Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összefügg a tejedzés a szülés...

Összefügg a tejedzés a szülés dátumával kutyáknál?

Figyelt kérdés
Kezdő tenyésztő vagyok, a szukám most először vemhes, tegnap volt az 52. napon, és már van teje. Normális ez, hogy ilyen korán megjelenik? Körülbelül a szülés előtt mennyivel szokott megjelenni? Mire számítsak ezek alapján? 59. nap körüli, vagy 63. nap körüli szülés lesz?
2010. ápr. 1. 11:54
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmi összefüggés. Van kutya, akinek hetekkel a szülés előtt jön a tej, sokaknak csak a szüléskor indul be.

Még előző nap sem igazán tudod megmondani, mikor fog szülni. Némelyik napokkal korábban el kezd vackot építeni, de általában a szülés előtt 12 órával jön rájuk. Ilyenkor nagyon figyelj. Nálunk az egyik kutyám beásta magát délelőtt a sufni alá, alig bírtuk kicsalogatni. Utána már csak pórázon mentünk ki a kertbe, hajnalra megérkeztek a babák.

Hőmérsékletet is szoktak mérni, a szülés előtt 12 órával 1-2 fokkal alacsonyabb lesz a hőmérséklete. Én ezt még sosem csináltam, mindig félek, hogy eltörik a hőmérő.

2010. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az alapdolgokkal tisztában vagyok, de a tejről semmit nem találtam még googleban sem, max annyit, hogy nagy a zsírtartalma :)


Köszi még egyszer!

2010. ápr. 1. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én szukámnak csak az első néhány megszületett kölyök után indult meg a teje, addig még szinte meg sem volt duzzadva. Vackot sem épített, teljesen nyugodt volt. Délben elmentem ebédelni, fél egykor ott volt az első kölyök a franciaágyunk közepében, órára pontosan 63. napra....majd követte másik 11:)
2010. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez jó! :))

Nálunk is az első kölyök az ágyba született.

Szépen megcsináltuk a helyet, persze a maminak esze ágában sem volt belefeküdni. Inkább a sarokgarnitúra sarkát szemelte ki. Odatettem egy rakat törölközőt, hogy akkor feküdjön arra.

Éjjel 1-ig bírtuk a lányommal, aztán kihúztuk az ágyat és ledőltünk a kutya mellé. Egy óra múlva egy nyikkanás, én felugrottam lámpát kapcsolni, a lányom meg kinyújtotta a kezét a kutya felé. Pont bele is csusszant a kölyök. Most meg már az ő két gyereke fekszik itt a lábamnál. :)

2010. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy volt vele, minek építkezni, ha itt a jó puha ágyikó....?

Pedig már előtte 2 éjszakát a "kölyökszobában" aludtam vele a földön, hogy odaszokjon....:)

2010. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az enyém már egy hete az ellető ládában alszik (laminált fából, magas peremmel, hogy védve érezze magát, 10 centi vastag matraccal), az infrát ma akasztottuk fölé, hogy azt is megszokja.


Fura, hogy ilyen hamar tejedzik, az összes emlőjéből jön.Ebből következne még egy kérdésem. Tényleg igaz, hogy ahány emlőből jön tejcsi, körülbelül annyi lesz az alom szám?


UH-n 3-at láttunk, de a hasa bazinagy :)

2010. ápr. 1. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk most születettek picik, elmondom a saját tapasztalatokat. De ahogy előttem is írták, minden szuka más, nem lehet csak nagy általánosságokat levonni.


Nálunk egy 5 nappal előbb indult meg a tej.

Nem, szerintem az nem igaz, hogy ahány emlőből jön a tej, annyi lesz az alomszám. Inkább abból lehet megmondani, hogy mikor kezdett el jönni a terhesváladék, és milyen mennyiségben.


Nekünk 4 picit láttak az ultrahangon, és 6-an lettünk. :) Úgyhogy arra se alapozz nagyon!

2010. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 cici volt, az elsőkből elég kevés, de azért az összesbő jött a tejcsi, és mint írtam, 12 baba volt, sajnos 2 halva, amíre így utólag azt mondom, talán jobb is...:( Így is iszonyat meló volt aszukának meg nekem is, én tejpótlóztam is őket cumisüvegből, meg amennyi kaját a mama felfalt....
2010. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

Sajnos nem. Van, hogy több a gyerek, mint a cici. A két elsőben egyébként is kevés tej szokott lenni.

Milyen jó is lenne, megszámolnánk a ciciket, mert a kutya már úgyis tudja. Már csak azt kéne megkérdezni tőle, hány szuka és hány kan lesz. :))))

2010. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Na az ultrahang a másik tészta:

Egyik kutyám és alomtestvére egyszerre voltak vemhesek, 1 nap eltéréssel szültek. Ugyanahhoz az orvoshoz jártunk.

Nekünk rátette a doki a gépet: HŰ, de sokan vannak!!!

A tesónak: Hát, lesz 1-2.

Nálunk 9, náluk 8 kiskutya született.:))

2010. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!