg úgy örül a kutyáknak hogy majd eltépi a pórázt ( a westiem). Ezért nemtudom. Tenyésztők vagy farkastulajdonosok tapasztalatait szeretném.
2010. márc. 31. 20:23
 5/27 anonim ***** válasza:

Valojaban az a baj, amit irtal is, hogy a westid egyszer dominans, egyszer meg nem. Ha biztos kezu gazdi lennel, akkor a kutyad sosem viselkedne dominansan. Azt is gondold at, hogyan setaltatod a westid. Ha huzza a porazt es elotted megy, az is annak a jele, hogy nem ismeri el a fonoksegedet teljes mertekben.

Egy westi kicsi, nem fog elrantani, de egy nagy kutya, ha nem tudod megnevelni, akkor meg fogja keseriteni az eletedet es az elobb utobb a kutyanak lesz rossz, mert vagy kidobod az ut szelere, vagy beadod egy menhelyre, vagy ki lesz rekesztve az udvarra, mikozben senki nem foglalkozik vele, mondvan, hogy rossz kutya.

Altalaban ez a neveletlen kutyak sorsa.

Ha viszont kutyaiskolaba viszed, ahol megtanitjak neked, hogyan kell eros kezzel banni a kutyakkal, akkor kepes leszel birni vele, ugy hiszem.

2010. márc. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Sose dobnám ki még egy agresszív vagy főnökösködő kutyát sem se menhelyre se utcára. Ehhez nincs szívem. A kutyaiskola is szóba jönne mert ebben biztos is vagyok. Emígy nem rángassa a westie a pórázt, csak amikor meglássa apukámat ... mert neki nagyon örül. Csak ezt a 2 kutya összeszoktatásán civakodnék. Félnék hogy nem lennének olyan jó viszonyba és egy farkas komoly sérülést is okozhat egy westien. Nektek a farkas mivel van összerakva vagy valami?
2010. márc. 31. 20:39
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

A westie jó lenne a cseh farkaskutyának egy vacsorára. :) Na jó, ez csak vicc, biztosan összeszoktatható, de az is biztos, hogy helyre fogja tenni párszor a westiet.

Azt tudod, hogy a cseh farkaskutya nagyon nagy mozgásigényű? A tenyészengedélyhez például 40 kilométert kell futnia a kutyusnak. Ez azt jelenti, hogy ha meglesz a kutya, akkor felkötheted a gatyád, neked is meglesz a napi mozgásadagod, ha le akarod fárasztani.

Amúgy Magyarországon csak egy tenyésztő van és nagyon megválogatja, hogy kinek ad ilyen kutyát, úgyhogy ha ő alkalmasnak talál téged a tartására, akkor hajrá!

2010. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

figyelj! tudom hogy nehéz nekem is ez a fajta a kedvencem egyszerűen hihetetlenül odavagyok érte DE ha nincs legalább 5 éves nevelési tapasztalatod(és itt nem kis szobakutyákat értek hanem domináns rendetlen dögöket) meg egy 100hektáros kerted akkor NE VEGYÉL ILYEN KUTYÁT.

Nem tudom mennyire jártál utána a dolognak mert sokakat csak a kutya külseje fog meg és nem nézik mik a kutya igényei. Ezek az állatok eszméletlen mennyiségű mozgásra képesek, több óráig minden gond nélkül szaladnak egyhuzamban! Pihen egy órát és megint képes rá!!!

Más kutyákkal ez a faj agresszív mert nagyon erső benne a területvédő ösztön még a nőstényekben is.

Ez a fajta rendkívül ragaszkodó. Nem hagyhatod otthon 8 órára amíg dolgozol vagy suliba vagy de még 2-3 órára sem nagyon. És ha azzal jönnél hogy "de valaki mindig lenne otthon" az közel sem elég, mert ez a kutya kifejezetten egygazdás fajta. Vagyis neki nem apuka, a férjem meg bnőm...stb. kell hanem a gazdája.

Ezek az állatok a többi fajtához képest agresszívak. és rendkívül domináns a természetük. Nagyon erős kéz kell mellé és ehhez mérten még nehezen is idomítható mert önfejű, ugyanis távolról sem nem dédelgetni való buksifülesnek tenyésztették.

jA ÉS EZEK A KUTYÁK NEM FOGNAK CSENDBEN MARADNI! Írtad hogy sohasem adnád be menhelyre de majd ha a szomszédok rádjárnak esetleg megpróbálják bántalmazni pl. méreggel a kutyát mert az az egész éjszakát átvonyítja? Mert ő nem ugatgatni meg vakkantgani fok hanem olyan hangerővel vonyítani amit te el sem tudsz képzelni amíg nem halottál ilyet.

Ugyhogy kérlek nagyon nagyon nagyon fontold meg mindenki érdekében hogy nem érnéd e be valami más fajtával.

A husky/malamut+ németjuhász keverékeknek nagyon hasonló ehhez a külsejük menhelyen én már jó pár nagyon szép ilyen keverék példányt láttam.

2010. márc. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

[link]



nem akartalak elárasztani linkekkel kb 20at be tudtam volna szúrni,de nézd meg ezt a kutyus. Egy menhelyen sínylődik és küllemében nagyon nagyon hasonló álmaid kutyájához.

2010. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Akiteki ***** válasza:
A cseh farkasok a saját fajtatársaikkal kijönnek, más kutyákkal ritkán. Egy kisebb termetű kutyát inkább zsákmánynak néznek. Sajnos láttam már ilyet. Nagyon nem ajánlom.
2010. ápr. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!