Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik őrző-védő kutyafajtát...

Melyik őrző-védő kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kinti tartásra (ezért a dobermann, pit kiesett), gyerekek mellé, szívós erős, nagytestű kutyát szeretnék. Kertesházba. Az nagyon fontos hogy a gyerekekkel jól kijöjjön! Másik kutyám is van, de azzal szoktatható. Volt már kutyám, és természetesen kutyasuliba mennénk. Előző kutyám egy pit keverék volt. Nagyon régóta szeretnék dobermann-t, (nem megfelelő), tibeti masztiff-ot és most képbe jött a rottweiler. Németjuhászt ismerem, de nem igazán rajongok értük. Esetleg kanári-szigeteki kutya vagy kuvasz ami még érdekelne. Személy védelem lenne a lényeges és nem a területőrzés. Akár keverék kutya is szóba jöhetne, de eddig még nem találtam meg a megfelelőt. Ki mit ajánl? Tapasztalatok?

2016. febr. 29. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Roti megfelelne a céljaidnak. Nem fázós, gyerekekkel jól kijön, képezhető személyvédelemre.

Megbízható tenyésztőt keress.

2016. febr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Kaukázusi, leonbergi, meg az ehhez hasonlók is jók.

De viszont ne hidd, hogy nem nehéz megmérgezni vagy purhabot nyomni a szájába.. A sok unatkozó kisebbségi szórakozása..

2016. febr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Persze, figyelek a tenyésztőre, nem támogatom a szaporítókat. A leonbergi is érdekel így első ránézésre, de ilyennel még nem találkoztam. A cane corso még szimpatikus, de eddig csak egy ilyen kutyával találkoztam. Roti nekem tetszik és jó tapasztalatom van velük, de a családom kicsit tart tőlük (azért rajta vagyok a meggyőzésükön). Kaukázusi nagyon területvédő, több kaut is ismerek, van akivel napi szinten találkozok de nekem nem lenne jó választás.
2016. febr. 29. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha őrző-védő, akkor a pásztorkutyák kiestek (kau, káj, kuvasz, komondor, stb.).

A leonbergi mind területőrzésre, mind személyvédelemre alkalmatlan.


Neked kifejezetten a személyvédő fajták közül kell választani. Roti, óriás schnauzer talán a két legjobb választás, mivel a dobermant és a németjuhászt nem preferálod.

2016. febr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kuvaszt ajánlanám szeretettel. A mostani a harmadik kuvaszom, soha semmi panaszom sem volt egyikre sem. Két gyermekem nőtt fel mellettük, oda-vissza imádják egymást. Családdal rendkívül gyengéd, toleráns kutyafajta, természetesen csak akkor, ha szeretetteljes közegben nevelkedett illetve kölyök korában tisztázva lett a rangsor. De ez igaz a többi fajtára is. És gyönyörű is. Én a kuvaszra voksolok. :)
2016. febr. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyértelműen a Rottweiler
2016. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Óriás schnauzer

Imádom őket

Volt egy kanom sajnos ő 5 éve elpusztult.Most kettő van 1 fekete kan és egy só-bors kan.Utóbbi ivartalanítva van és az első is ivartalanítva volt.A mostani fekete azért nincs mert vele járok versenyekre.Az összes kutyámat tenyésztőtől vettem.Mikor még gyerek voltam akkor szerettem ebbe a fajtába mivel gyerekként is mindig volt.Kellően bolondok és aktívak és nagyon jó őrző kutyák.Csak ajánlani tudom.De szerintem ivartalanítsd ki.Írj ha ilyet veszel

2016. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szintén a kuvaszra voksolnék.
2017. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt egy oldal, ahol kuvaszok várnak szerető gazdára : [link]

Persze csak ha meg szeretnél menteni egy kutyát, de tenyésztőtől is vehetsz bátran. Közülük a Megyeri-Nomád kennelt ajánlom, de vannak más jó kennelek is.

2017. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!